(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

SSD Veri Kurtarma

Anasayfa » SSD Veri Kurtarma

SSD Veri Kurtarma, özellikle kontrolcü arızaları ve üzerindeki nand yongaların arızalanması sebebi ile veri kayıpları yaşanmaktadır. SSD harddisk disklerinde en çok karşılanan arıza ise SATAFİRM S11 hatasıdır. Laboratuvarımızda bu hata ile karşılaşan bir çok vakada veriler kurtarılabilmektedir.

Firmamız M2 Sata SSD, NVme SSD, Apple SSD, Mini Sata SSD disklerden veri kurtarmaktadır.

(SSD) teknolojisi güvenilirlik açısından ilerlemiştir, ancak mükemmel olmaktan uzaktır. Cihazınızdaki dosyaları okuyamayacağınız zaman, formatın karmaşık mimarisini anlayan bir veri kurtarma şirketine ihtiyacınız vardır – ve en iyi sonuç için, ssd veri kurtarma programı denemek yerine deneyimli mühendislere ve en son teknolojiye ihtiyaç duyunuz.

ssd secimi

ssd secimi

SSD Veri Kurtarma, Arıza sebeblerinin bir çoğuda bir anda bilgisayar görmüyor şeklinde bir uyarı gelmektedir. Harddisk tamir edilmesi pek mümkün değildir. SSD harddiskten veri kurtarma programı şeklinde arama yapan kullanıcılar maalesefki bu durum karşısında çaresiz şekilde kalmaktadırlar. Verileriniz önemli ise mutlaka bir laboratuvar ve uzman kişilere başvurmanız gerekmektedir.

Veri Kurtarma Süreci

Sabit disk veri kurtarma işleminden çok farklıdır ve tamamen farklı araçlar gerektirir. Sabit diskler, fiziksel olarak hareket eden manyetik malzemeler hakkında bilgi depolarken, SSD sürücülerinde hareketli parçalar yoktur. Sabit disklerden çok daha hızlıdırlar, ancak aynı zamanda hafıza aşınması ve fiziksel hasara maruz kalırlar.

Bu, SSD’nin güvenilir olmasına rağmen, mükemmel değildir ve mühendislerin bozuk veya silinmiş dosyaları kurtarmak için özel bir işlem kullanması gerektiği anlamına gelir.

SSD Veri Kurtarma
Bozuk SSD Kurtarma

Temel süreç bir değerlendirme ile başlar. Birkaç faktöre bağlı olarak değişen bir fiyat teklifi sunuyoruz. En önemli faktör, davanın Seviye 1 veya Seviye 2’nin toparlanması olarak kabul edilip edilmediğidir:

  • Seviye 1  SSD Kurtarma – Bu seviyede, SSD minimum fiziksel onarım gerektirebilir, ancak çoğu onarım sürücünün yazılımını (Database Veri Kurtarma Labs. araştırma laboratuvarında geliştirilen donanım kullanılarak erişilir) içerecektir. Ayrıca SSD’ye erişebilir ve bozuk dosyaları yazılımla düzeltebiliriz. Sürücünün bozulmamış denetleyicisini kullanarak sürücünün bir görüntüsünü gerçekleştiririz, ancak bilgileri depolayan çipleri (flaş çipleri) çıkarmayız.
  • Seviye 2  SSD Kurtarma – Bunlar, dikkate değer fiziksel hasar veya elektronik hasar ile daha ciddi kazanımlardır. Bellek yongalarını çıkarmamız, her bir çipin bir ham dökümünü oluşturmamız ve daha sonra SSD’nin erken bellek aşınmasını önlemek için kullandığı aşınma seviyesi algoritmasını uygulamamız gerekecek Genelde, yıpranma algoritmasını belirlemek için veri yapılarını tanımlarız; Bu genellikle çok zor bir süreçtir, ancak başarı oranlarımız hala yüksektir.
ssd veri kurtarma

ssd veri kurtarma

Sabit disk sürücülerinden (HDD’ler) farklı olarak, SSD Hardisklerin depolama aygıtlarının hareketli parçaları yoktur.

Bu, verilerin bir SSD’de çok daha güvenli olduğu yönünde yanlış bir izlenim yaratır. Ancak durum böyle değil . SSD’ler, ani güç kaybı, manyetik alanlar ve elektrik yükleri dahil olmak üzere bazı kusurlara karşı tipik HDD’lerden daha savunmasızdır. Ayrıca, SSD’lerin sınırlı sayıda yazma döngüsü olduğundan, bunlara yazma yeteneği sonunda yıpranacak ve potansiyel veri kaybına yol açacaktır.

Çoğu SSD seçim, depolamanın güvenilirliğini ve hızını artırmak için karmaşık denetleyici teknolojisini kullanır.

Yüksek performanslı bir SSD’nin içindeki mimari , çoğu RAID sisteminden daha karmaşıktır. Mantıksal adresleri fiziksel ortam konumlarına eşleyen algoritmalar üreticiden üreticiye değişir ve ayrıntılar yakından korunan ticari sırlardır.

Bu nedenle, SSD harddisk veri kurtarma yeteneğimizde tüm rakiplerimize öncülük ediyoruz. 

Özellikle SSD sürücülerini kurtarmak için kendi şirket içi tescilli donanım ve yazılımımızı geliştiren tek şirketiz.

Verilerinizi kurtarmak için yalnızca bir şansınız olabilir. 

Rakiplerimizden daha fazla marka ve SSD depolama modelini destekliyoruz . Ar-Ge yatırımımız sayesinde uzmanlarımız Samsung , Intel veya Phison tabanlı SSD’ler gibi kendi kendini şifreleyen sürücülerden veri çekebilmektedir.

SSD Veri Kurtarma

Her iki durumda da bilgileri okumak ve cihazdaki herhangi bir dosyanın kullanılabilir bir kopyasını oluşturmak için özel araçlar ve yazılımlar kullanacağız. Çoğu SSD sürücülerinin kullanıcı tarafından onarılabilir bileşenlere sahip olmadığının ve önemli bir veri kurtarma merkezine hasarlı SSD göndermenizi kesinlikle öneririz.

Firmamız veri kurtarma konusunda sizlere çözüm üretebilir. Bozuk SSD Kurtarma için bizlere başvurabilirsiniz. SSD Veri Kurtarma Programları maalesefki sonuçsuz kalacaktır.

 

ssd veri kurtarma 2 Database.com.tr

Veri depolama aygıtındaki silinmiş verilerin geri dönüştürülmesidir. SSD veri kurtarma işlemindeki amaç  katı hal sürücüsünde yer alan bilgileri işlenebilir hale getirmektir.

 Bknz : Kingston SSD Veri Kurtarma 

               Sandisk SSD Veri Kurtarma 

İşlem Başarılı Sonuç Verir mi?

Özel teknikler kullanılarak yapılan SSD veri kurtarma işlemi profesyonel bir şekilde yapıldığında %100 sonuç verir.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı