(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Görüntü İnceleme Analiz

Anasayfa » Görüntü İnceleme Analiz

Görüntü İnceleme Analiz, Günümüzde görüntüye dair her türlü delil en önemli delil türü sayılabilecek niteliktedir çünkü görüntülü deliller sayesinde olaylar “göz ile görülebilecek boyutta” yer alabilmektedir. Bu da bütün davalarda ve araştırmalarda görüntü delili talebini yükseltmektedir, görüntü bir olayı tüm yönleriyle açığa çıkarabilecek delillerden biridir bu sebeple de önemlidir.

Laboratuvarımızda Görüntü Netleştirme – Görüntü İnceleme – Kişi Karşılaştırılması ve Raporlama İşlemleri yapıltırmak için bize başvurabilirsiniz..

Zamanımızda görüntüyü alabilecek ve kaydedebilecek cihaz ve aparat sayısı oldukça fazladır. Bunlar cep telefonundan mobese kameralarına kadar uzanmaktadır. Bu da suç ve olayın tüm yönleriyle açığa çıkarılmasına yardımcı olmaktadır. Dijital olan her türlü delilin incelenmesiyle ilgilenen adli bilişim içinse önemli olan görüntüyü sadece görüntü inceleme ve analiz değildir. Aynı zamanda görüntüde önemli olabilecek nesnelerin ayırt edilmesi ve tek tek incelenmesi, bazı detaylarının anlamlandırılması bu konuda büyük önem taşımaktadır.

Görüntü İnceleme Analiz

Görüntü İnceleme Analiz

Şirketimiz bu konuda adli bilişim yardımcısı konumundadır. İncelenmesini istediğiniz herhangi bir görüntünün analizini kısa sürede detaylı ve kaliteli bir şekilde yapmaktayız. Bilişim konusunda kendine güvenen firmamız görüntü inceleme ve analiz alanında da kaliteli olduğuna güvenmektedir.

Görüntü İnceleme Analiz

Görüntü İnceleme Analiz, Görüntü ve fotoğraf analizi elde edilen görüntülerin sadece kalitesini belirlemekle değil aynı zamanda görüntülerin verebileceği bilgileri derecelendirmekle ilgilidir. Dijital görüntünün kalitesini belirlemek için parlaklık ve renk bileşenlerine göre piksel dağılım histogramını analiz etmek, bununla birlikte görüntüdeki gerekli bilgileri ayırt etmek ve incelemek gerekmektedir. Görüntü inceleme ve analiz görüntüdeki nesneleri bulma, bu nesnelerin renk, boyut gibi özelliklerini belirlemekle bağlantılı olabilmektedir. Resmin kalitesinin incelenmesi fotoğraftaki çözünürlüğün, renk dengesinin belirlenmesi ve piksel başına analizi ve daha birçok şeyi içine almaktadır.

Görüntü işleme ile görüntü inceleme ve analiz çoğu zaman birlikte yapılmaktadır. Görüntüdeki ilgili bölgeleri ya da nesneleri ayırt etmek gerektiğinde kantitatif analiz ve ölçümler yapmadan önce, görüntüdeki ilgi çekici nesnelerin sınırlarının bulunması ve gereksiz ayrıntıların arka plana alınması gerekir. Görüntülerin düzenlenmesi, görsel bir analiz yapmak için de gereklidir: örneğin, bir röntgen çekimini ön işleme tabi tutmak onun çalışmasını büyük ölçüde basitleştirmektedir.

Görüntü Analizi Yöntemlerimiz

Görüntü İnceleme Analiz işlemenin sıkı bir şekilde bağlantılı olmasından dolayı video netleştirme algoritmaları görüntü işleme yöntemlerini çağrıştırmaktadır. Örneğin nesnelerin sınırları hakkındaki bilgiler görüntü analizi konusunda tartışmasız bir şekilde önemli olduğundan görüntüdeki bilgi düzeyinin yükselmesi ve ileride yapılacak incelemesi için kontürleri belirlemek üzere başlangıç fonksiyonları, morfolojik fonksiyonlar ya da diğer fonksiyonlardan biri kullanılabilmektedir.

Binarizasyon (yani yarım tonlu, birçok renk geçişine sahip görüntünün siyah beyaz görüntüye dönüştürülmesi) fonu silerek sadece ayrıntıları ve sınırları bırakmaktadır. Dilatasyon türdeş bölgeleri birleştirmekte, açılış gürültüyü ortadan kaldırmakta, gradyan kontürü belirlemektedir, vb. Dijital görüntülerin renk ve çözünürlük ayarlarının yapılması için parlaklık ve kontrast histogramını, gama-düzeltme operasyonunu ve daha birçok yöntemi kullanmaktayız. Bknz : Bulanık Görüntü netleşetirme 

 Görüntü Analizi Programlarımız

Video kamera, web kamerası ya da fotoğraf makinesindeki dijital görüntülerin bilgisayara aktarılması ve sonrasında incelenmesi için bir görüntü analiz sistemine ihtiyaç vardır: Bu sistem görüntü yakalama özelliğinin kontrolü yanında görüntü analizi ve işlenmesi özelliği de sağlamalıdır. Kullandığımız görüntü inceleme ve analiz programları, veri girişi ve kontrolü, aynı zamanda görüntü üzerinde inceleme ve işleme yapabilmek için özel olarak yazılmış programlardır. Aynı zamanda firmamız ses netleştirme ve analizide yapmaktadır. Diğer sayfamıza tıklayınız..

Görüntü İnceleme ve Analiz

Görüntü İnceleme ve Analiz

Görüntü İnceleme Analiz

Görüntü İnceleme Analiz

Görüldüğü gibi ileri versiyon teknikler ve programlar kullanan şirketimiz görüntü analizi ile ilgili her konuda müşterilerine yardımcı olabilecek kapasitededir. Yapmanız gereken sadece bize başvuruda bulunmak. Bilgili ve programların kullanımı konusunda oldukça bilinçli personelimiz ve ileri seviye teknolojimiz ile yardımcı olmaya her zaman hazır bulunmaktayız.

Daha fazla bilgi için diğer sayfamızı ziyaret ediniz..

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı