Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Veri Kurtarma Maliyeti Ne Kadar?

Veri Kurtarma Maliyeti Ne Kadar

Veri Kurtarma Maliyeti Ne Kadar

Veri Kurtarma Ücretleri

Veri kaybı yaşayan bir kişi, bilgileri önemli olduğunda bunu nasıl kurtarabileceğini araştırırken ilk merak ettiği şey veri kurtarma maliyeti ne kadar? Sorusunun yanıtı olmuştur.

Veri kaybı maliyetini hesaplarken aslında burada iki farklı durum söz konusu olur. Çünkü silinen veriler yazılımsal olabildiği gibi bir arıza sonucu da meydana gelebilir. Dolayısıyla bu iki veri kurtarma durumunun maliyeti birbirinden farklıdır.

Eğer verilerin kaybolmasının nedeni hardisklerin darbe görmesi ise bu durumda donör disk kullanımı, laboratuar ortamı ve diğer etkenler maliyetlerin yüksek olmasına neden olacaktır.

Veri yazılımsal bir hatadan kaynaklanıyorsa bu durumda kaybolmuş olan verinin boyutu önem kazanır. Kazayla silinmiş olan verilerde donanımsal kayıplar göz önünde tutulur.

Yukarıdaki açıklamalardan yola çıktığımızda veri kaybı maliyetinin tespit edilebilmesi için önce sorunun nedenini bulmak gerekir. Yazılımsal bir sorunda genelde minumum fiyat 400 TL’den başlar, ancak bu veri kurtarma merkezinin vereceği fiyat politikasına göre de değişkenlik içerir. Bunun için net fiyat vermek mümkün olmaz.

Format Sonrası Veri Kaybı

Bilgisayara format attıktan sonra ya da atarken kaybolan veriler, yazılımsal sorun olarak değerlendirilir. Eğer harddisk sıvı ile temas ederek arızalanmışsa bu durumda kurtarma maliyeti biraz daha yüksek olmaya başlayacaktır. Özellikle diskin ulaşılmaz olması ve verinin boyutu burada önem kazanır. Format sonrasında verilerin kaybolması yaşanmışsa önce formatın ne amaçlı atıldığının tespit edilmesi gerekir. Örneğin harddisk arızasından dolayı format atışmışsa bu kez veri kurtarma işleminin daha detaylı olması gerekir.

Veri Kurtarma Fiyatları

Veri kurtarma işlemi profesyonellik ve uygun ortam gerektirir. Eğer veri kaybı yaşanmış olan cihaz herhangi birileri tarafından zorlanmamış ve zarar görmemişse bu durumda kurtarma % 90 üzerinde gerçekleşir. Ancak bazı kişiler veri kaybı yaşadıkları halde bunu tecrübesiz yerlerde ya da farklı programlar kullanarak çözmeye çalıştıklarından kurtarılabilir olan verilerin bile artık kurtarılamaz hale gelmesine neden olmaktadırlar.

Virüs Bulaşmış Bilgisayarda Veri Kaybı

Bilgisayara bulaşan virüsler bazı durumda bilgisayardaki verilerin tamamını silmek için hazırlanmıştır. Örneğin tüm dosyalar şifrelenmiş olabilir. Böyle bir durumda ise uğraşı daha fazla olacaktır.

Veri kurtarma hizmeti için bizimle https://database.com.tr/ adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı