(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Fidye Virüs Çözümü

Anasayfa » Fidye Virüs Çözümü

Fidye virüs çözümü, araştıran kullanıcılar bu durumdan oldukça rahatsızlar. Bu fidye virüsünün çözümü bazı durumlarda mümkün, bazı durumlarda mümkün değildir. Uzmanlar tarafından fidye virüsü incelenip, sebeb olan olasılıkları gözden geçirmeleri gerekir.

Son zamanlardaki fidye yazılımları hala ciddi bir tehdit. Dosya şifreleyen kötü amaçlı yazılım ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Firmamızda bazı versiyonlara ait fidye yazılım şifre çözümleri mevcuttur. Fidye Virüsü Çözümü SQL Dosyalarında çözülebilmektedir. 

Özellikle SQL dosyalarının bir çoğu firmamızda çözümü mevcuttur.

Hiç bir zaman fidyeciye (Hacker) ‘ a ödeme yapmayınız.!!

fidye virusu cozum

fidye virusu cozum

Fidye Virüs Çözümü

Fidye virüs çözümü, Fidye yazılımı  , bir kurbanın dosyalarını şifreleyen bir kötü amaçlı yazılım biçimidir  . Saldırgan daha sonra ödeme yapıldıktan sonra verilere erişimi yeniden sağlamak için kurbandan fidye talep eder.

Kullanıcılara, şifre çözme anahtarını almak için bir ücretin nasıl ödeneceğine ilişkin talimatlar gösterilir. Maliyetler birkaç yüz dolardan binlerce dolara kadar değişebilir ve bu insanlara fidye notunda Bitcoin ile ödeyebileceği belirtilir.

Fidye yazılımlarının bir bilgisayara erişmek için alabileceği birkaç vektör vardır. En yaygın dağıtım sistemlerinden biri, kimlik avı spam’dir – kurbana bir e-postayla gelen ve güvenmeleri gereken bir dosya gibi görünen ekler. 

İndirilip açıldıktan sonra, özellikle kullanıcıları kandırarak idari erişime izin veren yerleşerek kurbanın bilgisayarını ele geçirebilirler

Kötü amaçlı yazılımın kurbanın bilgisayarını ele geçirdiğinde yapabileceği birkaç şey vardır, ancak en yaygın eylem, kullanıcının dosyalarının bir kısmını veya tamamını şifrelemektir.

Fidye yazılımı nasıl önlenir ?

Fidye yazılımı bulaşmasını önlemek için atabileceğiniz birkaç savunma adımı vardır . Bu adımlar elbette genel olarak iyi güvenlik uygulamalarıdır, bu nedenle bunları takip etmek her türlü saldırıya karşı savunmanızı iyileştirir:

  • Daha az güvenlik açığına sahip olduğunuzdan emin olmak için işletim sisteminizi yamalı ve güncel tutun  .
  • Ne  olduğunu ve ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorsanız, yazılım yüklemeyin veya ona yönetici ayrıcalıkları
  • Yükleme  antivirüs yazılımıgeldikleri ransomware gibi zararlı programları tespit eder, ve  beyaz liste yazılımları , ilk etapta yürütülmesini yetkisiz uygulamaları engeller.
  • Ve elbette,  dosyalarınızısık sık ve otomatik olarak yedekleyin  ! Bu, bir kötü amaçlı yazılım saldırısını durdurmaz, ancak birinin neden olduğu hasarı çok daha az önemli hale getirebilir.

daha fazla bilgi için diğer sayfamızı ziyaret ediniz..

Fidye Virüs Çözümü

Fidye Virüs Çözümü

fidye virüsü çözümü
fidye virüsü çözümü
Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı