(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Harddisk Veri Kurtarma

Anasayfa » Harddisk Veri Kurtarma

Harddisk veri kurtarma hizmeti, fiziksel, donanımsal ve mantıksal olarak problemleri olan disklerden veri kurtarma işlemine denir.

Firmamızda, ileri düzey teknoloji cihazlar sayesinde oldukça başarılı sonuçlar almaktayız.

Harddiskten veri kurtarma, ISO9001 belgeli Türkiye’ nin en donanımlı laboratuvarına sahip firmamız, uzman mühendis kadrosu ile veri kaybı yaşana değerli kullanıcılara profesyonel olarak hdd veri kurtarma hizmet vermektedir. 

Harddiske Laboratuvar Ortamı Dışında Müdahale Etmeyiniz..!!

Harddisk Veri Kurtarma

Harddisk Veri Kurtarma

Bozuk Harddisk Kurtarma

Harddiskin kullanım amaçları, Ses ve video dosyaları, görüntü, yazılım ve veri tabanları gibi büyük miktarlardaki bilgiler ve özel veriler gerektiği zaman kullanılması için HDD sabit disklerde saklanmaktadır.

Hard diskler veri aktarımında oldukça hızlı olduğu için bilgisayarların büyük bir kısmı RAM bellek gibi kullanılır.

Bilgisayar içerisinde sabitlenmiş olan hard diskler olduğu gibi bilgisayara harici olarak dışarıdan da bağlanabilen hard diskler bulunmaktadır.

Veri güvenliği konusunda son derece önem taşıyan hard disklerin arıza, hata vermesi ve kullanılamaz olduğu durumlarda da veri kurtarma hizmeti devreye girmektedir.

harddisk veri kurtarma

Harddisk veri kurtarma programı ile kişisel veriler, özel bilgiler, şirket bilgileri, film arşivleri, fotoğraf, video, ses dosyaları, şahsi işlem kayıtları, iş yazışmaları, banka bilgileri, PDF dosyaları, WhatsApp yazışmaları, elektronik postalar gibi akla gelen tüm dijital ortam verileri güvenli bir şekilde korunabilir.

Dijital ortamlarda yer alan kişisel verilerin kaybolma riski her zaman vardır. Hard disklerde saklanan bilgiler, yeterli saklama ve yedek alma koşulları uygulanmadığı takdirde veri kayıpları yaşanmaktadır.

Dahili veya harici olarak kullanılan hard disklerde kurtarma işlemleri, HDD teknolojisine ait olan hard disk gruplarında geçerlidir.

Harddisk kurtarma teknolojisine göre sabit disk sürücüleri kendi için de 2,5 inç, 3,5 inç; SAS, SCSI, SATA ve PATA (IDE), SSHD (hibrit) olarak gruplanabilir.

Bunun yanı sıra harici belleklerde USB 2.0, USB 3.0 ve USB 3.1 gibi seçeneklere de rastlanmaktadır.

Harddisk Veri Kurtarma, Fiziksel hasar, bilgisayarı yere düşürmek, darbe, deprem, sel, yangın hasarı, kullanıldığı ortamın aşırı sıcak veya tozlu olması, sıvı teması, elektrik kesintisi, işletim sisteminin yeniden kurulması, dosya ve veri silme, format atma

RAW disk kurtarma veya raw formata dönüştürme ve sisteme geri yükleme yapılmış olan harddisklerde meydana gelen hasarlarda veri kurtarma işlemleri yapılabilmektedir.

harddisk veri kurtarma 1

harddisk veri kurtarma 1

Harddiskten veri kurtarma

Bazen bilgisayardan yanlışlıkla dosyaları silebilirsiniz. Sildikten sonra geri dönüşüm kutusunuda boşaltabilirsiniz. Bu durumda panik yapmanıza gerek yoktur.

Uzman veri kurtarma ekibimizle iletişime geçerek bu konuda destek alabilirsiniz. Sildiğiniz dosyaların üzerine veri yazmayınız.

Üzerine aynı isimle veri yazdığınız takdirde, veri kurtarma işlemleri sırasında kurtarılan verileriniz bozuk çıkabilme ihtimali yüksektir.

Veri kurtarma işlemlerinde dikkat edilecek nokta üzerine veri yazılmamasıdır.

Çok sayıda kişi dijital ortamda çeşitli nedenlerle veri kaybı yaşayabilmektedir.

Dosyaların bozulması, verinin yanlışlıkla silinmesi, format atma ya da virüsler gibi pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen sabit ya da harici disk veri kaybı durumunda yapılması gereken en önemli husus, bir profesyonel veri kurtarma merkezi ile iletişime geçilmelidir.

Veri Kurtarma Merkezi

Kurtarılması gereken veriyi muhafaza eden disk aygıtının bu merkeze ulaştırılması oldukça önemlidir.

Hatalı işlemler verilerin kalıcı olarak kaybedilmesine ve hard diskin kullanılamamasına neden olabilir.

Bazı harddisklerde bad sektor oluşmuş olabilir. Bknz : Bad Sektör Nedir

Harddisk Veri Kurtarma, Kullanıcılar genellikle hard disk veri kurtarma işleminin ne kadar süreceğini de oldukça merak etmektedir.

Ancak bu konuda net bir süre verebilmek mümkün değildir.

Hangi aygıttan hangi verilerin kurtarılacağı, hard disklerde meydana gelen veri kayıplarının nedenleri gibi çok sayıda hususa bağlı olarak bu sorunun yanıtı da değişiklik göstermektedir.

Fakat çoğu zaman teknik analiz çalışması sonrasında kullanıcılara tahmini bir süre belirtmek mümkün olabilmektedir.

Harddisk Veri Kurtarma

Harddisk Veri Kurtarma

Biçimlendirilmiş Hard Diskten Veri Kurtarma

Biçimlendirilmiş harddiskten veri kurtarma, silinen dosyalarda yer alan verilerin korunması için oldukça önemlidir.

Dijital dünyada en büyük sorunlardan biri olan veri kaybı için bilinçli bir şekilde veri kurtarma hizmeti gerekmektedir.

Hard diskte biçimlendirilen yani silinen dosyaların kurtarılması bazı durumlarda %100 oranında başarılı olmasa da büyük çoğunlukla kurtarılabilir.

Bilgisayarda veya sürücüde yer alan virüsler nedeniyle veri kaybı yaşanabilir.

Silinen dosyaları geri getirebilmek için veri kurtarma mümkündür.

Bir dijital ortamda silinen veriler asla tamamen yok olmamaktadır. Sabit sürücü HDD teknolojisi sayesinde hard diskte yapılacak küçük bir işlem ile yeniden yazılabilir hale gelebilir.

Harici sürücü HDD, geniş belleği ve taşınabilirliği sayesinde çoğu bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır.

Harici harddisk veri kurtarma

Alanında uzman kişiler tarafından yapılan  veri kurtarma işlemi ile sürücüye zarar vermeden verileriniz kurtulabilir.

Geniş çaplı bir analiz ile veri kaybının nedeni tanımlanır.

Verilerin silinme nedenleri ortaya konur. Virüs veya komutların yanlış verilmesi gibi sebeplere göre hard diskte yer alan veriler kurtarılabilir.

Hard disklere yazılan veriler, genellikle fiziksel olarak depolanır. Yani silinen veriler aslında tamamen silinmemektedir.

Sadece disk üzerindeki verilerin konumu silinmiş olabilir.

Hard disklerde veriler manyetik domain denilen küçük manyetik alanlara mıknatıslanma yönü değiştirilerek kaydedilmektedir.

Hard disklerde veri kaydetme işlemleri iki yönlü olduğu için kurtarılma ihtimalleri de vardır. Manyetik alanda hard disk verileri fiziksel olarak depolanmaktadır.

Diğer bir taraftan da hard diske depolanan veriler dosya sistemi tarafından da dijital olarak yönetilmektedir.

Laboratuvarımız, dünyanın önde gelen veri kurtarma cihazı olan Ace Lab şirketinin Pc3000 cihazını kullanmaktadır.

Harddisk Veri Kurtarma

Harddisk Veri Kurtarma

Bilgisayar Veri Kurtarma

Dosya sistemi, verilerin bulunduğu tam konumu bildirdiği bir bilgi tablosuna sahip olduğu için sabit diskin farklı konumları farklı kayıtlar almaktadır.

Tipik olarak biçimlendirilen bir veri silindiği zaman dosya sistemindeki kaydı silinmektedir.

Sürücülere yazılan gerçek dosyayı silmek oldukça zaman alacağı için verilerin fiziksel konumuna dokunulmamaktadır.

Birçok kullanıcının tanıdığı biçimlendirme işleminde yüksek seviye biçimlendirmedir. Hard diskteki bozuk kısımlar tam taranmaz ise hızlı biçimlendirme yapılır.

Hızlı biçimlendirme esnasında sabit diskteki veriler silinmemekte ancak dosya sistemi yeniden kurulmaktadır.

Sistem ve ayarlar aynı kaldığı sürece önceden hard disk üzerinde olan veriler silinmez veya üzerine yazılma işlemi yapılmaz, dolayısıyla da veriler ve dosyalar kurtarılabilir.

Harddisk veri kurtarma hizmeti, fiziksel arızalı hard disklerden veri kurtarma, yazılımsal veri kayıpları için veri kurtarma, ticari işletmelerde kullanılan raid sistemler (NAS & Server)

Güvenlik açığından dolayı meydana gelen fidye virüsleri ve sabotajlarda işletim sistemi veri kurtarma, hard diskten fotoğraf kurtarma gibi tüm fiziksel hasarlar için sağlanmaktadır.

Harddisk Veri kurtarma

Harddisk Veri kurtarma

Harici Harddisk Veri Kurtarma

Harici harddisklerden veri kurtarma işlemleri ise , bazen harici disk kutularında yaşanan problemlerden kaynaklanmakta, bazen ise darbe almış veya düşen harici harddiskten veri kurtarma işlemlerini kapsar.

Seagate Harici harddisk Veri Kurtarma, Toshiba Harici Harddisk Kurtarma, WD Harici Harddisk Kurtarma işlemleri firmamızda sertifikalı laboratuvarımızda yapılmaktadır.

Arızalanan harici harddisklerinize kendiniz müdahale etmeyiniz. Mutlaka uzmanınıza danışınız.

 Veri Kurtarma Aşamaları

Bu aşamalarda desteklenen sabit diskler; dahili hard disk – HDD/SSD, harici sabit disk, hibrit sabit disk (SSDH), USB flash bellek, SD kart ve CD kart vb. olarak sıralanabilir.

Hard diskten veri kurtarma yapabilmek için öncelikle işin bir uzmanından destek almak önemlidir.

Bilgisayarın görmediği, biçimlendirme hatası verdiği ve bozuk harici hard diskten veri kurtarma yaparken karşılaşılan elektronik arızalar, yazılımsal hatalar, mekanik arızalar, devre kartı arızası gibi muhtemel sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

 veri kurtarma aşamasından önce düzenli veri yedekleme işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Hard diskten garip bir ses geliyorsa, bilgisayar harici hard diski görmüyorsa, veri kayıpları yaşanabilmektedir.

Kullanılabilir verilerinde kullanılamaz hale gelmemesi için hard disk veri kurtarma işlemlerinin titizlikle yapılması gerekmektedir.

Aynı zamanda Ace Lab Cihazı PC3000 kullanmaktayız. 

Harddisk Veri Kurtarma

Harddisk Veri Kurtarma

Arızalı hard diskten veri kurtarma aşamasında; hatalı ise USB giriş portu değişimi yapılmalıdır, harici belleğin okunmadığı durumlarda işletim sistemi hatası ve sürücünün güncel olmaması gibi durumlar göz önüne alınmalıdır.

Yapısal hasar kontrolünün analizi yapılmalıdır.

Eğer hard diskte yapısal olarak hasar var ise sorun ancak teknik destek ile çözülebilir.

Teknik müdahale aşamasında da disk bölümünde hatalar var ise  veri kurtarma programları devreye girebilir.

Harici belleğin sürücü harfi Windows dosya gezgininden öğrenilmeli ve komut penceresine chkdsk E: /f yazılmalıdır. CHKDSK, diskteki olası hataları kontrol ederken bozuk, arızalı olan harici hard diski düzeltmeye çalışmaktadır.

Okunmayan dosyadaki verilere erişmek için listeleme yapmak da gerekebilir.

Veri kurtarma programları doğru kullanıldığı müddetçe bu aşamada da işe yarabilir. En son aşamada doğru adımlar ile veriler kurtarılabilir.

Ancak verilere erişilmediyse hard diske format atılmamalı, yeni dosyalar kaydedilmemeli veya aygıt tamamen çöpe atılmamalıdır.

Kapsamlı teknik müdahaleler ile kayıp dosyalar geri getirilebilir.

Harddisk Veri Kurtarma Programı

Veri kurtarma programı ücretsiz olarak bulunan ve kullanıcıların en çok hata yaptığı konulardan biridir.

En iyi veri kurtarma programı bile donanımsal arızalı disklerde bir işe yaramaz.

Asla denenmemesi gereken bir durum. Öncelikle, verilerini kaybeden kullanıcıların ilk yaptıkları şey.

Fakat donanım problemli harddiskten ve kafa vuran harddiskten program aracılığı ile veri kurtarılması mümkün değildir.

Harddisk veri kurtarma fiyatları

Veri Kurtarma Fiyatları

Harddisk veri kurtarma fiyatları, ancak diskin analiz yapıldıktan sonra ortaya çıkmaktadır.

Maliyet belirlenmesi, veri kurtarma sürecinin belirlenmesi, kullanıcılacak yedek parça belirlenmesi, veri kurtarma fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerdir.

Veri Kurtarma fiyatları belirlenirken, diskin tam kapasitesi, marka, model ve arıza niteliği çok önemlidir.

harddisk veri kurtarma 2

harddisk veri kurtarma 2

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı