(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Anasayfa » Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
silinen fotografları geri getirme

silinen fotografları geri getirme

Silinen fotoğrafları geri getirme için bir takım üçünkü parti yazılımlar kullanılmaktadır.

Bilgisayardan Silinen Fotoğrafları geri getirme için 3.parti yazılımlar vardır. Bu yazılımlar bilgisayarda tarama yapıldığı takdirde verilerinizi bozuk çıkartabilir.

Eğer teknik bilginiz yoksa bize başvurunuz.

Ücretsiz programlarla tarama yapıp, bulduğunuz verileri tekrar aynı diskin üzerine yazmayınız.

 

Silinen fotoğrafları geri getirme

Geri Dönüşüm Kutusu’nu kontrol edin

Windows, “silinen” dosyaları bir güvenlik önlemi olarak burada saklar. Simgeyi ekranınızın sol üst köşesinde bulacaksınız. dosyaları orada bulursanız, onları seçin, sağ tıklayın ve  Geri Yükle’yi seçin.

Yedeklemenizi kullanın

Sabit sürücünüzü veya en azından kitaplıklarınızı düzenli olarak yedeklerseniz, dosyalarınız muhtemelen orada korunur. Hangi yedekleme programını kullandığını bilmiyorum, bu yüzden dosyaları nasıl arayacağınızı ve kurtaracağınızı tam olarak söyleyemem. Genellikle oldukça sezgisel bir süreçtir.

Dosya kurtarma yazılımını deneyin

Artık Geri Dönüşüm Kutusu’nda olmayan bir dosya bile var olabilir. Windows, başka bir dosya sürücü alanına ihtiyaç duyana kadar gerçek birlerin ve sıfırların üzerine yazmaz. Bu yüzden mümkün olduğunca PC kullanmaktan kaçınmanızı söyledim.

PC’den Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, Fotoğrafları nasıl kaybettiğiniz veya silindiği önemli değil; İyi haber, onları geri alabilirsin.

Profesyonel görüntü kurtarma aracı olan Photos Recovery’yi kullanarak silinen görüntüleri kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Fotoğraflar silinse bile dijital ayak izlerinin kaldığını unutmayın. Bu, onları göremeseniz bile geri yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Gerçek: Sistemden bir fotoğraf veya herhangi bir dosya silindiğinde, işletim sistemi alanı yeniden kullanılabilir olarak işaretler ve yalnızca alan gerektiğinde dosyanın üzerine yazar.

Bu, herhangi bir işlem yapılmadığı veya veriler kaydedilinceye kadar verilerin kurtarılabilir olduğu anlamına gelir.

PC’den Silinen Fotoğrafları Geri Yükleme

Windows kullanıcılarının silinen fotoğrafları almak için birkaç seçeneği vardır. Gelin onlara tek tek göz atalım.

1. Yol – Fotoğrafları Geri Dönüşüm Kutusu’ndan geri yükleme

Bir dosyanın eksik olduğunu fark ettiğinizde, onu Geri Dönüşüm Kutusu’nda arayın. Bu, Windows’un silindiğinde dosyayı taşıdığı yerdir.

Bu dosyalar, Geri Dönüşüm Kutusu’nu boşaltana veya Geri Dönüşüm Kutusu’nu boşaltma zaman çizelgesini geçene kadar kalır.

Dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu’ndan almak için şu adımları izleyin:

1. Masaüstünde Geri Dönüşüm Kutusu’nu arayın.
2. Açmak için çift tıklayın veya sağ tıklayın > Aç

geridönüşüm kutusu
3. Geri Dönüşüm Kutusu’nda eksik veya silinmiş resimleri arayın. Onları bulabilirseniz, o resimleri seçin, sağ tıklayın > Geri Yükle.

geri dönüşüm kutusu geri yükleme
4. Bu onları orijinal konumlarına yerleştirecektir.

iPhone’da silinen fotoğraflar nasıl bulunur?

iPhone’unuzdaki çöp kutusuna dokunduğunuzda silinen fotoğraflar nereye gidiyor?

Hepimiz hata yaptığımız için, telefonunuzdan silinen fotoğraflar yakın zamanda silinen bir albümde saklanır ve burada 30 gün boyunca saklanır. Başka bir deyişle, ilk rahat nefesinizi alabilirsiniz.

İPhone’dan silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır

 1. Fotoğraflar uygulamasını açın ve Albümler’e dokunun.
 2. Diğer Albümler bölümüne gidin ve Son Silinenler’e dokunun.
 3. Burada son 30 gün içinde sildiğiniz tüm fotoğrafları bulacaksınız.
 4. Kurtarmak istediğiniz fotoğrafı seçin ve Kurtar’a dokunun. Fotoğrafınız Fotoğraf Kitaplığınıza kaydedilecektir.
silinen fotograflar geri getirme

silinen fotograflar geri getirme

Android’de Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, Galeri uygulamanızı yalnızca tuttuğunuz değerli bir fotoğrafın kaybolduğunu bulmak için açmaktan daha kötü bir his nadiren vardır.

İster yanlışlıkla sildiyseniz veya telefonunuzla ilgili bir şey oldu ve fotoğraflarınız kayboldu, Android bize fotoğrafları kaydetme ve cep telefonu veri kurtarma için birkaç yol sunar.

Bu yazıda, silinen fotoğraflarınızı nasıl kurtaracağınızı göstereceğiz. Ne yazık ki, fotoğraflarınızın sonsuza kadar kaybolduğu zamanlar vardır, ancak bu zamanlar aslında oldukça nadirdir.

Çöp Klasörünüzü Kontrol Edin

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, Çöp Kutusu klasörünüzü kontrol etmektir. Telefonunuzun galerisinden bir fotoğraf sildiğinizde, 30 gün boyunca çöp klasöründe saklanır.

Bu nedenle, yakın zamanda görüntüyü çöpe attığınızı varsayarsak, orada olmalıdır.

Çöp klasörünüze nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Telefonunuzda Galeri uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki üç dikey çizgiye dokunun.
  Not: Çalıştırdığınız Android sürümüne bağlı olarak, sağ üst köşedeki üç dikey noktanın altında Çöp Kutusu seçeneği görünebilir.
android silinen fotograflari geri getirme

android silinen fotograflari geri getirme

Google Fotoğraflar’ı kontrol edin

Google Fotoğraflar, telefonunuza önceden yüklenmiş bir fotoğraf depolama uygulamasıdır.

Telefonunuzda Gmail hesabınızda oturum açtığınızda, aynı zamanda Google Suite’te (telefonunuzun yerel Google uygulamaları) oturum açmış olursunuz.

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Bu, fotoğraflarınızın Google Fotoğraflar uygulamasına kaydedilme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelir.

Çoğunlukla, Google Fotoğraflar sürücüye yalnızca telefonunuz takılıyken, WiFi’ye bağlıyken ve uygulama açıkken resim yükler.

Bu nedenle, bunu bir yedekleme seçeneği olarak kullanmak istiyorsanız, periyodik olarak bu gereksinimlerin karşılandığından emin olun.

Ancak, muhtemelen bu uygulamada silinen fotoğraflarınızı bulacağız. Nasıl kontrol edileceği aşağıda açıklanmıştır:

 1. Telefonunuzda Google Fotoğraflar uygulamasını açın. Fotoğraflarınızı saklayacak olan aynı kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak Gmail hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.
 2. Bu, özellikle cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıysanız önemlidir. Yeni bir Gmail hesabı oluşturursanız, eski fotoğraflarınız uygulamada görünmeyecektir.

Bulutu Kontrol Edin

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, Çoğu telefon üreticisinin fotoğraflarınızı, videolarınızı, metinlerinizi, dosyalarınızı vb. depolayabilen bir tür ayrı bulut yedeği vardır.

LG’nin LG yedeği, Samsung’un Samsung Bulutu vardır. Öyleyse, eksik görüntülerimiz için üreticinin bulutunu kontrol edelim.

 1. İlk olarak, cihazınızdaki Ayarlar’a gidin (bu, aradığımız bulut hizmetinden bağımsız olarak çalışmalıdır) ve arama çubuğuna ‘Bulut’ yazın.
 2. Görüntülenen seçenekler listesinden en yakından ilişkili depolama hizmetini seçin. Bu durumda, Samsung Bulut. Tabii ki, bulutla ilgili başka arama sonuçları görürseniz, bunları da kontrol edin.
 3. Şimdi, henüz oturum açmadıysanız oturum açmanız gerekecek. Bizim durumumuzda, Samsung Cloud, Google Suite’ten tamamen ayrı olduğu için giriş bilgileri Google Hesabımızdan farklıdır.
 4. Bir Galaxy cihazı kullanıyorsanız, Galeri’ye tıklamanız yeterlidir. Ancak bu seçenek telefonunuzun üreticisine göre değişir, bu nedenle ‘Fotoğraflar’ı veya size hangi seçeneği sunuyorsa onu seçin.
bulut

bulut

‘Dosyalarım’ı ve SD Kartınızı Kontrol Edin

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, Android’de sevdiğimiz bir şey, kişiselleştirme yeteneğidir; çoğu model, daha fazla alan için harici bir depolama kartı alır. Bir tane varsa, umarım, silinen fotoğraflarınız oradadır. Ancak, nasıl kontrol edeceksiniz?

Nerede olduğunu bilmiyorsanız, uygulama çekmecenizde ‘Dosyalarım’ klasörünü arayarak başlayın. Açıldığında, birkaç klasör göreceksiniz. ‘SD Kart’ seçeneğine dokunun (aşağıdaki ekran görüntüsünde sadece ‘Takılı Değil’ yazıyor, bu nedenle harici depolama seçeneğinin bir yıkama olduğunu biliyoruz).

Takılı bir SD Kart varsa, dosyaya dokunun ve fotoğraflarınızı bulun.

Resimleriniz burada görünüyorsa, fotoğrafları telefonunuzun galerisine geri yüklemek için ‘Paylaş’ veya ‘İndir’ simgesine dokunmanız yeterlidir.

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, SD Kartınız olmadığını varsayarsak, burada kontrol edilecek başka bir klasör var ve bu ‘Görüntüler’ klasörü. Bu klasöre dokunduğunuzda, tüm fotoğraf albümlerinizi göreceksiniz.

Fotoğraflarınızı çöp kutusundan kurtarmak için yukarıdaki talimatlara benzer şekilde, sağ üst köşedeki üç dikey noktaya ve ardından ‘Çöp Kutusu’na dokunun. Burada görünürlerse, yukarıda yaptığımız gibi onları kurtarın.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı