Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Biçimlendirilmiş Bir Diskten Veri Kurtarmak Mümkün mü?

Verilerin toplanması için tercih edilen birkaç aygıt vardır. Hard diskler ise bunların başında gelir. Ancak hard disk kullanıcıları bazı durumda disklerini biçimlendirmeye ihtiyaç duyabilir, hatta bazen yanlışlıkla komut verilerek biçimlendirme gerçekleştirilir. İşte biçimlendirilmiş bir diskten veri kurtarma ise bu noktada merak edilen bir konudur.

Hard disk bilerek ya da bilmeyerek biçimlendirilmiş ise verilerin kurtarılması mümkün, fakat bunun için profesyonel bir destek alınması gerekiyor. Yani internette bu konuda yapabilen programların olduğu ileri sürülüyor onların sağlıklı bir şekilde çalışması genelde mümkün değil. Eğer bu yöntem denenecekse o zaman DOS altında işlem yapılması bunun içinde SATA’nın yüklenmesi gerekir.

Biçimlendirilen Hard Disklerden Verinin Kurtarılması

Biçimlendirilmiş bir diskteki verilerin kurtarılması evde yapılabilecek bir iş değildir. Eğer bu yapılmaya çalışırsa kurtarılma ihtimali olan verilerinde kaybolması gibi bir durum söz konusu.

Peki, yapılması gereken işlem nedir?

Biçimlendirilmiş bir diskten veri kurtarmak için öncelikli olarak bizimle iletişime geçmeniz gerekiyor. Çünkü harddisk veri kurtarma işleminin laboratuar ortamı dışında yapılması sağlıklı mümkün değil. Biz verilerinizin kaybı olmadan tamamını kurtarıp cihazınızı teslim edebiliriz.

İnternetteki Programlar İle Veri Kurtarmak Mümkün mü?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi internet üzerinde bazı programlar kullanılarak bu işin yapılabileceğine dair yanlış söylemler var. Bu programları incelediğiniz zaman onların sadece silinen verileri kurtarabildiklerini görebilirsiniz. Bunun için o programları kullanmak doğru olmayacağı gibi verilerinize ulaşmanızı da tamamen engelleyecektir.

Biçimlendirilmiş diskten veri kurtarma işlemi için internette onlarca farklı program görebilirsiniz. Bu programları incelediğinizde sizlere silinen verileri geri getirebileceğini vaat eder. Veri kurtarma konusunda yeterli hizmeti vereceğini iddia eden programların çok büyük bir kısmı bunu başaramamaktadır. Bazı programlar yalnızca belirli durumlardaki verileri kurtarabilirken bazıları veri kurtarma işleminde sizleri belirli bir aşamaya getirecektir.

Hard Diskten Veri Kurtarma İşlemi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Hard disk üzerindeki verileri kurtarmanın ne kadar süreceğinden ziyade verilerin kaybolmadan kurtarılması önemlidir. Bu nedenle herhangi bir süre vermekten ziyade titiz bir çalışma gerçekleştirmek gerekir. Yani hard diskten verilerin ne zaman kurtarılabileceği konusunda net bilgi verilemez.

Hard disk veri kurtarma için bizimle https://database.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı