(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yere Düşen Harddisk Veri Kurtarma

Anasayfa » Yere Düşen Harddisk Veri Kurtarma

Yere Düşen Harddisk Veri Kurtarma yapılması ancak laboratuvar ortamında mümkündür. Harddiskiniz yere düştüğü zaman asla çalıştırmayınız. İçindeki mekanik aksam vce optik okuyucu başlıkları siz çalıştırdığınız zaman plakaları çizebilir. Plakaları çizik harddiskten veri kurtarılması mümkün değildir. Dolayısı ile yere düşen harddiski asla çalıştırmayınız.

Sürücü kesinlikle gerekli verileri içeriyorsa, en iyi uygulama onu kapalı bırakmaktır. Bir veri kurtarma şirketine götürün ve durumu açıklayın; diski, plaka hasarı riski olmadan değerlendirebilecekler ve içeriğin tam olarak kurtarılabilmesini sağlayacaklardır.

Bununla birlikte, bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen bunu yapmamışsınızdır – Yere Düşen Harddisk Veri Kurtarma, sürücüyü başlatmaya çalıştınız ve bu noktada verilerinize erişilemez olduğunu fark ettiniz. Bu durumda, muhtemelen aşağıdaki senaryolardan biriyle karşılaştınız:

Bu bir sorundur, çünkü sabit disklerin okuma/yazma kafalarının plakalarıyla (sürücünün verilerinizi depolayan kısmı) temas etmesini önlemek için belirli bir hızı korumaları gerekir. Bir bip sesi duyarsanız, sürücüyü kapatmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kendi verilerinizi kurtarmaya çalışmayın. Verileri sürücüden kopyalamak için bir mühendisin iş milini onarması veya değiştirmesi gerekecektir.

Yere Düşen Harddisk Veri Kurtarma, Database Veri Kurtarma Laboratuvarı olarak hem fiziksel hem de mantıksal çökmeler için profesyonel veri kurtarma hizmetleri sunuyoruz. Depolama ortamından ve aynı anda aşağıdakileri içeren sistemlerden her türlü kayıp, bozuk ve silinmiş veriyi kurtarma konusunda yetkin profesyonellerden oluşan bir ekiple çok iyi bir donanıma sahibiz:

Günümüzde çoğu insan, verilerini birincil depolama aygıtında veya harici sabit diskler gibi ikincil bir depolama aygıtında dijital olarak yönetmeyi sever. Ancak herhangi bir cihazdan veya bulut hizmetinden veri kaybetmek gerçekten de stresli bir durumdur. Siz de yukarıdaki kullanıcı tarafından belirtilen sorunu yaşıyorsanız, bu felaket olabilir.

Yere Düşen Harddisk Veri Kurtarma

Sabit sürücüler, diğer depolama aygıtları gibi birçok nedenden dolayı bozulabilir. Bu nedenle, birçok insan, çöken sabit diskten dosyaları nasıl kurtaracağının bir yolunu arıyor. Bu ayrıntılı kılavuzda, çöken sabit sürücüdeki dosyaları kurtarmanın uygun yollarını gözden geçireceksiniz.

Yere Düşen Harddisk Veri Kurtarma,  ekibimiz müşterilerimiz için ÜCRETSİZ değerlendirme sağlar ve müşterilerin yalnızca kurtarılmak istenen veriler için ödeme yapmasını sağlamak için “Veri Yok, Ücret Yok” politikasını benimser. Size en iyi hizmeti ve çözümü sunmayı taahhüt ediyoruz ve beklentinizi veya istediğiniz sonucu karşılayamazsak, bir kuruş ödemek zorunda değilsiniz.

Bir harddiskin çökmesinin birkaç nedeni vardır. En yaygın nedenlerden bazıları şunlardır:

                 İnsan hatası. Dosyaları yanlışlıkla silmekten sabit sürücünün kendisini düşürmeye kadar, çoğu sabit sürücü çökmesinin nedeni insan hatasıdır.

  1. Güç dalgalanmaları. Elektrik akışı kesildiğinde ve ardından yeniden başlatıldığında bir güç dalgalanması meydana gelir. Bu, okuma/yazma kafaları düzgün çalışmadığında veri kaybına neden olabilir.
  2. Aşırı ısınma. Bilgisayarınızın içindeki artan sıcaklıklar yetersiz havalandırma, arızalı fanlar veya toz birikmesinden kaynaklanabilir. Aşırı ısınma, disk tepsisindeki verileri ciddi şekilde tehlikeye atabilecek mikro çatlaklar gibi sabit disk sürücüsü bileşenlerinin ciddi şekilde hasar görmesine neden olabilir.
  3. Bozuk Dosyalar. Ani kapanmalar ve zorunlu yeniden başlatmalar, dosyaları bozabilir ve sabit diski erişilemez hale getirebilir.
  4. Su hasarı. Bilgisayarın içine sıvı dökülmesinin neden olduğu su hasarı asla iyi bir şey değildir. Buna direnmek için inşa edilmediler. Su, elektrik akımında cihazınıza ciddi şekilde zarar verebilecek dalgalanmalara neden olur.
  5. Virüs Saldırısı. Bir virüs saldırısı, sabit disk verilerini silebilir ve sabit diskin çalışmasını değiştirebilir.
  6. Mekanik Arıza. Hareketli parçalar zamanla bozulur. Mil motoru gibi şeyler düzgün çalışmayı durdurarak diski okunamaz hale getirebilir.

Bir sabit diskin çökmesine neden olabilecek pek çok şey vardır, ancak bu tamamen umutsuzluğa neden olmaz. Çoğu durumda, sabit diskin çökmesi nedeniyle kaybolan veriler kurtarılabilir.

Samsung Harddisk Veri Kurtarma bu markalarda daha çok başarı oranımız vardır.

Yere Dusen Harddisk Veri Kurtarma1

Yere Dusen Harddisk Veri Kurtarma

Harddiskiniz Çöktüğünde Ne Yapmalısınız?

Sabit sürücünün çöktüğünü belirledikten sonra (ve çökmenin nedenine bağlı olarak), ondan veri almanın farklı yöntemleri vardır. Teknik olarak yatkınsanız ve veri kurtarma gerekli değilse, bu yöntemleri kendi başınıza deneyebilirsiniz.

Örneğin, bilgisayarınızın sabit diskiyle ilgili bir sorunla karşılaşırsanız, harici profesyonel yardıma başvurmadan kurtarma işlemini tek başınıza gerçekleştirmeye çalışırsınız. Sabit sürücünüzü düşürdüğünüzde, sistemin mekanik yapısıyla ilgili sorunlarla karşılaşır ve bu da veri kaybına, işletim sisteminin bozulmasına ve diğer aksaklıklara yol açar. Ancak, size sunulan doğru talimatlarla, temiz bir şekilde bırakılmış sabit sürücü kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz .

Kaybolan dosya ve verilerin kurtarılması işiniz için kesinlikle gerekliyse, derhal bir veri kurtarma uzmanından hizmet almalısınız. Verileri kendiniz kurtarmaya yönelik başarısız girişimler, bir profesyonelin verileri kurtarmasını zorlaştırabilir veya daha da kötüsü dosyaları tamamen kurtarılamaz hale getirebilir .

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı