(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil İnceleme

31 Ocak 2022
1.714 kez görüntülendi
Mobil İnceleme

Mobil İnceleme, telefon inceleme olarakta bilinen cep telefonlarının adli olarak veya özel olarak incelenmesidir. Laboratuvarımıza gelen cep telefonların şahısların istekleri doğrultusunda incelenebilmektedir. Adli davalara konu olmuş, delil niteliği sayılacak telefonlardaki veriler kurtarılarak firmamızda bilirkişi raporu düzenlenebilir.

Telefon incelemelerinde neye bakılır? Cezai soruşturmalarda, her tür suç mahallinde mobil cihazlara el konulur ve bu cihazlardaki veriler genellikle davada kritik delil haline gelir.  Bununla birlikte, mobil cihazlar günlük yaşam için temel araçlar haline geldikçe, güvenlik ve gizlilik endişeleri artıyor ve modern akıllı telefon satıcıları, ürünlerindeki verilere yetkisiz erişime karşı koruma sağlamak için şifreleme gibi çok sayıda güvenlik koruma önlemi uyguladı.

Mobil İnceleme

Bugün, mobil adli tıp araştırması, güvenlik özelliklerini atlamak ve güvenlik açıklarından yararlanarak hedef akıllı telefonlara girmek gibi daha istilacı teknikleri belirlemeye odaklanıyor. Bu yazıda, modern mobil cihazlarda artan şifreleme ve güvenlik koruma önlemleri ve bunların kanun yaptırımı amacıyla geleneksel adli veri çıkarma teknikleri üzerindeki etkileri açıklanmaktadır. Şifreleme zorluklarının üstesinden gelmek için yeni mobil adli tıp yöntemlerinin güvenlik özelliklerini atlamaya ve sistem açıklarından yararlanmaya dayandığını gösteriyoruz.

Daha fazla bilgi için tıklayınız..

mobil inceleme

mobil inceleme

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı