(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Donör Disk Nedir ?

Anasayfa » Donör Disk Nedir ?

Donör Disk Nedir?  Laboratuvarda harddisk veri kurtarma işlemleri sırasında yedek parça olarak kullanılacak ikinci bir disktir.

Sabit sürücülerin, harddisk devre kartlarının, harddisk parçalarının, veri kurtarma işlemlerinde kullanılacak harddiskler veya parçalar demektir.

Bu dönor disklerle veri kurtarma işlemlerine başlarken bir takım uygunluk kriterleri vardır.

Dönor disklerin mutlaka müşteri diskleri ile birebir uyumlu olması gerekmektedir.

Donor Disk Nedir

Donor Disk Nedir

Sabit disklerin en yaygın kullanılan medya aygıtı türü olmasına rağmen, birçok veri kurtarma şirketi, yeterli sabit disk veri kurtarma hizmetleri sağlamak için ne kaynağa ne de bilgiye sahiptir.

Bir sabit disk fiziksel olarak hasar gördüğünde, ne yazık ki evdeki bilgisayarların veya elektronik cihazların içinde yedek parça bulunamaz.

Bu yedek parçalar , problemli diskinin kırık parçasını değiştirebilmeleri için veri kurtarma mühendislerinin kaynak sağlamakla görevlendirildiği başka bir uyumlu sabit diskten alınmalıdır.

Bu işlem Sertifikalı bir Temiz Odada yapılmalıdır

Donör Disk Nedir ?

Veri kurtarma işlemi sırasında bir Başlık değişikliği gerçekleştirmek için gerekli olan Head Reader’ları ararken uyumluluğ önemli noktadır.

Donör sabit diskinin %100 uyumlu olması gerekmektedir. Donör Disk Nedir ? sorusunun cevaplarını vermeye çalıştık. donor disk

Çeşitli parametrelerin gerekli olduğunu (Baş Okuyucuların konfigürasyonu veya ön amplifikasyon değerleri gibi) ve yalnızca laboratuvarımızda olan oldukça özel donanım ve yazılım araçlarıyla yapılmaktadır.

Müşterilerimizin her zaman bizlere sorduğu soru Donör Disk Nedir sorusununda cevabını vermiş olduk.

Dönor diskler her marka model disklerden olabilir.

Fakat veri kurtarılacak diskler ile birebir uyumlu olması, aynı marka üretim tarih ve seri numarasına uyması şarttır.

Veri kurtarma şirketlerinin en çok ihtiyaç duyduğu yedek parça dönor disklerdir.

Donör Disk Nedir ?

Donör Disk Nedir ?

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı