(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Nas Veri Kurtarma

Anasayfa » Nas Veri Kurtarma

NAS Veri Kurtarma işlemleri, Nas Cihazlarından, depolama aygıtlarından veri kurtarma işlemleridir. Tüm İşletim Sistemleri, Üreticiler ve Konfigürasyonlar için NAS veri kurtarma işlemini sağlıyoruz. Veri kurtarma uzmanlarımız her türlü NAS cihazından veri kurtarabilir. Birinci sınıf araçlarla ve erişilemeyen verilerinizi her türlü Ağa bağlı sistemden hızlı ve güvenli bir şekilde kurtarmak için gelişmiş tekniklerle verilerinizi kurtarabiliriz. Veri kurtarma hizmetlerimiz, sabit disk arabirimi (SATA, PATA, SAS veya SCSI) vb. HDD, SSD, RAID ve SAN’a ek olarak tüm NAS Sunucularını içerir. NAS Depolama sistemindeki veri kaybının en yaygın nedenleri aşağıdadır :

Arıza yapan veya verilere erişilemeyen NAS Cihazını mutlaka veri kurtarma uzmanından yardım alınız..

Bilinçsizce yapılan müdahalelerden verilerinize asla erişemezsiniz..!!

nas data recovery Database.com.tr
nas data kurtarma

RAID 0  RAID 1  RAID 5 ve diğer RAID yapılarına sahiptir. Disk sıralaması çok önemli bir rol oynamaktadır.

Fiziksel Hasar Nedeniyle NAS Veri Kaybı

 • Elektrik Kesintisi:Voltaj dalgalanması veya aşırı gerilim nedeniyle.
 • Arızalı NAS denetleyicileri:Yeniden biçimlendirme, yeniden oluşturma veya yeniden yapılandırma sırasında hatalar oluşturur.
 • Mekanik Arıza:Fiziksel hasarlar, PCB Arızası, Bellenim sorunları vb.
 • Aşırı ısınma:Sunucu odası yetersiz soğutması nedeniyle üretilir.
 • İnsan hataları:Yeniden yükleme, yeniden biçimlendirme, üzerine yazma
 • Doğal afetler:Su hasarı, yangın hasarı, kirlenme, kirlilik vb.

Mantıksal Hasar Nedeniyle Veri Kaybı

 • Üzerine yazılan NAS depolama yapılandırması
 • Güçkonektöründeki güç dalgalanması
 • Başarısız RAID yeniden inşa
 • Dizideki başarısız sabit disk sürücüleri
 • Silinenanlık görüntüler veya VMware
 • Meta verilerin bozulması
 • Anlık görüntü yönetimi hataları
 • Veri yönetimi hataları

NAS VERİ KURTARMA HİZMETİ MALİYETİ

NAS veri kurtarma hizmeti maliyeti yalnızca  depolama sisteminin analizinden sonra tahmin edilebilir. Tahmini veri kurtarma maliyetini ve veri kurtarma olasılığını öğrenmek için  cihazınızı Analiz için gönderin. Analiz işlemini tamamladıktan sonra Veri Kurtarma maliyetini sizlere sunacağız. için veri kurtarma maliyeti aşağıdaki temel parametrelere bağlıdır:

 • NAS Sunucusu koşulu – yanıt veriyor mu yoksa yanıtlamıyor mu?
 • NAS Sistemi ile ne tür bir hasar var? Fiziksel olarak hasarlı mı?
 • NAS Sunucusunun depolama kapasitesi

Ccihazınızı analiz için en yakın veri kurtarma merkezlerimizden birine göndermeniz gerekir. Analiz tamamlandıktan sonra aşağıdakileri onaylayabiliriz:

 • Depolama Cihazından Veri Kurtarma imkanı olup olmadığını
 • Depolaan Cihazdan veri kurtarmak için zaman tahmini
 • NAS’tan kesin Veri Kurtarma için tarafınıza maliyet sunulması
nas cihazı veri kurtarma

Firmamız aşağıdaki Sunucu Markalarından Veri Kurtarma Yapabilmektedir.

QNAP Veri Kurtarma

Lenovo Veri Kurtarma

ASUSTOR Veri Kurtarma

Seagate Veri Kurtarma

SYNOLOGY  Veri Kurtarma

WD  Veri Kurtarma

NETGEAR Veri Kurtarma

 

Qnap Veri Kurtarma
Nas Veri Kurtarma - Database Veri Kurtarma

NAS Veri Kurtarma Nedir?

nas veri kurtarma

nas veri kurtarma

NAS, Ağa Bağlı Depolama kavramının kısaltılmış halidir. Ağa bağlı ve veri depolama işlevine sahip bir cihaz demektir. NAS, platformlar arası dosya iletim işlevini sağlayabilen aygıtları ve yerleşik sistem yazılımını içerir. Özel bir veri depolama sunucusu olarak öne çıkar. NAS veri kurtarma işlemleri, herhangi bir nedenle NAS üzerinde meydana gelen verilerin kaybolması sonucunda uygulanır.

NAS, depolama alanını genişletmek için güvenilir bir çözümdür. Fakat veri sorunlarına yol açabilir. NAS’ta depolanan verilere erişmediğiniz zaman, verileri yanlışlıkla sildiğinizde ya da farklı bir nedenle verileri kaybettiğinizde, NAS veri kurtarma hizmeti devreye girer. Özel yazılımlar ve uygulamalar ile veri kurtarma hizmeti sunmaktayız.

NAS Veri Kaybı Neden Olur?

nas veri kurtarma 1

NAS veri kaybı birçok nedenden kaynaklanabilir. Bunlar arasında öne çıkanlar:

 • Çoklu disk hatası
 • Donanım denetleyicisi hatası
 • İşletim sistemi çökmeleri ya da diğer hatalar
 • Virüs ya da kötü amaçlı yazılım saldırısı
 • Sunucunun aşırı ısınması
 • Ani elektrik kesintisi veya uygun olmayan kapanma
 • Yanlışlıkla silme veya biçimlendirme uygulamaları

Bu tür durumlarda NAS veri kaybı yaşanabilir ve NAS cihazı veri kurtarma hizmeti ile bu problemleri kolayca çözmekteyiz. Harddisk veri kurtarma alanında olduğu gibi NAS veri kurtarma hususunda da en güvenli ve en iyi çözümleri vaat etmekteyiz.

NAS Veri Kaybı Nasıl Önlenir?

nas veri kurtarma 2

NAS veri kaybı önleme yolları oldukça fazladır. Bilindiği gibi NAS sabit diski yüksek miktarda veriyi yönetmektedir ve bu veriler ile çalışmaktadır. Veri kaybı ihtimalini ortadan kaldırabilecek bir sabit disk bulunmaz. Ayrıca NAS sabit diskler aracılığı ile yüzde yüz veri güvenliği hiçbir zaman garanti edilmez. Gene de NAS sabit sürücünüzü daha uzun süre korumak adına bazı uygulamalara yönelebilirsiniz. Bunlar:

Veri Erişim Haklarını Yönetin

Birden çok kullanıcı tarafından dosya paylaşımının yapılması, NAS’ın faydalarından biri olsa bile, öte yandan bir dezavantaj da olabilir. Mesela bir kullanıcı, diğer kullanıcıların buna gereksinim duyabileceğini fark etmeden verileri ve dosyaları silebilir. Bu nedenle de verilerin silinmesini önlemek adına veri erişim haklarını kontrol etmeniz çok önemlidir.

NAS Sabit Sürücü İçin Otomatik Yedekleme Kullanın

Ne kadar fazla yedekleme yaparsanız, en kötü durumlarda verileri geri yükleme şansınız o derece artar. Bütün verilerinizi harici cihazlara düzenli biçimde yedeklemelisiniz. Aynı zamanda yedeklemeleri iş yeri haricinde tutmalısınız ve harici ekipmanlarda depolanan verileri şifre ile korumalısınız. Aksi durumda NAS veri kurtarma ihtiyacınız olacaktır. NAS cihazı veri kurtarma işlemleri, profesyoneller tarafından yerine getirilmelidir.

NAS’ı Doğru Şekilde Kullanın

NAS ekipmanlarının verimli bir şekilde yönetilmesi ve kullanılması önemlidir. Bunun için NAS cihazını yapılandırmanız gerekmektedir. NAS genel olarak RAID ile yapılandırılmaktadır. Bu yüzden de gereksinimlerinize bağlı olarak uygun bir RAID yapılandırması tercih etmeniz lazımdır.

Gerekli Bilgileri Muhafaza Edin

NAS veri kurtarma işlemlerine ve cihaz onarımına destek olduğu için uygun dokümantasyon oldukça önemli. Kullanılan dosya sistemleri BIOS sürümü, denetleyici sürümü gibi bilgileri kaydetmelisiniz.

Standartlaştırılmış Disklerden Faydalanın

Her daim NAS sistemi ile uyumlu diskler kullanmalısınız. Aynı zamanda standart dosya sistemlerine sahip güvenilir diskler kullanmalısınız. NAS cihazı için optimize edilmiş sürücüler, genel maliyeti minimize eder, arıza süresini ortadan kaldırır ve kesintileri azaltmaktadır. Bununla beraber standart sürücüler, depolamanın çalışma zamanını ve genel güvenliği büyük oranda artırmaktadır.

Önceden Planlama Yapmalısınız

Bütün verilerinizi geri yükleyecek tedbirleri almanız için felaket planlarını hazır etmelisiniz. Ayrıca NAS veri kurtarma işlemini tek başınıza yapmamalısınız. NAS cihazı veri kurtarma hizmeti almalısınız.

Antivirüs Taraması

NAS sabit sürücüleri taramak adına rutin olarak uygun antivirüs yazılımları kullanmalısınız. Bu oldukça önemli bir detaydır. Antivirüsler, NAS sabit sürücünüzün virüsler, tehditler ya da kötü amaçlı yazılımları sebebi ile ciddi anlamda hasar almasını engellemektedir.

Veriler Bozuk Bir NAS Sürücüsünden Kurtarılabilir mi?

NAS veri kurtarma hizmeti sayesinde bozuk bir NAS sürücüsünden verileri kurtarmak mümkündür. Bozuk ya da hasarlı bir RAID tabanlı NAS sürücüsüne, takılı NAS sabit sürücüleri biçimlendirilme yapılmadığı sürece erişilemez ya da onarılamaz.

NAS sabit sürücü, veri kaybına karşı oldukça savunmasızdır. Fakat işler sanıldığı kadar kötü ilerlemez. Veri kaybı durumunda tek yapmanız gereken şey en iyi veri kurtarma firması olan şirketimizden destek almaktır.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı