(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sabit Disk Veri Kurtarma

Anasayfa » Sabit Disk Veri Kurtarma

Sabit disk veri kurtarma, diskiniz arızalandığında ve önemli dosyalarınıza ve verilerinize erişemediğinizde, biraz panik yaşayabilirsiniz. Neyse ki, bu verileri geri almanız için iyi bir şansınız var. Sabit diskinizle ilgili yaşadığınız soruna bağlı olarak, kazara veri kaybına yardımcı olmak için ücretsiz olarak internette dosya kurtarma hizmetleri ve yazılımları bulunmaktadır. Sabit sürücü arızasının türü ne olursa olsun, bir sabit sürücü sırasında en önemli endişelerden biri olan veri kurtarma projesi, kayıp verilerin korunması ve güvenliğidir.
Bu nedenle, davanız için tam koruma ve gizlilik sağlamak üzere tasarlanmış en güvenli ortamlardan ve endüstrideki en gelişmiş süreçlerden birini geliştirdik . Sabit sürücünüz çöktüyse, erişilemiyorsa veya başka bir şekilde verileri geri alınamaz hale getirdiyse, lütfen hemen kullanmayı bırakın ve şimdi bizi arayın.

Hasarlı bir sabit sürücünün sürekli kullanımı sadece daha fazla hasara neden olmakla kalmaz, sabit sürücü veri kurtarma işlemini çok daha zor veya imkansız hale getirebilir .

Aşağıda iki tür sabit sürücü arızasını, veri kurtarma seçeneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Sabit Disk Veri Kurtarma

Sabit Disk Veri Kurtarma
Sabit Disk Veri Kurtarma

Yanlışlıkla Dosyaları Silme (Mantıksal Hata)

Sabit sürücülerin mantıksal hataları, bozuk verilerin bir sonucu olabilir ; virüsler. Kötü amaçlı yazılımlar ve diğer kötü amaçlı programlar; yazılım veya programlardaki hatalar; kayıp
bölümler veya bölümlerin yanlışlıkla biçimlendirilmesi; ve sabit sürücüdeki verilerin yanlışlıkla veya hatta kötü niyetli olarak silinmesi olabilir. En iyi veri kurtarma programı kullansanızda başarılı olmanız düşüktür.
Durum ne olursa olsun, bir sabit diskte geleneksel yöntemlerle erişilemeyen veriler, uzman bir veri kurtarma uzmanı tarafından kullanılan araçlar ve kaynaklar kullanılarak
kurtarılmalıdır.

Bu çeşitli şekillerde olabilir – yanlışlıkla bir dosyayı çöp kutusuna taşır ve çöp kutunuzu temizlersiniz, dosyalarınız bozulur veya yanlış sürücüyü yanlışlıkla yeniden biçimlendirirsiniz.

Bu durumda, bazı dosya kurtarma yazılımlarından biraz yardım alarak bilgilerinizi kendiniz kurtarabilirsiniz . Ancak, yanlışlıkla büyük miktarda veri sildiyseniz, bir uzmana ulaşmak biraz zaman ve güç tasarrufu sağlayabilir ve dosyalarınızın doğru bir şekilde kurtarılmasını sağlar.

Sabit Disk Veri Kurtarma

Sabit Disk Veri Kurtarma

Arızalı Donanım (Mekanik Arıza)

En yaygın fiziksel sabit sürücü arızası okuma / yazma kafası arızaları
veya plakalara sıkışmış, sıkışmış iş mili veya elektronik bileşenler arızasıdır.
Bu sorunlar sabit disk varlık düştü gelen su hasarlı, yanlış güç bağlantısı vb olabilir
tüm sabit diskler onun bir verilen ve yukarıdaki senaryoları hiçbiri olmayacaktı bile kilitlenmesine unutmayın
sabit sürücü fiziksel sorunlar yaşıyor başlayabilir.

Bu sorunlar karmaşık olabilir ve profesyonellerin yardımını gerektirecektir. Gördüğünüz belirtilere dayanarak sorunu teşhis etmeye çalışmak için bazı ilk araştırmalar yapabilirsiniz (sabit sürücünüz başlar, ancak bilgisayarınız buna erişemez veya sabit sürücünüz hiç başlamaz, vb.).

Donanım arızasından kaynaklanıyor gibi görünüyorsa, sürücünüzle ilgili sorunu teşhis etmek için sabit sürücü kurtarma için bu kılavuzu kullanabilirsiniz , ancak mekanik sorunları olan bir sabit sürücüyü düzeltmeye çalışmak tehlikeli olabilir, bu nedenle bir uzmana sahip olmak en iyisidir kurtarma işlemi.

Sabit Disk Veri Kurtarma adımları

  1. Daha fazla veri kaybını önlemek için makinenizi kapatın
  2. Sabit sürücünüzü mevcut makineden çıkarın
  3. Sabit sürücünüzü ikincil sabit sürücü olarak farklı bir makineye bağlayın
  4. Dosya kurtarma yazılımı satın alın (ücretsiz ve ücretli seçenekler vardır) ve çalışan sabit sürücüye yükleyin
  5. Yazılımınızın talimatlarını izleyin ve tarama ve kurtarma işlemini başlatın (bu işlem birkaç saat ila birkaç gün sürebilir)
  6. Verilerinizi temizleyin ve yeniden düzenleyin (kurtarılan veriler başlangıçta olduğu gibi düzenlenmez)
Sabit Disk Veri Kurtarma

Sabit Disk Veri Kurtarma

Sabit Disk Veri Kurtarma Genel Maliyetler

Veri kurtarma işlemini kendiniz gerçekleştirmenin maliyeti yazılımın ve olası ek sabit sürücülerin fiyatını içerir, ancak araştırma yapmanız ve işi kendiniz yapmanız için gereken sürenin değerini de göz önünde bulundurmalısınız.  Ayrıca, özellikle deneyimsizseniz ve bu görevi ilk kez gerçekleştiriyorsanız, veri kurtarma işlemini kendiniz gerçekleştirme riskini de göz önünde bulundurmalısınız.

Sonuçta verilerinizi nasıl kurtaracağınıza dair karar birkaç faktöre bağlıdır:

  • Sorun mekanik mi mantıklı mı?
  • Hangisine daha çok değer veriyorsunuz: kolaylık mı yoksa maliyet mi?
  • Bu işi kendi başınıza gerçekleştirmek için zamanınız / bilginiz var mı?

Mekanik zorluklar yaşıyorsanız, kirli bir işi profesyonelce yaptırmak en iyisidir. Her iki durumda da, sabit sürücünüzü bir uzmana göndermenin, verilerinizi geri almanızı sağlamak için en güvenli ve en güvenilir yol olduğunu görebilirsiniz.

Verilerinizi kaybetme riskini azaltmak için sağlam bir veri yedekleme çözümü kullanmanız önemle tavsiye edilir . Verilerinizi yedeklemek için hangi biçimi seçerseniz seçin (fiziksel dosyalar, bulut depolama, yedekleme bantları) Kayıt Ülkeleri size en yakın sağlayıcıyı bulmanıza yardımcı olur.

Sabit Disk Veri Kurtarma da verilerinizi Kurtarmak İçin Bir Uzmana mı İhtiyacınız Var? 

DataBase Veri Kurtarma Laboratuvarı,  Veri Kurtarma, Veri Koruma ve BT Güvenliği konularında uzun yıllara dayanan deneyime sahip uzman teknisyen / mühendislerden oluşan bir ekiptir.

Veri kaybını önlemek için verilerinizi yedeklemeyi ya da bir veri kurtarma uzmanına ihtiyacınız olup olmadığını , firmamız  bir çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. 

Bizi 0312 425 02 04 numaralı telefondan arayın ya da yerel profesyonellerle iletişim kurmak için formumuzu doldurun .

Teknisyenlerimiz sizlerle mutlaka iletişime geçecektir.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı