(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Telefon Desen Kilidi Kırma

30 Ekim 2022
831 kez görüntülendi
Telefon Desen Kilidi Kırma

Bu makalemizde sizlere, Telefon Desen Kilidi Kırma adımlarından bahsedeceğiz. Bu yazımızda anlatacağımız tüm kilit ekranını atlama yöntemleri, çoğunlukla Android cihazların desteklediği ve kullanılan işletim sistemlerinin, şifresini unutmuş kullanıcılarına çözüm sunmayı hedeflediği adımlardır.

Firmamız,  Şifresini Unuttuğunuz Cihazlar Üzerinde,  Sizin İçin Veri Kurtarma Yapabilir.

Sizlere çözüm olarak sunacağımız adımların bazılarında cihazın içerisinde ki tüm veriler silinecektir. Dolayısıyla, tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlayarak Telefon Desen Kilidi Kırma

fabrika ayarlarina sifirlayarak telefon desen kilidi kirma

fabrika ayarlarina sifirlayarak telefon desen kilidi kirma

Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanın, marka ve modele göre farklılıkları bulunmaktadır. Samsung ve Huawei gibi cihazların ön kısmında “Ana Ekran”  düğmesi bulunmaktadır, eğer sizin kullandığınız cihazda bu düğme bulunmuyorsa ise telefonun markasına göre “Hard Reset” ekranının nasıl açıldığını öğrenmeniz gerekmektedir. Android cihazlarda bu işlemler sırasıyla şu sıralama ile yapılmalıdır:

 • Telefonu tamamen kapatın
 • Ardından “Ses Kısma” ve “Ana Ekran” Düğmesine basılı tutarak cihazı yeniden başlatın
 • Açılan ekrana “Hard Reset” ekranı denilmektedir ve bu sayfada hareket etmek için “Ses Kısma” ve “Ses Açma” düğmelerini kullanmanız gerekmektedir.
 • Listelenen seçenekler arasında “Wipe data/factory” seçeneğine “Ses Kısma” tuşu ile inin
 • Ardından cihazın “Güç” tuşuna basın ve cihazın sıfırlanmasını bekleyin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yöntemi ile telefon desen kilidi kırma adımında dikkatli olunması gereken konu, cihazın içerisinde ki mail hesabıdır. Son yayınlanan Android sürümlerinde güvenlik önlemi olarak, cihaz sıfırlanmadan önceki, içerisinde kayıtlı olan mail hesabının şifresini istemektedir. Eğer ki mail hesabınızın şifresini bilmiyorsanız bu adımı uygulamayanız.

Telefonu sıfırlamadan kilit ekranını aşmak için, cihazın garanti süresi eğer devam ediyorsa en yakın yetkili servise gitmelisiniz. Cihazın garanti süresi dolmuş ise, veri kurtarma merkezlerine, cihazın kutusu ve faturası ile müracaat etmelisiniz.

3.Parti Yazılım Kullanarak Telefon Desen Kilidi Kırma

Telefonun şifresini unutmanız durumunda kesinlikle 3.parti yazılım kullanmamalısınız. Bu yazılımlar onaylı ve lisanlı olmadığı için cihazın içerisinde ki verileri kopyalamaktadır. Özellikle IOS cihazlarda 3.parti yazılımlar tamamen çalışmamaktadır.

Bu tarz yazılımları kullanmak cihazın ve içerisinde ki verilerin güvenliğini hiçe saymanın yanı sıra, cihazı garanti kapsamı dışına sokmaktadır.  Özellikle Google tabanlı işletim sistemlerinde en önemli öncelik kullanıcı ve güvenliğidir.

USB İle Telefon Desen Kilidi Kırma

Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayıp telefon desen kilidi Kırma adımını cihazın üzerinde uygulamakta kararlı iseniz, yapmanız gereken orijinal yazılım kullanmaktadır. Özellikle Samsung, Xiaomi ve HTC gibi markaların resmi internet sitelerinde giderek oradan bu yazılımları indirebilirsiniz.

İndirilen bu yazılımlar temelinde cihazı sıfırlamaya yararlanmaktadır. Dolayısıyla “Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak” yönteminde ki anlatılan adımlardan hiçbir farkı yoktur.

Şifremi Unuttum Yöntemi Kullanarak Telefon Desen Kilidi Kırma

“Şifremi Unuttum” veya “Deseni Unuttum” yöntemi ile cihazın Telefon Desen Kilidi Kırma yöntemi sadece Android sürümü “KitKat” yani 4.4 sürümünde işe yaramaktadır. Akıllı telefon pazarına yeni çıkan cihazlarda bu özellik artık bulunmasa da “Samsung” marka telefonların bazılarında hâlâ daha aktif bir biçimde kullanılmaktadır.

Bu adımlar sırasıyla şu şekildedir:

 • Telefonun ekranını açın
 • Cihaza güvenlik önlemi olarak koyduğunuz şifreyi 3 kez art arda yanlış yazın
 • Bekleme süresinin bitmesini bekleyin
 • Süre bitince, cihazın şifresini yeniden yanlış bir biçimde girin
 • Ekrana gelen seçeneklerden “Şifremi Unuttum” veya “Parolamı Unuttum” seçeneğine tıklayın.
 • Google hesabınız ile giriş yapın ve yeni şifrenizi cihaza kayıt edin.

Bu yöntemin işe yaraması için cihazın içerisinde kayıtlı olan mail hesaplarından en az bir tanesinin mail adresini ve şifresini bilmeniz gerekmektedir.

Güvenli Mod Özelliği İle Telefon Desen Kilidi Kırma

Cihazın kilit ekranına, güvenlik adımı olarak kurduğunuz şifre eğer ki 3.parti bir uygulama aracılığı ile kurulduysa bu yöntem kesinlikle işinize yarayacaktır. Bazı kullanıcılar telefonun kendi yazılımının güvenli olmadığını düşünerek veya ekstra özellikleri olmasından dolayı farklı kilit uygulamalarını kullanmayı tercih ederler.

Özellikle Android cihazlarda, bu tarz şifre unutma gibi durumların çok fazla kez yaşanmasından ötürü “Güvenli Mod” güncellemesi gelmiştir. Bu özelliği aktif etmek için pek çok farklı adım bulunmaktadır ve burum cihazın marka/modeline göre değişiklik göstermektedir. Telefonun “Güvenli Mod” seçeneğinin nasıl açıldığını öğrendikten sonra “Ayarlar” uygulamasına giriş yapın ve şifre uygulamasını kaldırın.

Böylelikle şifre tamamen kalkacaktır. Cihazın marka veya modeline göre, telefonun kilit ekranını atlamak istiyorsanız aşağıda ki makalelerimize göz atabilirsiniz:

Bu makalemizde sizlere Telefon Desen Kilidi Kırma nasıl yapılır detaylıca anlattık.

ETİKETLER
Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı