Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Fidye Virüs Çözümü

Son zamanlardaki fidye yazılımları hala ciddi bir tehdit. Dosya şifreleyen kötü amaçlı yazılım ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Firmamızda bazı versiyonlara ait fidye yazılım şifre çözümleri mevcuttur. Fidye Virüsü Çözümü SQL Dosyalarında çözülebilmektedir. 

Özellikle SQL dosyalarının bir çoğu firmamızda çözümü mevcuttur. Hiç bir zaman fidyeciye (Hacker) ‘ a ödeme yapmayınız…

Fidye yazılımı tanımı

Fidye yazılımı  , bir kurbanın dosyalarını şifreleyen bir kötü amaçlı yazılım biçimidir  . Saldırgan daha sonra ödeme yapıldıktan sonra verilere erişimi yeniden sağlamak için kurbandan fidye talep eder.

Kullanıcılara, şifre çözme anahtarını almak için bir ücretin nasıl ödeneceğine ilişkin talimatlar gösterilir. Maliyetler birkaç yüz dolardan binlerce dolara kadar değişebilir ve bu insanlara fidye notunda Bitcoin ile ödeyebileceği belirtilir.

Fidye yazılımlarının bir bilgisayara erişmek için alabileceği birkaç vektör vardır. En yaygın dağıtım sistemlerinden biri, kimlik avı spam’dir – kurbana bir e-postayla gelen ve güvenmeleri gereken bir dosya gibi görünen ekler. İndirilip açıldıktan sonra, özellikle kullanıcıları kandırarak idari erişime izin veren yerleşerek kurbanın bilgisayarını ele geçirebilirler

Kötü amaçlı yazılımın kurbanın bilgisayarını ele geçirdiğinde yapabileceği birkaç şey vardır, ancak en yaygın eylem, kullanıcının dosyalarının bir kısmını veya tamamını şifrelemektir.

 

Fidye yazılımı nasıl önlenir

Fidye yazılımı bulaşmasını önlemek için atabileceğiniz birkaç savunma adımı vardır . Bu adımlar elbette genel olarak iyi güvenlik uygulamalarıdır, bu nedenle bunları takip etmek her türlü saldırıya karşı savunmanızı iyileştirir:

  • Daha az güvenlik açığına sahip olduğunuzdan emin olmak için işletim sisteminizi yamalı ve güncel tutun  .
  • Ne  olduğunu ve ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorsanız, yazılım yüklemeyin veya ona yönetici ayrıcalıkları
  • Yükleme  antivirüs yazılımıgeldikleri ransomware gibi zararlı programları tespit eder, ve  beyaz liste yazılımları , ilk etapta yürütülmesini yetkisiz uygulamaları engeller.
  • Ve elbette,  dosyalarınızısık sık ve otomatik olarak yedekleyin  ! Bu, bir kötü amaçlı yazılım saldırısını durdurmaz, ancak birinin neden olduğu hasarı çok daha az önemli hale getirebilir.

daha fazla bilgi için diğer sayfamızı ziyaret ediniz..

fidye virüsü çözümü

fidye virüsü çözümü

fidye virüsü çözümü

 

 

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı