(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hdd Veri Kurtarma

Anasayfa » Hdd Veri Kurtarma

Hdd veri kurtarma, Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte hem bilgisayarlara hem de akıllı cihazlara olan gereksinim de bir o kadar artmıştır. Resimlerimizin, özel dosyalarımızın, videolarımızın, önemli evraklarımızın saklanması, yedeklenmesi gibi işlemler için bir bilgisayara ihtiyaç duymaktayız. Bilgisayar hafızalarını düzenleyen, yedeklemesini sağlayan önemli etken hard disktir. Hard diskin kalitesi ve yüksek hafızası sayesinde önemli olan tüm dosyalarınızı saklayabilir ya da yedekleyebilirsiniz.

Hdd Veri Kurtarma

Artık kişisel önemli bilgileriniz ya da belgelerinizin saklanması için kutu kutu klasörler yerine akıllı cihazlar geliştirilmiştir. Bilgisayarlar bu yüzden hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Hard disk veri kurtarma sayesinde hard diskinizde oluşabilecek tüm problemlere karşı önlemler alınmaktadır. Hard disk veri kurtarma işlemleri tamamen uzman bir ekip ile yapılmalıdır. Bilinçsiz kişilerce yapılan hard disk veri kurtarma işlemleri size daha çok maliyetli olarak geri dönüş sağlayabilir.

Hard diskinizde veri kurtarma işlemini gerektirecek belli başlı durumlar oluşabilir. Örneğin yazılımsal hatalar, elektronik arızalar, mekanik arızalar, devre kartı arızası. Bu gibi durumlar hard disk veri kurtarmaişlemini gerektirecek işlemlerdir ve bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kaldığınızda bilen bir kişiden yardım almanız gerekmektedir.

hdd veri kurtarma

hdd veri kurtarma

Hdd Diskin Bozulduğunu Nasıl Anlarım?

Bilgisayarınızda bulunan tüm aletlerin aslında bir dili vardır. Hard diskte bozulmadan önce bir takım sinyaller vermektedir. Bozuk harddisk veri kurtarma işlemi aslında sanıldığı kadar zor değildir. Tabi ki bozuk hard disk veri kurtarma işlemi tamamen uzman kişilerce yapılmalıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi harici bellekler bozulmadan önce bir takım sinyaller vermektedir.

Bunları bilinçli bir şekilde takip etmediğiniz sürece ciddi masraflar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Harici hard diskinizden zaman zaman değişik sesler alıyorsanız ya da zamansız bir şekilde sistem hataları veriyorsa bu durumda bir uzman ile görüşmeniz yararlı olacaktır.

Bozuk harddisk veri kurtarma işlemi günümüzde kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Hard disk bozuk olsa bile yedekleme ya da veri kurtarma işlemi kısa ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Eğer bilgisayar sistemi hard diski hiç okumuyorsa ve bununla birlikte hard diskten değişik sesler alıyorsanız bu durumda hard disk tamamen bozulmuş demektir. Bu durumda sizin tek başınıza sisteme müdahale etmeniz verilerinizi tamamen kaybetmenize sebep olmaktadır. Bozuk hdd veri kurtarma bu durumda ortaya çıkmaktadır.

Bozuk Harddiskten Veriler Nasıl Kurtulur?

Bu konuda yeni yazılımlar geliştirilmekte ve her geçen gün farklı programlar kullanılmaktadır. Veri kurtarma hizmetleri olarak hizmet veren firmalar alanında uzman kişilerin ve mühendislerin araştırdıkları yazılımlar ile verilerin kurtarılma işlemlerini sürdürmektedirler. Veri kurtarma hizmetleri olarak hizmet veren birçok firma bulunmaktadır ve bu firmalar yaptıkları hizmetlerin güvencesini sizlere vermektedir.

Eğer hard diskinizin bozulduğunu ya da bozulacağını düşünüyor iseniz sizin yapmanız gereken bireysel bir müdahalede bulunmamanızdır. Bu durumda veri kurtarma hizmetleri ile ilgili olarak hizmet veren firmalar ile görüşmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Eğer harici bir hard diskte arıza alıyorsanız böyle bir durumda hard diski çıkartıp başa bir cihazda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Ancak bunun fazlasında yapacağınız her müdahale verilerinizin kaybolmasına sebebiyet verebilmektedir.  Bu nedenle veri kurtarma hizmetleri firmaları faaliyet açısından çok önemlidir. Kişisel dosyaların ya da evrakların önemini düşünecek olursak bir bilgisayardaki verilerin kaybolmaması çoğu kişiler için hayati önem taşıyabilmektedir.

Bu nedenle özellikle yüksek maliyet gerektiren müdahalelerden kaçınmalısınız. Eğer elektronik anlamda bir bilginiz yok ise bu durumda mutlaka bir bilenden destek almanız gerekmektedir.

Ne yapmam lazım ? Firmamızdan uzman destek alınız..

Hard diskler bilgisayarların veri depolama cihazlarıdır. Belgeler, yazışmalar, fotoğraflar, akademik çalışmalar ve daha pek çok belge bilginin saklandığı depolama araçlarıdır. Hard diskler kapasitesine göre ve üretiminde kullanılan teknolojiye göre değişmektedir. Ayrıca alüminyum ve cam disklerden oluşmaktadır.

Bu disklerin yüzeyi özel bir manyetik ile kaplanarak depolama yüzeyi olarak kullanılmaktadır. Bilgisayarların hayatımıza girdiği günden beri sürekli gelişen hard disk teknolojisi, Sata, İde, Sas, Ssci, Ssd ve Sshd şeklindeki türleri ile karşımıza çıkmaktadır. Sabit sürücüler diz üstü bilgisayarlarda kullanılan 2,5 inch’lik ve masa üstü bilgisayarlarda kullanılan 3,5 inch’lik olarak bilgisayarlarda kullanılmaktadır.

Manyetik disk temelli bu sabit sürücüler Hard Disk Drive (HDD) olarak bilinmektedir.Ancak günümüzde bunların yerini Solid State Drive (SSD)’ ler almaktadır. Manyetik disk temelli sürücüler, darbelere, elektrik kesintilerine ve ani voltaj dalgalanmalarına karşı oldukça dayanıksızdır. SSD tipindeki sabit sürücüler belirli bir seviyeye kadar tüm bu olumsuz durumlara karşı dayanıklıdır. Ancak her şekilde sabit sürücülerin her elektronik aygıt gibi bozulma ihtimalleri bulunmaktadır.

Ancak bu tip durumlarda hdd veri kurtarma işlemi yapılabilmektedir. Hdd veri kurtarma, Bu işlemde veri kurtarma programları full sayesinde veriler güvenli bir şekilde kurtarılmaktadır.

                Bozuk Hdd Veri Kurtarma

Sabit sürücülerde meydana gelen veri kayıplarını bazı sebepleri olabilmektedir. Bu sebeplerden en bilinenleri yazılım ile ilgili sorunlar ve harddiskin donanımsal olarak bozulmasıdır. Yazılım ile ilgili sorunlar arasında, verilerin yanlışlıkla silinmesi, sabit sürücünün biçimlendirilmesi gibi sıralanabilmektedir. Sabit sürücünün donanımsal olarak bozulması ise, günümüzdeki sabit sürücülerin modern ve karmaşık bir yapıda olduğu göz önünde bulundurulduğunda, zaman içinde bozulması şaşırtıcı bir durum olmamaktadır.

Bozulan harddiskteki verilerin kurtarılması için bir takım yöntemler bulunmaktadır. Hdd veri kurtarma işleminde ilk adım olarak sabit sürücü bilgisayardan güvenli bir şekilde çıkartılarak başka bir bilgisayara bağlanmalıdır. Harddiskin takıldığı bilgisayarın Bios’unda harddiskin görünmesi gerekmektedir. Bios’ta harddisk görüldükten sonra sabit sürücünün verilerine ulaşmaya çalışılmalıdır. Verilere ulaşılması halinde tüm veriler kopyalanarak başka bir sabit sürücüye aktarılmalıdır. Sabit sürücüdeki verilere ulaşılamaması durumunda veri kurtarma programları full yardımı ile veri kurtarma işlemi yapılması gerekmektedir.

hdd veri kurtarma

hdd veri kurtarma

Hdd Veri Kurtarma - Database Veri Kurtarma
Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı