(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Diyarbakır Veri Kurtarma

Anasayfa » Diyarbakır Veri Kurtarma

Diyarbakır Veri Kurtarma Hizmetleri olarak bölgede hizmet vermekteyiz. Herhangi bir sebeple veri kaybı yaşadığınız durumlarda veri kurtarma ile erişemediğiniz verilere tekrar ulaşabilirsiniz.

Veri Kaybı Nedir?

Günümüzde hem kurumlar hem de bireysel olarak kişiler verilerini teknolojik cihazlar aracılığıyla kullanmakta ve saklamaktadır. Bu veriler bilgisayar sistemlerinde elektronik tabanlı flash bellek ve bellek kartları; optik tabanlı ortamlarda CD ve DVD’ler; manyetik tabanlı ortamlarda ise hard disk, teyp yedekleme kartuşları ve disketler aracılığıyla depolanmaktadır.

Bu verilere fiziksel ya da bilişimsel bir tabanda erişilememesi halinde veri kaybı meydana gelmektedir. Veri kaybının meydana geldiği durumlarda veri kurtarma ile verilerin tekrar ulaşılabilir hale gelmesi sağlanmaktadır.

diyarbakır veri kurtarma

diyarbakır veri kurtarma

Diyarbakır Veri Kurtarma

Veri Kaybı Çeşitleri Nelerdir?

Veri kaybı pek çok farklı nedenle ve şekilde meydana gelebilir. Veri kaybı nedenleri ve çeşitlerini genel olarak özetlemek gerekirse;

  • Dosyaların kaydedilmesi ve erişilmesini sağlayan dosya sisteminin hasar görmesi ya da silinmesi
  • Formatlama ile veri depolama ortamındaki yapının yeniden oluşturulması ya da dosyaların silinmesi
  • Veri depolama ortamının hasar görmesi ya da fiziksel olarak bozulması
  • Belirli formatlarda ya da ham dosyalarda yani belgeler, veri tabanı dosyalarında meydana gelen dahili bozulmalar

Veri Kurtarma Nedir?

Veri kurtarma genel olarak herhangi bir sebeple veri kaybının yaşandığı durumlarda bu kaybı ortadan kaldırarak verilerin tekrar erişilebilir olmasını sağlamaktır. Veri kurtarma işleminin başarıyla sonuçlanması için veri kaybının meydana geldiği cihaz ya da parçaya göre uygun yöntemlerin uygulanması ve titizlikle çalışılması gerekmektedir.

Veri Kurtarma Yöntemleri Nelerdir?

Data recovery olarak da bilinen veri kurtarma ülkemizde data kurtarma ya da bilgi kurtarma adlarıyla da kullanılmaktadır. Veri kurtarma işi genel olarak profesyonel deneyim, bilgi birikimi ve yazılım tabanlı bir altyapı ile gerçekleştirilmesi gereken nitelikli bir işlem sürecidir. Veri kurtarma işlemi veri kaybının meydana geliş şekli ve meydana geldiği bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin veri depolama ortamları fiziksel olarak zarar görmüşse bu durumda özel cihaz, yedek parça ve özel temiz ortam ile bu hasarların giderilmesi gerekirken;  dosya sisteminde meydana gelen hasarlarda veri kurtarma çoğu zaman birim veri alanı uzun çalışmalarla doğru ve gerçekçi bir şekilde elde edilebilmektedir.

diyarbakir veri kurtarma

diyarbakir veri kurtarma

Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Veri kurtarma işlemi belirli adımlar ile gerçekleştirilen ve böylelikle kaybolan verilerin tekrar kazanılmasını sağlayan bir işlemdir. Veri kurtarma işlemi yapılırken aşağıdaki aşamalar takip edilir:

  1. Veri kaybının neden yaşandığını cihazın sahibi bilebileceği gibi veri kaybı bilinmeyen bir sebeple de gerçekleşmiş olabilir. Bu nedenle öncelikle veri kaybının neden yaşandığı tespit edilir.
  2. Veri kaybının sebebi öğrenildikten sonra bu kaybın onarılması için uygun yazılımlar, cihazlar ve yöntemler belirlenir.
  3. Belirlenen cihaz, yöntem ve yazılımlar ile veri kaybına neden olan ana sorun çözümlenir ve bilgiler tekrar erişilebilir duruma gelir.

Veri Kurtarma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diyarbakır Veri Kurtarma, Veri kurtarma işleminin gerçekleşme süreci veri kaybının yaşanma nedeninin bilinip bilinmediğine, veri kaybına yol açan sebebe, veri kaybının onarılmasını sağlayacak yöntem ve yazılıma göre değişim göstermektedir. Veri kurtarma işlemini gerçekleştirecek uzman işlemin ne kadar süreceği ile ilgili deneyimlerine dayanarak varsayımlarda bulunacak ve size tahmini bir teslim süresi söyleyecektir.

Veri Kurtarma Cihaza Zarar Verir Mi?

Eğer veri kurtarma işlemi uygun yöntem, araç ve yazılımlar ile bir uzman tarafından gerçekleştirilirse cihaza bir zarar gelmeyecektir. Ancak veri kaybını bireysel olarak çözümlemeye çalışırsanız verilerin depolandığı alan ve cihaza zarar vermeniz olasıdır. Onarma çabanız sonucunda veriler sonsuza kadar kaybolabileceği gibi cihazınız da kullanılamaz ya da eski performansında kullanamayacağınız bir hale gelebilir.

Harddisk Veri Kurtarma konusunda diğer sayfalarımızı inceleyebilirsiniz. İncelemek için tıklayınız..

Diyarbakır Veri Kurtarma Merkezi olarak veri kurtarma fiyatları hakkında bilgilendirme müşterilerimize ücretsiz analiz hizmetimizden sonra ortaya çıkmaktadır.

Veri kurtarma süreçleri hakkında bilgi almak için..Lütfen Bize Ulaşın.. 0312 425 02 04

Veri Kurtarma İşlemleri
Harddisk Veri Kurtarma
Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı