(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dosya Kurtarma

Anasayfa » Dosya Kurtarma

Dosya kurtarma, bir dosyayı yanlışlıkla sildiyseniz veya bir dosyanın içeriğini sildiyseniz, bunun inanılmaz derecede sinir bozucu olabileceğini bilirsiniz ve günler, haftalar, hatta aylar boyunca üzerinde çalıştığınız bir şey olduğunda bu daha da sinir bozucu olur.

Kelimenin tam anlamıyla fotoğraflarınızı veya dosyalarınızı kaybetmekten daha kötü bir şey yoktur

Neyse ki, bir dosyayı silmek dünyanın sonu olmayabilir. Aslında, çoğu durumda dosya geri dönüşüm kutusunda saklanır ve kolayca alınabilir.

Fakat burada önemli bir nokta vardır. Kullanıcılar genelde internetten indirdiklerin ücretsiz programlar ile tarama yapar ve dosyayı bulduklarını zannederler.

Dosyanın önizlemesinde kurtaracaklarını zanneden kullanıcılar, dosyayı dışarı çıkardıklarında, dosyanın bozuk olduğunu görürler.

Bundan sonra yapacak bir şey yoktur. Çünkü indirilen o programlar genelde dosyaları bozmaktadırlar.

dosya kurtarma

dosya kurtarma

Dosya Kurtarma

dosya kurtarma

dosya kurtarma

Asla bulduğunuz bozuk dosyaları, aynı diske yazmayınız. Aynı diske kopyalamayınız. Peki maliyet nedir?

Firmamız yanlışlıkla silinen dosyaları kurtarabilir.

Veri Kurtarma ihtiyacınız varsa uzman teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusu’na bakın

Geri Dönüşüm Kutusu’na veya çöp kutusuna çift tıklayın ve içindeki her şeyi görebilirsiniz. Sildiğinizi düşündüğünüz şeyi buldunuz mu? Basitçe masaüstünüze geri sürükleyin ve gitmeye hazırsınız. Çöp kutunuzda değilse, silinen bir dosyayı kurtarmak için deneyebileceğiniz başka şeyler de vardır.
Umarım yedek alıyorsundur. Öyleyse, yedeklemedeki kurtarma hizmeti aracılığıyla dosyanızın önceki bir sürümünü kurtarabilirsiniz. Bir günlük olabilir, ama bir gün kaybetmek her şeyi kaybetmekten daha iyidir. Bazen bozuk excel dosya olabilir. Bunları kurtarmak isteyebilirsiniz.

Dosya Kurtarma

Dosya Geçmişini Kullanarak Silinen Dosyaları Kurtarma

Yedekleme yapmıyorsanız, umarım Dosya Geçmişi Yedekleme’yi açmışsınızdır. Windows* 10 kullanıyorsanız, Başlangıç ​​düğmesini seçin, Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Yedekleme > Sürücü ekle’yi seçin ve ardından yedeklemeleriniz için harici bir sürücü veya ağ konumu seçin.

Bu Önemli Eksik Dosyayı veya Klasörü Geri Yüklemek için:

  1. Görev çubuğundaki arama kutusuna Dosyaları geri yükle yazın ve ardından Dosyalarınızı Dosya Geçmişi ile geri yükleyin’i seçin.
  2. İhtiyacınız olan dosyayı arayın, ardından tüm sürümlerini görmek için okları kullanın.
  3. İstediğiniz sürümü bulduğunuzda, orijinal konumuna kaydetmek için Geri Yükle’yi seçin. Farklı bir yere kaydetmek için Geri Yükle’yi basılı tutun (veya sağ tıklayın), Geri Yükle’yi seçin ve ardından yeni bir konum seçin.
dosya kurtarma

dosya kurtarma

Mesela ;

Şunu hayal edin: Finlandiya’da inanılmaz fotoğraflar çekerek 2 hafta geçirdiniz, yol boyunca tanıştığınız herkesin telefon numaralarını ve e-posta adreslerini içeren bir excel belgesi tuttunuz, ancak 2 hafta sonra her şey bilgisayarınızdan tamamen silindi.

Ve bu sahte bir senaryo değil, aslında benim başıma geldi. Kelimenin tam anlamıyla Finlandiya’ya gittiğime veya ren geyiği yediğime dair sıfır fotoğraflı kanıtım var.

Veya dünya çapında destansı bir maceranın ortasındasınız ve birden tüm uçuş onaylarınızın, otel ve tur rezervasyonlarınızın ve seyahat planınızın bulunduğu klasörü bulamıyorsunuz.

Dosyaları, klasörleri ve hatta tüm bilgisayar dizinlerini çok sık kaybettim, bu yüzden dosyalarımı takıntılı bir şekilde yedeklemeye başladım.

Silinen dosya kurtarma

Silmiş, yeniden biçimlendirmiş veya dosyalarınız bir şekilde kaybolmuş olsun, size yardımcı olabiliriz.

Dosyalar sabit diskinizden silindiğinde hala bellekte kalırlar. Bu verileri sektördeki en yüksek başarı oranlarıyla çıkarabiliyoruz.

Mühendislerimiz, sisteminizi hiçbir şey olmamış gibi tekrar çalışır hale getirecektir.

Kaybolan medyayı çalıştırmaya devam etmenin verilerin kurtarılamaz hale gelme riskini artırdığını unutmayın.

Tam bir kurtarma için en iyi şansı elde etmek için, profesyonel bir bakışa sahip olana kadar her zaman bilgisayarınızı kapatın.
apple veri kurtarmaa 3

dosya kurtarma

Dosya Kurtarma Hizmeti Nedir?

dosya kurtarma

Dosya kurtarma hizmeti, klasör ve dosyalarda veri kaybı durumu söz konusu olduğunda devreye girer. Alanında uzman ve deneyimli ekibimiz, özel veri kurtarma yazılımı ile dosya kurtarma işlemlerini güvenli bir şekilde yerine getirir.

Sunucu veri kurtarma hizmeti ve harddisk veri kurtarma hizmeti gibi alanlarda isminden bahsettiren DataBase firmamız, dosya klasör kurtarma alanında da kaliteli bir süreç vaat eder. Veri kaybı nedeniniz her ne olursa olsun, problemi büyük bir titizlikle ele alarak, verilerinize yeniden ulaşmanızı sağlamaktayız. Üstelik veri kurtarma fiyatları açısından da bütçe dostu politikalar izlemekteyiz.

Dosya veya klasör bozuk ve okunamıyor gibi hatalar almanız, dosya kurtarma işleminin yapılması gerektiğini gösterir. Bu tür bir Windows uyarısı, erişmeye çalıştığınız klasörlerde ya da sürücülerde bir hata olduğu hususunda sizi uyarır. Bu yüzden böyle bir hata, çözülmesi gereken bir soruna işarettir.

Klasör ve dosya hataları almanız, depolama sürücüsünde bozuk veri olduğunu göstermektedir. Bundan dolayı hata düzelene kadar klasör ya da dosyaya erişmeniz mümkün olmamaktadır. Bazı hallerde, özellikle de doğru prosedürleri takip etmezseniz, dosyalar sonsuza dek kaybolabilir. Fakat dosya kurtarma hizmetleri ile ilgili klasörlere tekrardan erişme şansı yakalayabilirsiniz.

Dosya ve Klasör Veri Kaybı Neden Olur?

dosya kurtarma

Erişmeye çalıştığınız dosya ya da klasörün bozuk ve okunamaz halde olması, muhafaza edilen verilere erişemediğinizi gösterir. Genel olarak dosya ya da klasör bozuk ve okunamıyor gibi bazı hatalarla karşılaşmanız mümkündür. Öte yandan USB belleğe, hafıza kartına ve diske erişmeye çalıştığınızda bilgisayar yavaşlıyor, donuyor veya mavi ekran hatası veriyor ise bir sorunun olduğu zaten ortadadır. Diskte fiziksel bir hata var ise gürültü de fark edebilirsiniz.

Bu tarz gelişmelerde hatanın en kısa zaman içinde kontrol edilmesi ve düzeltilmesi şarttır. Bunun için dosya kurtarma hizmetimizi tercih edebilirsiniz. En iyi veri kurtarma firması olarak; klasör ve dosya veri kaybı durumlarında da sizlere hızlı ve güvenli bir şekilde yardımcı olmaktayız. Peki, klasör ve dosya veri kaybı neden olur. Dosya ve klasör veri kaybı nedenleri aşağıdaki gibidir:

Dosya Dizini Hatası

FAT ve MFT, Windows’un bir depolama birimindeki bütün klasörler ve dosyalar hakkındaki bilgileri depolamak amacıyla kullanabileceği yapılardır. Erişim izinleri, oluşturulma tarihleri, boyut, konum ve ad gibi meta verileri kaydeden bir klasör ve dosya dizini işlevi görmekteler. Dosya sistemi bu kayıtları okumaktadır ve kullanıcıya erişim sağlamaktadır.

Bu yüzden FAT ve MFT üzerinde bir problem oluştuğu zaman işletim sistemi ve kullanıcı verileri erişme sorunu yaşamaktadır. Fakat, farklı konumlarda muhafaza edildikleri için endeksin dosyalara bağlı olmadığını da bilmek lazımdır. Yani indekste problemin varlığı, dosyalarda problem oluştuğu anlamına gelmemektedir. Dizini kurtardığınız zaman dosyalara yeniden erişim sağlamanız söz konusu olabilecektir.

dosya kurtarma

Virüs ve Kötü Amaçlı Yazılım

Dosya kurtarma hizmetine gereksinim duymanıza yol açan bir diğer nokta ise elbette virüs ve kötü amaçlı yazılımlar olmaktadır. Virüs ve kötü amaçlı yazılım saldırıları, sürücünün dosyalarını ya da dizinini bozmaktadır. Bunları okunamaz hale dönüştürmektedir. Bu tür problemler, verileri şifreler ve dosya sistemine erişimi de önlemektedir. Bazı hallerde ise saldırganlar, kullanıcıya erişimi geri vermek için bir ödül isteyebilirler.

Fiziksel Sorunlar

Fiziksel problemler de dosya veri kaybı sorununu teşvik eder. Fiziksel problemler aynı zamanda hafıza kartı, disk ya da USB bellekteki dosya ve klasörleri de bozmaktadır. Cihaz düşerse ya da ciddi bir darbe alır ise mesela dahili parçaları kırılabilir ve hasar alabilir. Aşırı ısındığı zaman veya suyla temas halinde elektronik bileşenler yanabilir.

Bu tarz gelişmelerde, sürücünün tümü ya da diskin bir bölümü bozulabilmektedir. Disklerde bozuk bloklar oluşabilir. Tüm bunlar ise verilere erişmeyi engeller.

PC’den Hatalı Şekilde Çıkarma

Bu da dosya ve klasör bozulmalarının yaygın bir nedeni olarak karşımıza çıkar. Harici diskler, USB çubukları ve hafıza kartları gibi çıkarılabilir sürücüler, Windows Güvenli Kaldırma Aracı vasıtası ile kaldırılmalıdır. Aktarım işlemi esnasında sürücüyü çıkarırsanız, dosya ve klasörler bozulabilir. Sonuç olarak dosya kurtarma hizmeti almanız gerekir.

En iyi veri kurtarma programı ve alanında uzman ekibimiz ile beraber, dosya kurtarma işlemlerini hızlı ve güvenli şekilde tamamlamaktayız! İhtiyaç duyduğunuz her yanınızdayız.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı