(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cryptolocker Virüs Çözümleri

27 Ocak 2022
2.617 kez görüntülendi
Cryptolocker Virüs Çözümleri

 

Cryptolocker Virüs Çözümleri, Tüm Ticari veya Muhasebe Programlarınızın etkilenen SQL dosyalarınızı çözüyoruz.

Bizlere şifrelenmiş .mdf uzantılı dosyanızı örnek olarak mail yolu ile göndermeniz yeterlidir. 

Ayrıca JPG – MP4 – MTS uzantılı resim ve video verilerinizde çözülebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

SQL Veritabanı Kurtarma daha fazla bilgi için tıklayınız..

CryptoLocker ( crypt0l0cker )virüsü daha önce yayılan bir tür fidye virüsü olan CryptoWall virüsünün güncellenmiş halidir.

CryptoLocker ( crypt0l0cker ) son zamanlarda sahte İş Bankası dekontu ve TTNET fatura maili ile bilgisayarınıza bulaşır tüm dosyalarınızı şifreler ve dosyalarınızın uzantısını değiştirir. Bu şifrenin çözülmesi için sizden para talep eder. CryptoLocker 4.0 virüsü şifrelerin çözülmesi için sizden yaklaşık 500 euro veya 0.36 bitcoin talep eder.

Bitcoin ödemesi yapmaya çalıştığınızda Türkiyede bitcoin alıp satamayacağınızı öğreneceksiniz. Türkiyede kısa süre önce bitcoin yatırımı yapmak yasaklandı. Bitcoini yurt dışından almaya çalışıp ödemek istediğinizde  çok fazla bir maliyet ile karşı karşıya kalacaksınız. Bitcoin alıp gönderdiniz dosyalarınızın çözebileceğinizin hiç bir garantisi yok. Unutmayın bir bilinmezliğe ödeme yapıyorsunuz.

cryptolocker virus cozumleri

cryptolocker virus cozumleri

Son zamanlarda özellikle ülkemizde de yaygınlaşan fidye virüsleri kullanıcıları oldukça zora sokmaktadır. Fidye virüsleri ciddi bir illegal sektör durumuna geldi. CryptoLocker ( crypt0l0cker ) virüsüne maruz kaldıysanız, fidyecilerin talep ettiği ücretleri ödeseniz bile sorundan kurtulmanız, fidyecilere ulaşmanız mümkün olmayabilir. Harcayacağınız meblayı bu tür dolandırıcılara kaptırabilirsiniz.

Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli durum dosya uzantılarınızı kesinlikle değiştirmemek ve bilinçsiz müdahalelerde bulunmamak. Bu durum dosyalarınızın tekrar kurtarılamamasına sebebiyet verebilir.

Firmamız Cryptolocker (crypt0l0cker)  virüsüne kesin çözüm üreterek tüm dosyalarınızı çözebiliyoruz. Tüm dosyalarınız ve programlarınız eksiksiz ve kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

Cryptolocker Virüs Çözümleri

Cryptolocker virüsü nün şifrelediği dosyalarınızın kurtarılması işlemini  Cryptolocker virüsünün tüm versiyon ve varyantlarında başarımız %99 dur. Firmamızdan destek alabilirsiniz.

Not: Virüsü bulaştıran fidyecilere kesinlikle para göndermeyiniz. Dosyalarınızı açmıyorlar üzerine de gönderdiğiniz paranıza yazık oluyor. 

Pek çok fidye virüsü olduğu için size bulaşan Cryptolocker olmayabilir. Eğer dosyalarınızın uzantısı .vvv, .ccc.xyz, .zzz, .aaa uzantılı uzantılarından biri ise o zaman şu çözümleri deneyin, kesin çözümdür:

Cryptolocker Virüs Çözümleri Kesin çözüm yolu diyerek sizleri heyecanlandırmak istemeyiz ancak işe yaradığını da deneyerek öğrendik;

 • Windows’u “Güvenli Mod”da çalıştırın
 • İnternetten StopZilla, SpyHunter, Malwarebytes AntiMalware programlarından birini indirin (tavsiyem Malwarebytes AntiMalware)
 • Muhtemelen güncelleme yapacaktır (her virüsün ilacı için güncelleme gereklidir)
 • Güncelleme bittikten sonra detaylı tarama yapın

  Cryptolocker Virüs Çözümleri

  Cryptolocker Virüs Çözümleri

 • Zararlı bulduklarını silin
 • Bilgisayarı sistem geri yükleme noktasında eski bir tarihe çekin

Diğer bir çözüm ise ki üstteki yolla benzerliği vardır;

 • Bilgisayarı “Güvenli Mod”da açın
 • Regedit’i çalıştırın (windows tuşu + R kombinosyonu ile açılan yere regedet yazın)
 • WinLogon Entries bölümünde explorer.exe olmayan ya da blank olmayan dosyaları bulup explorer.exe ile değiştirin. (ya blank olacak ya da explorer.exe olacak. Başka ihtimal yoktur)
 • Yazdığınız dosyaların kayıt bilgilerini (log) bulup silin
 • StopZilla, SpyHunter, Malwarebytes AntiMalware programlarından biri ile tarama yapın

Buna Rağmen Probleminiz devam ediyorsa, yardımcı kaynak için tıklayınız

Cryptolocker Virüs Çözümleri, Sizden virüs bulaşmış 2 adet dosya istiyoruz. Bu dosyaların analizin ardından gerekli şifrelendiğiniz algoritmaya ulaşarak işlemi tersine yani decrypt edecek algoritmayı ve yazılımı size özel şekilde tekrar sıfırdan yazıyoruz. Bu işlem yaklaşık 15-20 saat sürmektedir.

Ücretlendirmemiz birden fazla versiyonu olan bu virüs için değişiklik göstermektedir. Örneğin .ccc .vvv .xxx .ttt .encrypted gibi. Daha fazla bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Cryptolocker (crypt0l0cker) ile ilgili diğer yazımıza buradan ulaşabilirsiniz….

 

cryptolocker2 Database.com.tr

Fidye Virüsü Notu

cryptolocker şifre çözme

Fidye Virüsü Notu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başlıca Fidye virüsü içeren ve şifrelenen dosyaların uzantıları – versiyon listesi aşağıdakilerden bir tanesi olabilir.

EduCrypt, El Polocker, EnCrypt, EncrypTile, EncryptoJJS, Encryptor RaaS, Enigma, Enjey Crypter, EnkripsiPC, Erebus, Evil, Cellat, Egzotik, Fan, Çıkarıcı, Fadesoft FartPlz, FenixLocker, Fenrir, FindZip, FlatRcher, FlyCrypt FrozrLock, FS0ciety, FuckSociety, FunFact, GC47, GhostCrypt, Globe, Globe (Broken), Globe3, GlobeImposter, AAOGmsomposter, GPCode, GX40, HadesLocker, HappyDayzz, Heimdall, Help50, HelpDCFile, Herbst, HelpDCFile, Herbst! HiddenTear, HollyCrypt, HolyCrypt, Hucky, HydraCrypt, IFN643, ImSorry, iRansom, JaPot, JaPot, Jack. , JapanLocker, JeepersCrypt, Jigsaw, Jigsaw (Güncellendi), JobCrypter, JuicyLemon, Kaenlupuf, Karma, Karmen, Karo, Kasiski, KawaiiLocker, Kee Ransomware, KeRanger, KeyBTC,KEYHolder, KillerLocker, KimcilWare, Kirkya, Kolo. , Kraken, KratosCrypt, Krider, Kriptovor,

CryptoLocker  Virüsü Nedir?

CryptoLocker Microsoft Windows işletim sistemini hedef alan zararlı bir virüs çeşididir. CryptoLocker fidyeci truva atı olarak da adlandırılan zararlı bir yazılım türüdür. Donanımsal olarak güçlü yazılımlar ve kaliteli programlar sayesinde zararlı Cryptolocker virüsü yok edilebilir.

Cryptolocker Virüsü Nasıl Temizlenir?

Cryptolocker virüsü test edilip onaylanmış özel yazılımlar ve programlar ile bilgisayarınızdan temizlenebilir. Donanımsal olarak güçlü yazılımlar ve kaliteli programlar sayesinde zararlı Cryptolocker virüsü yok edilebilir.

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı