(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kafa Vuran Harddiskten Veri Kurtarma

Anasayfa » Kafa Vuran Harddiskten Veri Kurtarma

Kafa vuran harddiskten veri kurtarma, işlemi yaptırmak için öncelikle profesyonel bir veri kurtarma laboratuvarına başvuranız gerekmektedir.

Fiziksel müdahale mutlaka laboratuvar ortamında yapılması gerekir.

Bize başvuran müşterilerimize, uzman teknisyenlerimiz harddiskteki kafa vurma sorununu analiz edip inceledikten sonra, verilerin kurtarılıp kurtarılmayacağına baktıktan sonra müşterilerimize bilgi verilmektedir.

Harddisk kafa vurma diye tabir ettiğimiz olay, harddiskin optik okuyucu başlıklarınn plakalara çarpmasıdır ve arızalanmasıdır.

kafa vuran harddiskten veri kurtarma

kafa vuran harddiskten veri kurtarma

Kafa Vuran Harddiskten Veri Kurtarma

Hardiskin darbe alması veya düşmesi sonucunda bu hassas cihazlarda oluşan Okuma/yazma kafalarının zarar görmesi, genellikle sabit sürücüye güç verildiğinde kafa aksamının yanlış hizalanmasından kaynaklanır.

Buna ek olarak, bireysel okuyucu kafalarında normal olarak küçük kir ve toz parçaları algılanır.

Laboratuvarımızda bu gibi durumlarda gerekli yedek parça (dönor disk) ile fiziksel müdahale yapılıp, uyumlu başlıklarının değiştirilmesi, harddisk içinde bulunan yazılımın tamir edilmesi ve içindeki verilere ulaşılarak kopyalanmasıdır.

Bazen dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda çalışırken; sabit disklerden çok rastgele sesler gelmeye başlar.

Kafa vuran hardiskten veri kurtarma işlemi için çalışma yapan uzman teknisyenlerimiz genelde karşılaştıkları sesler,  Bip sesi ,  taşlama sesi veya sabit sürücülerden gelen tıklama sesi gibi  gelir.

Bu durumlarda harddiskinizi sürekli çalıştırmayınız. Plakalara zarar verebilirsiniz. Harddisk plakalarına zarar verildiği zaman verilerin kurtarılması mümkün olmamaktadır.

Plakası çizilmiş veya çizik plakalı harddiskten veri kurtarılması mümkün değildir.

Kafa Vuran Harddiskten Veri Kurtarma

Kafa Vuran Harddiskten Veri Kurtarma

hard disk data recovery Database.com.tr

Manyetik okuma / yazma kafaları  , sabit sürücünün beygir gücüdür. Bu bileşenler, sabit sürücünün diğer parçalarından daha fazla çalışır.

Okuma/yazma kafaları nispeten hızlı aşınmasına ek olarak hassastır ve fiziksel travma onları kör etmekle kalmaz, aynı zamanda sabit diskin diğer parçalarına zarar vererek verilerinizin güvenliğini tehlikeye atabilir.

Bu durumda en iyi veri kurtarma firması seçmeniz sizin yararınızadır.

Sabit sürücünüzün okuma/yazma kafaları arızalandıysa ve sabit sürücünüz tıklıyorsa, sizi verilerinizle yeniden birleştirmek için sabit sürücü onarım uzmanlarımıza güvenebilirsiniz.

 

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı