Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

harddisk kafa vurma

Sabit disk sürücünüzdeki okuma/yazma kafaları, uzun kolların uçlarında bulunan ve bir şekilde bir plak çalardaki iğneye benzeyen çok küçük bakır bobinlerdir. Bunlar, sabit disk plakalarındaki küçük manyetik bölgeleri değiştirerek ve geri okuyarak sabit sürücünüzdeki tüm verileri oluşturmaktan sorumludur. Okuma/yazma kafaları bozulursa, bir profesyonel kafaları uyumlu bir donör çifti ile değiştirmedikçe verilerinizi okumak imkansız hale gelir.

 

Sabit sürücünüzün gerçekleştirdiği her okuma ve yazma işlemi, sabit disk plakalarının üzerinde gezinen okuma/yazma kafaları tarafından gerçekleştirilir. Sabit sürücünüzün plakalarındaki milyarlarca manyetik sektör tarafından üretilen elektrik sinyallerini alıp değiştirebilirler. Bu elektrik sinyalleri, sürücünüzde yaşayan verilerdir.

Sabit sürücü kafaları , cihazın en hassas kısmıdır. Modern HDD’lerin okuma/yazma hızı gibi tüm erdemlerinden sorumludurlar. Ancak, işlevleriyle ilgili sorunlar, en yaygın HDD arızalarından birini temsil eder.

harddisk kafa atma

harddisk kafa atma

Labaratuvarda Neler Yapılır ?

HDD kafalarının hareketi elektronik olarak kontrol edilir. Bunların ultra hassas konumlandırma (genellikle) ile birlikte dönen plaka üzerinde 5400 ya da 7200 RPM, mekanik açıdan basit bir iş değildir. Bu nedenle, HDD kafa montajı ve işlevselliği, makine mühendisliği çözümlerinin elektronik ve kontrol ile başarılı entegrasyonunun klasik bir örneği olarak kabul edilir.

 

Başarısız kafalar, yalnızca sabit sürücünüzdeki verilere erişmenizi engellemez. Plakalara zarar vermek, geri dönüşü olmayan veri kaybına neden olabilir. Sabit sürücünüz sabit bir tıkırtı veya gıcırdama sesi çıkarmaya başlarsa, hemen çalıştırmayı bırakın. Bu, kafalarının tabaklara zarar verdiğinin bir işareti olabilir. Baş arıza veri kurtarma teknisyenlerimiz, verilerinizi çöken sabit sürücünüzden kurtarmak için gerekli araçlara ve deneyime sahiptir.

Mühendislerimiz, Class-100 temiz oda iş istasyonlarımızda sabit diskin durumunu değerlendirir. Okuma/yazma kafalarını ve veri depolama plakalarını hasar açısından inceliyoruz. Plakaların perdahlanması gerekip gerekmediğini ve okuma/yazma kafalarını değiştirmenin ne kadar zor olacağını belirliyoruz. Tüm bu verileri bir fiyat teklifi ve başarı olasılığı formüle etmek için kullanıyoruz.

Harddisk Kafa Atma problemlerinde, laboratuvar ortamı dışında ve uzman olmadan müdahale edilmesi son derece yanlıştır.

 

Kaliteli bir veri kurtarma laboratuvarının güvenli ortamı olmadan verileriniz gitmiş gibi olur.

Sabit disk kafası arızası için kendin yap çözümü yoktur ve uygun araçlara sahip olmayan herkesin, bilgisayarları ileri geri bilseler bile, arızalı kafalara sahip HDD’leri güvenilir bir şekilde onarabilme şansı son derece düşüktür.

Neyse ki, bu kadar çok birinci sınıf laboratuvar varken ve özellikle de sabit sürücünüzü en iyilerine gönderebildiğiniz zaman, bir tıklama sabit diski verilerinizin sonu olmak zorunda değildir.

Firmamız harddisk kafa atma çözümlerinde fiziksel müdahale ile veri kurtarabilmektedir. Lütfen bizimle iletişime geçiniz..

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı