Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

WannaCry Virüs Çözümleri

WannaCry virüs çözümlerini aşağıdaki makalemizi inceleyerek bulabilirsiniz.

Dünya çapında Windows 7 açığını kullanarak yayılan ve tüm bilgisayardaki belgeleri şifreleyen virüs tüm kullanıcıları tehdit etmeye devam ediyor. Bulaşan bilgisayarların verilerini şifreleyen ve bunlardan bitcoin sistemi ile fidye isteyen yazılım büyük ölçüde bilgisayar kullanıcılarını mağdur etmeye devam ediyor.

Bu virüsten etkilenmemek için Microsoft’ un yayınladığı update yi bilgisayarınıza işletim sisteminizin sürümüne uygun şekilde yapmanız gerekiyor.

http://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=4012598

Microsoft olayın başından sonra yaptığı azimli çalışmalar ve WannaCry’ın kapatma tuşunun yanlışlıkla keşfedilmesiyle birlikte virüs engellenmiş; ancak hala büyük tehlike arz ettiği belirtilmişti. ESET, hazırladığı EternalBlue Vulnerability Checker isimli küçük araçla birlikte sisteminizde WannaCry tehlikesi olup olmadığını kontrol etmenize de olanak sağladı. İndireceğiniz bu küçük yazılımla birlikte, tehlike içerisindeyseniz yapmanız gerekenleri de görebilirsiniz.

Açığın adı EternalBlue
WannaCry zararlısı, Windows sistemlerde yer alan ve EternalBlue olarak tanımlanan CVE-2017-144 açığını kullanıyor. ESET, bu açığa ilişkin koruma güncellemesini 25 Nisan tarihinde gerçekleştirmişti. Lisanslı ESET kullanıcıları, söz konusu açığa ve WannaCry saldırılarına karşı korunuyor.
Ancak ESET güvenlik uzmanları, bu kez de herkese açık olacak şekilde EternalBlue Açık Denetleyicisi’ni yayınladılar.

Yamalar yüklü mü?
Bu denetleyici, bilgisayarınızdaki Windows sisteminde, en son WannaCry saldırılarında kullanılan EternalBlue açığına karşı yamaların yüklü olup olmadığını kontrol ediyor.

Bu konuda tecrübe sahibi değilseniz eğer, bilgisayarınıza bulaşan ve verilerini kaybeden kişiler, kurumlar,  firmamızdan destek alabilirler.

 

wannacry virüs çözümleri

wannacry virüs