(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cryptolocker Virüs Çözümleri

27 Ocak 2022
2.873 kez görüntülendi
Cryptolocker Virüs Çözümleri

 

Cryptolocker Virüs Çözümleri, Tüm Ticari veya Muhasebe Programlarınızın etkilenen SQL dosyalarınızı çözüyoruz.

Bizlere şifrelenmiş .mdf uzantılı dosyanızı örnek olarak mail yolu ile göndermeniz yeterlidir. 

Ayrıca JPG – MP4 – MTS uzantılı resim ve video verilerinizde çözülebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

SQL Veritabanı Kurtarma daha fazla bilgi için tıklayınız..

CryptoLocker ( crypt0l0cker )virüsü daha önce yayılan bir tür fidye virüsü olan CryptoWall virüsünün güncellenmiş halidir.

CryptoLocker ( crypt0l0cker ) son zamanlarda sahte İş Bankası dekontu ve TTNET fatura maili ile bilgisayarınıza bulaşır tüm dosyalarınızı şifreler ve dosyalarınızın uzantısını değiştirir. Bu şifrenin çözülmesi için sizden para talep eder. CryptoLocker 4.0 virüsü şifrelerin çözülmesi için sizden yaklaşık 500 euro veya 0.36 bitcoin talep eder.

Bitcoin ödemesi yapmaya çalıştığınızda Türkiyede bitcoin alıp satamayacağınızı öğreneceksiniz. Türkiyede kısa süre önce bitcoin yatırımı yapmak yasaklandı. Bitcoini yurt dışından almaya çalışıp ödemek istediğinizde  çok fazla bir maliyet ile karşı karşıya kalacaksınız. Bitcoin alıp gönderdiniz dosyalarınızın çözebileceğinizin hiç bir garantisi yok. Unutmayın bir bilinmezliğe ödeme yapıyorsunuz.

cryptolocker virus cozumleri

cryptolocker virus cozumleri

Son zamanlarda özellikle ülkemizde de yaygınlaşan fidye virüsleri kullanıcıları oldukça zora sokmaktadır. Fidye virüsleri ciddi bir illegal sektör durumuna geldi. CryptoLocker ( crypt0l0cker ) virüsüne maruz kaldıysanız, fidyecilerin talep ettiği ücretleri ödeseniz bile sorundan kurtulmanız, fidyecilere ulaşmanız mümkün olmayabilir. Harcayacağınız meblayı bu tür dolandırıcılara kaptırabilirsiniz.

Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli durum dosya uzantılarınızı kesinlikle değiştirmemek ve bilinçsiz müdahalelerde bulunmamak. Bu durum dosyalarınızın tekrar kurtarılamamasına sebebiyet verebilir.

Firmamız Cryptolocker (crypt0l0cker)  virüsüne kesin çözüm üreterek tüm dosyalarınızı çözebiliyoruz. Tüm dosyalarınız ve programlarınız eksiksiz ve kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

Cryptolocker Virüs Çözümleri

Cryptolocker virüsü nün şifrelediği dosyalarınızın kurtarılması işlemini  Cryptolocker virüsünün tüm versiyon ve varyantlarında başarımız %99 dur. Firmamızdan destek alabilirsiniz.

Not: Virüsü bulaştıran fidyecilere kesinlikle para göndermeyiniz. Dosyalarınızı açmıyorlar üzerine de gönderdiğiniz paranıza yazık oluyor. 

Pek çok fidye virüsü olduğu için size bulaşan Cryptolocker olmayabilir. Eğer dosyalarınızın uzantısı .vvv, .ccc.xyz, .zzz, .aaa uzantılı uzantılarından biri ise o zaman şu çözümleri deneyin, kesin çözümdür:

Cryptolocker Virüs Çözümleri Kesin çözüm yolu diyerek sizleri heyecanlandırmak istemeyiz ancak işe yaradığını da deneyerek öğrendik;

 • Windows’u “Güvenli Mod”da çalıştırın
 • İnternetten StopZilla, SpyHunter, Malwarebytes AntiMalware programlarından birini indirin (tavsiyem Malwarebytes AntiMalware)
 • Muhtemelen güncelleme yapacaktır (her virüsün ilacı için güncelleme gereklidir)
 • Güncelleme bittikten sonra detaylı tarama yapın

  Cryptolocker Virüs Çözümleri

  Cryptolocker Virüs Çözümleri

 • Zararlı bulduklarını silin
 • Bilgisayarı sistem geri yükleme noktasında eski bir tarihe çekin

Diğer bir çözüm ise ki üstteki yolla benzerliği vardır;

 • Bilgisayarı “Güvenli Mod”da açın
 • Regedit’i çalıştırın (windows tuşu + R kombinosyonu ile açılan yere regedet yazın)
 • WinLogon Entries bölümünde explorer.exe olmayan ya da blank olmayan dosyaları bulup explorer.exe ile değiştirin. (ya blank olacak ya da explorer.exe olacak. Başka ihtimal yoktur)
 • Yazdığınız dosyaların kayıt bilgilerini (log) bulup silin
 • StopZilla, SpyHunter, Malwarebytes AntiMalware programlarından biri ile tarama yapın

Buna Rağmen Probleminiz devam ediyorsa, yardımcı kaynak için tıklayınız

Cryptolocker Virüs Çözümleri, Sizden virüs bulaşmış 2 adet dosya istiyoruz. Bu dosyaların analizin ardından gerekli şifrelendiğiniz algoritmaya ulaşarak işlemi tersine yani decrypt edecek algoritmayı ve yazılımı size özel şekilde tekrar sıfırdan yazıyoruz. Bu işlem yaklaşık 15-20 saat sürmektedir.

Ücretlendirmemiz birden fazla versiyonu olan bu virüs için değişiklik göstermektedir. Örneğin .ccc .vvv .xxx .ttt .encrypted gibi. Daha fazla bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Cryptolocker (crypt0l0cker) ile ilgili diğer yazımıza buradan ulaşabilirsiniz….

 

cryptolocker2 Database.com.tr

Fidye Virüsü Notu

cryptolocker şifre çözme

Fidye Virüsü Notu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başlıca Fidye virüsü içeren ve şifrelenen dosyaların uzantıları – versiyon listesi aşağıdakilerden bir tanesi olabilir.

EduCrypt, El Polocker, EnCrypt, EncrypTile, EncryptoJJS, Encryptor RaaS, Enigma, Enjey Crypter, EnkripsiPC, Erebus, Evil, Cellat, Egzotik, Fan, Çıkarıcı, Fadesoft FartPlz, FenixLocker, Fenrir, FindZip, FlatRcher, FlyCrypt FrozrLock, FS0ciety, FuckSociety, FunFact, GC47, GhostCrypt, Globe, Globe (Broken), Globe3, GlobeImposter, AAOGmsomposter, GPCode, GX40, HadesLocker, HappyDayzz, Heimdall, Help50, HelpDCFile, Herbst, HelpDCFile, Herbst! HiddenTear, HollyCrypt, HolyCrypt, Hucky, HydraCrypt, IFN643, ImSorry, iRansom, JaPot, JaPot, Jack. , JapanLocker, JeepersCrypt, Jigsaw, Jigsaw (Güncellendi), JobCrypter, JuicyLemon, Kaenlupuf, Karma, Karmen, Karo, Kasiski, KawaiiLocker, Kee Ransomware, KeRanger, KeyBTC,KEYHolder, KillerLocker, KimcilWare, Kirkya, Kolo. , Kraken, KratosCrypt, Krider, Kriptovor,

CryptoLocker  Virüsü Nedir?

CryptoLocker Microsoft Windows işletim sistemini hedef alan zararlı bir virüs çeşididir. CryptoLocker fidyeci truva atı olarak da adlandırılan zararlı bir yazılım türüdür. Donanımsal olarak güçlü yazılımlar ve kaliteli programlar sayesinde zararlı Cryptolocker virüsü yok edilebilir.

Cryptolocker Virüsü Nasıl Temizlenir?

Cryptolocker virüsü test edilip onaylanmış özel yazılımlar ve programlar ile bilgisayarınızdan temizlenebilir. Donanımsal olarak güçlü yazılımlar ve kaliteli programlar sayesinde zararlı Cryptolocker virüsü yok edilebilir.

 

CryptoLocker Virüs Nedir?

CryptoLocker virus cozumleri

CryptoLocker kötü amaçlı bir yazılım olarak karşımıza çıkar. Veri odaklı herhangi bir firma için çok zararlı olabilmektedir. Kod yürütüldükten sonra bilgisayardaki ve ağda paylaşılan çeşitli dosyaları şifreler. Fidye ödenene dek bunları tutmaktadır. Kullanıcı, dosyayı açmak ve şifreyi çözmek için ödeme yapması gerektiği hususunda uyarılır. CryptoLocker virüs çözümleri ile verilere yeniden ulaşmak mümkün olmaktadır. Veri kurtarma alanında uzman olan firmamız, CryptoLocker hususunda da sizlere en iyi şekilde destek olacaktır.

CryptoLocker gibi çeşitli kötü amaçlı yazılımlar, dosya paylaşım siteleri, e-posta, indirmeler de dahil olmak üzere birden çok vektör vasıtası ile korunan bir ağa saldırabilmektedir. Bu virüslerin yeni türleri, antivirüs ve güvenlik duvarı teknolojileri nedeniyle zarar veremiyor. Virüs bulaşan bir ana bilgisayarın sebep olabileceği problemlerden kaçınmak adına erişim kontrolü ve düzeltmeler yolu ile ikinci bir savunma hattı tavsiye edilmektedir.

CryptoLocker Virüsü Ne Yapar?

CryptoLocker virus cozumleri

CryptoLocker virüs çözümleri ile bu virüsün etkilerinden kurtulabilirsiniz. Aksi durumda CryptoLocker birçok olumsuz duruma sebebiyet verebilir. CryptoLocker çalışırken, belgelere ve klasöre erişmek adına eşleşen ağ sürücülerini ve hangi ana bilgisayarlara bağlı olduğunuzu kontrol eder. Öte yandan kodu çalıştıran kişinin kimlik verilerine göre belirlenen erişim izinleri ile herkesi tekrardan isimlendirir ve şifreler.

CryptoLocker virüsü, dosyaları şifrelemek amacıyla 2048 bitlik bir RSA anahtarı kullanmaktadır. Ayrıca dosyaları .encrypted ve .encrypted gibi bir uzantı ilave ederek tekrardan isimlendirmektedir. Değişkene bağlı şekilde CryptoLocker ya da yedi rastgele karaktere sahip farklı bir program kullanır. Son aşamada kötü amaçlı yazılım, her dizinde, şifreyi çözme adımlarını barındıran bir web sayfasına bağlanan ve kişinin ödeme yapmasını gerektiren bir dosya oluşturmaktadır.

CryptoLocker Nasıl Durdurulur?

CryptoLocker virus cozumleri

Bu kötü amaçlı yazılımdan kurtulmanın en kolay yolu CryptoLocker virüs çözümleri hizmeti almaktır. Harddisk veri kurtarma ve sunucu veri kurtarma gibi alanlarda isminden söz ettiren DataBase, CryptoLocker virüs kurtarma hususunda da en iyi hizmeti vaat eder. En iyi veri kurtarma firması olarak, virüs kurtarma alanında da ihtiyaçlarınıza kesin çözüm sunmaktayız.

Herhangi bir kullanıcı hesabının erişim sağladığı dosya sayısı ne kadar çok ise kötü amaçlı yazılımın verebileceği zarar da o denli fazla olmaktadır. Bu yüzden erişimi kısıtlamak, şifrelenecek dosyaları sınırlandırdığından ötürü doğru bir karar olacaktır.

Gereksiz genel erişim gruplarını erişim kontrol alanından kaldırmak da riski azaltmanın kolay bir yoludur. Etki alanı kullanıcıları, kimliği doğrulanmış kullanıcılar ve herkes gibi gruplar, bir firma içindeki bütün hiyerarşileri ve bütün kullanıcıları açığa çıkarabilir.

Bu tür grupları bulmak ve ortadan kaldırmak için tasarlanmış çeşitli çözümler vardır. Grup üyeliği bulunmayan bir kullanıcı tasarlamak ve bu hesabın kimlik verilerini dosya paylaşım ortamını tarayarak açık paylaşımları tanımlayabilirsiniz. Mesela Windows CMD üzerindeki temel komutlar erişilebilirlik bakımından paylaşımları numaralandırmak ve test için tercih edilebilir.

Çeşitli komutlar, erişilebilir klasörleri ve dosyaları tanımlamak amacıyla pratikçe bir toplu komut dosyasında birleştirilebilir. Fakat CryptoLocker virüs çözümleri, küresel erişimi ortadan kaldırmanın ötesine geçerek, gerçek manada en az ayrıcalıklı bir model elde etmenize ve diğer yandan etkisiz manuel erişim kontrolünü ortadan kaldırmanıza destek olur. Tabii ki, CryptoLocker virüs çözümleri ile bu problemden hemen kurtulabilirsiniz.

CryptoLocker Virüsten Korunmanın Yolları Nelerdir?

CryptoLocker isimli virüs, sadece kullanıcı hesabınızın erişim sağladığı dosyaları ve klasörleri şifrelemektedir. Bir ağı yönetiyor iseniz kullanıcılara yalnızca gereksinim duyacakları kaynaklara erişim izni vermelisiniz. Böylece olası zararı azaltma şansı yakalarsınız. Kişisel bilgisayarınızı korumak için de CryptoLocker önleme stratejileri vardır. Bunlar:

 • Verilerinizi yedekleyin: Bu oldukça önemli bir uygulamadır. Çünkü fidye yazılımına maruz kalırsanız dosyalarınızı kurtarmanın en etkili yolu budur. Harici bir sürücünüz var ise yedekleme tamamlandıktan sonra bağlantısını kesmelisiniz ve güvenli bir alanda muhafaza etmelisiniz. Bilgisayarınıza bağlı bırakırsanız, CryptoLocker adlı yazılım onu da şifreleyebilir.
 • Bilinmeyen gönderenlerden gelen ekleri yüklemeyin: CryptoLocker’ın kurbanlara ulaşmak için kullandığı bir yöntem de çeşitli ekler göndermektir. Bu nedenle bilinmeyen kaynaklardan gelen dosyaları açmamalı ve yüklememelisiniz.
 • Bilinmeyen bağlantılara tıklamayın: Güvenilmez bir kaynaktan gelen bir bağlantı var ise buna tıklamamalısınız.
 • Doğrulanmış kaynaklardan gelen içerikleri, uygulamaları ve programları yükleyin: Resmi sitelerden yükleme yaparken güvende olursunuz.
 • Yazılımı güncel tutun: İşletim sisteminiz ve diğer yazılımlarınız için güncellemeleri atlamayın.

CryptoLocker virüs çözümleri için bizlerle iletişim kurabilirsiniz!

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı