Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Casus Yazılım Tespiti

casus yazılım tespiti

casus yazılım tespiti

Herhangi bir kişiyi dinlemek ve kişisel verilerine erişim imkânı sağlayan programlar kullanmak yasa gereği sakıncalı durumdur. Bunun için kullanılması yasaktır. Casus yazılım bilgisayar veya cep telefonu gibi akıllı cihazlara fark ettirilmeden yüklenilen ve bu sayede kişinin ya da firmanın bililerinin ele geçirilmesini sağlayan programlardır.

Casus yazılım kullanmak sebebi ne olursa olsun bilişim suçu olarak kabul edilmiştir. Bilişim suçları ise kanun hükümlerince belirlenir. Bir kişinin özel hayatına ve alanlarına karşı işlenmiş olan suçlar bilişim suçları yani sisteme girme ve sistemi bozma, veri yok etme, veri silme, engelleme ya da verilerin el değiştirilmesi suç hükümlerinin işlenmesi demektir.

Casus Yazılımı Nedir?

Casus yazılımları genelde kişilerin en yakınındaki kişiler tarafından yerleştirilir. Hiç tanımadığı kişiler ya da iş hayatında verilere ulaşmak isteyen başka kişiler bilgilere ulaşabilmek için casus yazılım kullanırlar. Casus yazılımların özelliği çok küçük programlar olmasıdır. Dolayısıyla bilgisayarda varlığı kolay tespit edilmez. Casus yazılımlar yüklü olduğu cihazdaki tüm bilgilere ulaşabilirler. Dolayısıyla bu da büyük bir risk demektir.

Casus Yazılım Nasıl Tespit Edilir?

Casus yazılım yüklendiği anda kişisel tüm veriler başkasının kullanımına açık demektir. Dolayısıyla bilişim suçu olarak değerlendirilen bu durum mutlaka müdahale gerektirir. Database.com.tr casus yazılım tespiti ve kaldırılmasıyla birlikte işlenmiş olan bu bilişim suçunda size gerekli desteği sağlayacaktır. Casus yazılım tespit edilebilmesi uzaktan bağlanılarak yapılmaz, bu nedenle bilgisayarın laboratuarımıza getirilmesi gereklidir.

Veri Kurtarma
Ucretsiz Kargo
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Ucretsiz Kargo
Veri Kurtarma

Zararlı yazılım ve sabotaj işlemlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Casus Yazılım Nasıl Tespit Edilir?

Casus yazılımların tespit edilmesi için aşağıdaki belirtiler meydana gelebilir.

  • İnternet kullanımında hızlı bir artış meydana gelebilir. Cihazdaki sıra dışı hareketler casus yazılımdan şüphe edilmesine neden olabilir.
  • Cihazda aşırı ısınma söz konusu olabilir.
  • Cep telefonuna farklı mesajlar gelebilir.
  • Akıllı cihazların istemsiz şekilde komut algılaması, anında yanıt verememe,
  • Hızlı pil tüketimi,
  • İletişim esnasında garip seslerin gelmesi,
  • Telefonun ya da cihazın kendiliğinden kapanması ya da açılması,
  • Bağlantılı olduğunuz kişilere istemediğiniz mesajların gönderilmesi.
  • Ana ekranda ya da farklı sayfalarda değişiklik olması

Veri kurtarma hizmeti için bizimle https://database.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı