(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hatay Veri Kurtarma

Anasayfa » Hatay Veri Kurtarma

Hatay Veri Kurtarma, Kaydettiğiniz veriler kaybolunca günlük hayatınızda ya da iş hayatınızda pek çok işiniz sekteye uğrayabilir. Veri kurtarma işlemleri önemli ve kaybolmamasını istediğiniz verilere tekrar ulaşmanızı sağlamaktadır.

Veri Kaybolduktan Sonra Kurtarılabilir Mi?

Sanılanın aksine teknolojik ortamlarda meydana gelen silinme, bozulma ya da kaybolma durumları doğru yöntemler ile onarılabilmektedir. Veriler kaybolduktan sonra uygun veri kurtarma yöntemleri ile kurtarılabilmektedir. 2012 yılından itibaren veri kayıplarında yaşanan %400’lük artış veri kurtarma sektörüne başvuran kişi sayısının artmasına sebep olmuştur. Elektronik cihazların her geçen gün artması yeni verilerin oluşmasına ve dolaylı olarak da verilerin kaybolma oranının artmasına neden olmaktadır. Kaybolan verilerin şirketlerde ciddi mali kayıplara neden olurken bireysel kullanıcılarının da anılarının ve özel belgelerinin kaybolması günlük işlerinin aksamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle kaybolan verilerin cihazlara tekrar kazandırılması hem kurumsal şirketlere hem de bireysel kullanıcılara çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

Hatay Veri Kurtarma

Kaybolan verinin kurtarılma yöntemi genel olarak verilerin depolandığı alana ve veri kaybının yaşanma sebebine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kaybolan verinin nasıl kurtarılacağı bu konuda yapılacak detaylı bir inceleme sonucunda belli olacaktır. Örneğin format nedeniyle veri kaybı mevcutsa bu kayıp özel yazılımlar ve yöntemler ile geri getirilirken; sıvı teması nedeniyle veri kaybı yaşanmışsa bu durumda öncelikle hasarın meydana geldiği bölgenin temizlenmesi ardından yazılım sistemleri ile verilerin kurtarılması işlemi gerçekleştirilecektir.

Harddisk Veri Kurtarma

Dahili disk ve harici disk olarak gruplanan HDD teknolojisi cihazlarında herhangi bir sebeple veri kaybı yaşandığı durumlarda özel yazılımlar ile sabit diskten kaybolan verilerin erişilebilir duruma getirilmesi gerekmektedir. Hareketli parçacıklara sahip olan HDD cihazların aniden bozulmasına çok sık rastlanmaktadır. Ancak arızalandığında bu cihazların tamiri ve kaybolan verilerin kurtarılması daha kolaydır. HDD cihazında veri kaybı yaşandıysa HDD analizi ile sorunun neden kaynaklandığı ve nasıl çözümlenmesi gerektiği tespit edilmektedir.

SSD Veri Kurtarma

Hatay Veri Kurtarma, SDD, HDD teknolojisinin yerini hızla almakta olan bir sistem olup yeni nesil veri depolama cihazlarındandır. Yüksek performans imkanı sunan SSD’ler bilgisayarın çok daha hızlı açılmasını ve çalışmasını sağlamaktadır. Hareketli parçalara sahip olmadığından bu cihazın aniden bozulması HDD’ye göre daha düşük olmakla birlikte arıza tamiri çok daha zordur. SSD belirli bir yazma kapasitesine sahip olduğundan bu kapasite aşıldığında kullanılmaz hale gelecektir. Aynı zamanda özel bir yazılıma sahip olan SSD cihazlarında yaşanan veri kayıplarının çözümlenebilmesi HDD’ye göre çok daha fazla emek istemektedir. SSD veri kurtarmada önce disk analiz edilmekte ardından veri alınabilecek durumda olduğu anlaşılırsa SSD veri kurtarma sürecine devam edilmektedir.

Veri Kurtarma Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hatay Veri Kurtarma firması seçerken dikkat etmeniz gereken detayları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kurumsal ve güvenilir bir firma olması
  • Sadece bu alanda faaliyet gösteren, bu alana yoğunlaşmış bir firma olması
  • Çalışan personellerin veri kurtarma alanında eğitim almış, uzman kişilerden oluşması
  • Veri gizliliği çerçevesinde hizmet vermesi
  • Fiyatlandırma konusunda size detaylı bilgi vermesi
  • Firmanın kendi laboratuvarları ile hizmet veren bir firma olması
  • Açıklık ilkesi ile çalışma alanları hakkında müşterilerine somut olarak gerçek bilgi ve fotoğraflar sunması
  • Veri kurtarma hizmetinin süresi hakkında makul bir tahminde bulunarak müşterisini süreç konusunda aydınlatması

Aleniyet ile hizmet vermeyen ve bu hizmeti ek bir hizmet olarak sunan firma maddi – manevi mağdur olmanıza neden olabilir. Yukarıda saydığımız özelliklere sahip olan bir veri kurtarma firması sizlere sorunsuz, çözümcül ve aradığınız kalitede hizmet sunacak ve sizi mağdur etmeyecektir.

Yukarıda yazılan nedenlerden dolayı verilerinizi kaybettiyseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Firmamız ANKARA merkezli profesyonel veri kurtarma firmasıdır.

Diskinizi herhangi bir kargoya vererek bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hatay veri kurtarma olarak siz değerli müşterilerimize bölgenizde destek vermekteyiz.

Hatay Veri Kurtarma

Hatay Veri Kurtarma

Hatay Veri Kurtarma , düşük seviyeli veri sektörlerini inceleyerek ve önemli verilere erişmek için dosya sistemi yapılarına hangi düzeltmelerin gerektiğini belirleyerek ham görüntüyü kullanır. Bazen mevcut dosya sistemi yapıları eksik veya çok fazla hasarlıdır, bu veriler doğrudan ham görüntünün bir veya daha fazla parçasından çıkarılmalıdır.

Bir kurtarma başarılı bir şekilde gerçekleştirildikten sonra, dosya listeleri oluşturulur ve veri geçerliliği ve bütünlüğü kontrol edilir.

Hatay Veri Kurtarma sonuçları, başarılı bir kurtarma sürecinin doğrulanması kapsamında müşteriye sunulacaktır.

Müşterinin bu aşamada kendisinin sorması gereken en büyük soru, kayıp verilerinize eklediğiniz empoze derecesi ve geri almama riskiniz olup olmadığına bakılmaksızın. Veriler daha az kritikse ve belki bir veya birkaçını yedek bir bant veya harici bir sabit sürücü gibi başka kaynaklardan geri alırsanız, belki de DIY sabit disk kurtarması ile deneme yapmanıza ve yazılım indirip yükleyemeyeceğinizi görmenize izin verebilirsiniz. internetten ve veri kurtarma şansı olup olmadığına bakın. Ancak verileriniz kritik önem taşıyorsa ve başka bir kaynaktan almanın bir yolu yoksa, Data Veri Kurtarma Lab gibi profesyonel ve saygın bir sabit disk kurtarma hizmeti sağlayıcısı kullanmayı düşünmelisiniz .

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı