(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsun Veri Kurtarma

Anasayfa » Samsun Veri Kurtarma

 Samsun veri kurtarma, bölgedeki müşterilerimiz arızalı harddisklerini kargo yolu ile ulaştırabilirler. Kargo Bilgisi ve Adres bilgimiz iletişim bölümünde yazmaktadır. 

Veri kurtarma ile sabit disk, flash bellek, telefon, bilgisayar gibi pek çok farklı cihaz ve parçada kaybolan verilerin tekrar ulaşılabilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Karadeniz veri kurtarma bölgesi olarak diğer sayfamıza tıklayınız..

Samsun Veri Kurtarma

Teknolojik cihazlarda veri silme işlemi sadece dosyayı geri dönüşüme yollamakla tamamlanan, geri dönülmez bir işlem değildir. Böyle olunca herhangi bir sebeple veri kaybı yaşadığınız durumlarda veri kurtarma ile bu kaybınızı kolaylıkla telafi edebilirsiniz. Veri kurtarma işlemi genel olarak 4 durumda devreye girmektedir:

  • Kaybolma: Elektrik kesintisi, dosyayı kaydetmeden sistemden çıkma gibi herhangi bir sebeple dosyanın kaybolması
  • Silinme: Format, biçimlendirme gibi işlemler ile var olan dosyaların silinmesi
  • Virüs Saldırıları: Virüs saldırıları sonucu verilere ulaşılamaması
  • Arıza: Fiziksel hasar, sıvı teması gibi sebepler ile verilerin bozulması
Samsun Veri Kurtarma

Samsun Veri Kurtarma

Hangi Veriler Kurtarılabilir?

Samsun Veri Kurtarma, Verilerin kaybı durumu ortaya çıktığında kaybolan verilerin neden kaybolduğu ve bu verilerin nerede kaydedildiğine göre verilerin kurtarılabilirlik derecesi değişmektedir. Pek çok veri kurtarılabilmekteyken kurtarılamayan veriler de mevcuttur.

Database Veritabanı SQL Kurtarma

Muhasebe kayıtlarının tutulduğu bilgisayarlar bir işletmenin en önemli iş alanı ve mali kaynağıdır.

Verilerin silinmesi ya da kaybolması halinde şirket hem maddi açıdan zor duruma düşebilir hem de müşterilerine karşı müşkül bir durumda kalabilir.

Disk bozulması, silinme, biçimlendirme ve fiziksel hasarlar gibi sebeplerle bozulan database veritabanının kurtarılması işletmeyi hem maddi kayıpların önüne geçirecek hem de müşterileri ile sarsılmaz bir bağ kurmalarını sağlayacaktır.

Güvenli Veri Silme Nedir?

Teknolojik cihazlardaki verilerin kaybolması halinde veri kurtarma işlemleri ile verilerin kurtulması sağlanmaktadır.

Ancak bazı hallerde işletme ya da bireysel olarak kişi bazı dosyaların ya da cihazda yer alan bilgilerin tamamen silinmesi gerekebilir. Bu durumlara verilerin geri alınmasına engel olacak bir güvenli veri silme sistemi sunulmasına güvenli veri silme denilmektedir.

Eğer bu tarz bir hizmete ihtiyacınız varsa veri kurtarma hizmeti sunan firmalar sizlere aynı zamanda güvenli veri silme hizmeti de sunmakta ve bilgilerinize kimsenin ulaşamamasını sağlamaktadır.

 

Samsun Veri Kurtarma

Samsun Veri Kurtarma

Veri Kurtarmanın Avantajları Nelerdir?

Samsun Veri kurtarma kaybettiğiniz verilere tekrar ulaşmanızı ve böylelikle hem zaman hem enerji bakımından tasarruf etmenizi sağlayan bir işlemdir. Veri kurtarma işlemi aynı zamanda ticari ilişkilerinizde müşterilerinizle aranızdaki güven ilişkisinin sarsılmamasını sağlamaktadır. Eğer kişisel bir amaçla veri kurtarma hizmetinden yararlanıyorsanız bu durumda da anılarınız ve önemli bilgilerinizin kaybolmasının önüne geçilmektedir.

Veri Kurtarma Hangi Cihazlarda Yapılır?

Veri kurtarma işlemi verilerin depolandığı cihazlarda yapılmaktadır. Bu kapsamda;

  • Telefon
  • Bilgisayar
  • Tablet
  • Flash disk
  • Notebook gibi depolama cihazları ve bu cihazların parçalarında veri kurtarma işlemleri yapılmaktadır.

Samsun Veri Kurtarma

Harddisk bilgisayardaki kalıcı veri depolama birimi olup bu parçada meydana gelen veri kayıpları kullanıcıları çok daha fazla etkilemektedir.

Bilgisayarın en hassas, az bilinen ve en önemli parçalarından olan harddisk arızası pek çok verinizin kaybolmasına ya da kullanılamamasına yol açabilir.

Harddisklerde meydana gelen okuyucu kafa arızaları, formatlanma sonucu meydana gelen hatalar, elektronik kontrol arızaları, hard disk tanımama sorunu gibi problemler en sık karşılaşılan veri kaybı çeşitleridir.

Samsun Veri Kurtarma, Harddiskte meydana gelen arızalar daha kolay çözümlenebilirken; bilgisayarın SSD kısmında meydana gelen arızalar bu parçanın özel yazılım bilgisi ve arızasının çözümlenmesinin zor olması bakımından daha uğraştırıcıdır.

SSD arızalarının çözülmesi daha zor olduğundan ve özenle yapılması gerektiğinden bu konuda aradığınız nitelikte hizmet sunacak bir firma ya da kişiyle anlaşmanız zorunlu hale gelmektedir.

Güvenilir Veri Kurtarma Firması Nasıl Bulunur?

Cihazlarınızın zarar görmemesi ve bilgilerinizin kurtarılması için güvenilir bir veri kurtarma hizmetine başvurmanız çok önemlidir.

Bu da ancak kendi laboratuvarında hizmet veren, tozsuz ve anti-statik materyaller, özel yazılımlar, veri kurtarma araç ve yöntemleri ile mümkün olabilir.

Güvenilir, kişisel bilgilerinizin koruma altına alınacağı kaliteli bir hizmet ile hem verilerinizin kurtarılmasını sağlayabilir hem de cihazlarınızın zarar görebileceği tecrübesiz ve özensiz hizmetlerden korunarak maddi açıdan tasarruf edebilirsiniz.

İletişim formundan bizlere ulaşabilir  veya 0312 425 02 04 nolu hattımızı arayabilirsiniz.

Veri Kurtarma Laboratuvarı

Laboratuvar Görüntümüz

Samsun Veri Kurtarma - Database Veri Kurtarma
Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı