(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sosyal Medya İncelemesi

Anasayfa » Sosyal Medya İncelemesi

Sosyal Medya İncelemesi, Sosyal medyanın kullanımının yaygınlaşması sonucunda bilişim suçlarında da büyük oranda artış meydana gelmiştir. Sosyal medya üzerinden sahte hesapların açılması, insanların tehdit edilmesi ve hakarete uğraması gibi sorunlar nedeni ile birçok kişi sosyal medya yüzünden mağdur olmaktadır. Sosyal medya incelemesi sayesinde suça karışan sosyal medya hesapları incelenmekte ve mahkemelerde kullanılmak üzere deliller toplanmaktadır. Gerekli incelemeler sonucunda sosyal medya inceleme raporu hazırlanarak yetkili kurumlara teslim edilmektedir.

Firmamızda; Cep Telefonlarından Sosyal Medya İncelemesi Yapılmaktadır. 

sosyalmedya logo Database.com.tr

Sosyal Medya İncelemesi Nedir?

Sosyal medya üzerinden suç işlenmesi son yıllarda oldukça artan durumlardan biridir. Bilişim suçları kapsamına giren bu suçların tespiti için sosyal medya hesaplarının incelenmesi ve suç delillerinin tespit edilmesi gerekir. Sosyal medya incelemesi kapsamında ayrıca özellikle sizlerin adına sahte hesap açan ve sizlerin adına suç işleyen kişilerin tespit edilmesi için uygulanan yöntemlerdir. Bu alanda bilişim uzmanları görev almakta ve sizlere destek olmaktadır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra bu konuda detaylı bir rapor hazırlanarak gerekli kurumlara teslim edilmektedir.

Kısacası sosyal medya incelemeleri sosyal medya uygulamaları üzerinden işlenen suçların tespit edilmesi ve bu konuda kanıt toplanması için yapılan çalışmalar bütünü olmaktadır.

Sosyal Medya İncelemeleri Ne İşe Yarar?

Sosyal medya incelemeleri konusunda en fazla merak edilen konuların başında bu incelemelerin ne işe yaradığı konusu gelmektedir. Sosyal medya incelemesi tam olarak ne işe yarar merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Sosyal medyada sizlerin adına hesap açan ve suç işleyen kişilerin kimliklerinin tespit edilmesi konusunda etkilidir.
  • Sosyal medyada sizleri tehdit eden ve sizleri tehlikeye sokan kişilerin tespit edilmesi ve bu konuda kanıt toplanması konusunda başvurulur.
  • Sosyal medyada sizlere hakaret eden hesapların yine tespit edilmesi ve kanıt toplanması konusunda kullanılır.
  • Sosyal medya üzerinden bilgilerinizi çalmaya çalışan kişilerin tespiti konusunda etkilidir.

Sosyal Medya Hesaplarından Elde Edilen Deliller Kullanılabilir Mi?

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan incelemeler neticesinde elde edilen deliller mahkemelerde ve resmi makamlarda kullanılabilir mi sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bu alanda yapılan çalışmalar ile tamamen yasal delillere ulaşılmaktadır. Yani bu deliller rahatlıkla mahkemelerde kullanılmaktadır. Bu hesaplar hakkında elde edilen bilgiler neticesinde yasal olarak süreç başlatılabilmektedir. Firmamızda telefon incelemesi yapılmaktadır.

857783 Database.com.tr

Bu bilgilere normal koşullarda sosyal medya hesaplarının şirketleri aracılığı ile ulaşmanız oldukça güçtür. Çünkü şirket politikaları gereğince bu bilgileri vermeye pek gönüllü olmazlar. Bu süreçte bizim gibi profesyonel destek sunan bilişim uzmanları ile çalışmanız çok daha etkili olacaktır. Sizlere bu alanda profesyonel ve son derece etkili hizmetler sunarak sürecin daha kolay gerçekleşmesini ve yasal kanıtların toplanmasını sağlıyor ve sosyal medya suçlularının tespit edilmesini sağlıyoruz.

Sosyal Medya İncelemeleri Konusunda Neler Yapıyoruz?

Sosyal medya incelemeleri ve sahte hesaplar ile sorunlu hesapların tespit edilmesi konusunda titizlikle inceleme ve çalışma yapıyoruz. Bu alanda yapılan çalışmalar son derece önemli ve gereklidir. Normal koşullarda sosyal medya hesaplarının bağlı oldukları şirketler bu bilgileri sizlere sunmamaktadır. Genel olarak bu konular ile uğraşmak istemeyen şirketler genel olarak sorumluluk almamaktadır. Ancak sosyal medya üzerinden işlenen suçların tespit edilmesi içinde bir şekilde bu bilgilere ulaşım sağlanması gerekir. İşte tam olarak bu noktada devreye bizler girmekteyiz.

Sosyal medya incelemesi yaparak sosyal medya üzerinden sahte hesapları ve işlenen suçları tespit edebilmekteyiz. Sizlerde bu hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilir ve hizmet alabilirsiniz. Bu şekilde sosyal medyada sizlere karşı suç işleyen veya kişilik haklarınızı ihlal eden kişilerin tespit edilmesini sağlayabilirsiniz.

Firmamızdan Sosyal Medya İncelemesi konusunda hizmet alabilirsiniz..

sosyal medya inceleme 2 Database.com.tr
Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı