(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bilgisayar Veri Kurtarma

Anasayfa » Bilgisayar Veri Kurtarma

Bilgisayar Veri Kurtarma denince akla gelen ilk şeylerden bir tanesi en yakındaki bilgisayarcınıza danışmaktadır. Oysaki bu işlemler için oluşmuş sektör ve deneyimli veri kurtarma laboratuvarlar vardır. Eğer teknik bilginiz yoksa kendi başınıza veri kurtarma işlemleri yapmayınız. Yanlış müdahale verilerinizin sonsuza kadar kaybolmasına neden olabilir. 

Teknolojideki ilerlemeyle birlikte, dünya yavaş yavaş eski basılı dosyalardan elektronik tabanlı verilere geçti. Somut kelimesi sanal deneyimi ortaya çıkardı ve bu sayede artık her zaman fiziksel bir mevcudiyete ihtiyacınız yok.

Bilgisayar Veri Kurtarma

Zamanla, veri kaybı senaryoları da büyüdü, bu da bilgisayar veri kurtarma bağımlılığının arttığı anlamına geliyor. StollzNow’un araştırmasına göre, son iki yılda veri kaybının% 49’u sadece işletmeler veya işletmeler tarafından karşılandı.

İleride, “ Her İşletmenin Bilmesi Gereken Veri Kaybı İstatistikleri ” ile ilgili bir başka araştırma , Veri Kaybı Alaka Düzeyi hakkında endişe verici bir gerçek yaşam istatistikleri ortaya koyuyor.

Sabit disk arızaları, özellikle yedeklemeyen ortalama bir kişi için zor olabilir. Veri kurtarma söz konusu olduğunda, her zaman kenarlardan gelenler, profesyonellere bırakılması gereken bir iştir.

Bilgisayar Veri Kurtarma

Bilgisayar Veri Kurtarma

Veri Kaybını Önlemek için Ne Yapmalıyız?

Veri kaybı meydana geldiğinde, PC / dizüstü bilgisayar kullanıcılarının kayıp veya silinmiş verilerini yeniden kazanmaları için acil bir ihtiyaç vardır. Genellikle, silinen veriler Geri Dönüşüm Kutusu’nu açma, İstenen verileri seçme ve Geri Yükle seçeneğini seçme gibi basit komutlar kullanılarak Geri Dönüşüm Kutusu’ndan geri yüklenebilir.

Verileri sildiğinizde ne olur?

Verileri sildiğinizde, işaretçisi veya dizini silinir. Her şeyden önce, verilerin hala sistem içinde olmasına rağmen, alanı görünmez olarak işaretlenmiştir.

Veriler disklerde gerçekte nasıl saklanır?

Veriler disklerde, gördüğünüz şekilde değil, kümeler halinde saklanır. Bunun nedeni, sürücülerin ve bölümlerin Windows üzerindeki görsel hizalamasının gerçek olandan farklı olmasıdır.

Yani, kaldırılmış dosya geri yükleme olasılığı olduğu anlamına mı geliyor?

Evet!

Ve bu nasıl mümkün olabilir?

Mümkün çünkü dosya işletiminin tam yerini sadece İşletim sistemi biliyor. Verileri sildiğinizde, işletim sistemi verileri sabit disk yerine listeden kaldırır. Bu nedenle, veriler sabit disk dosyalarının gerçek tablolarını koruduğu bilinen Ana Dosya Tablosu (MFT) veya FAT içerisindedir. Böylece, MFT veya FAT kullanılarak veriler kurtarılabilir. Bknz. Harddisk veri kurtarma

Sabit sürücünüz çöktüğünde veya bilgisayarınıza tehlikeli bir virüs bulaştığında, dosyalar teknik donanım sorunu nedeniyle önemli ölçüde hasar görebilir, bozulabilir veya yalnızca kurtarılamaz. Bu, bilgisayar geri yükleme ve veri kurtarma yazılımı gerektirebilir ve gerekli tüm dosya ve programların mevcut olduğundan emin olmak için doğru araçlara ve kaynaklara ihtiyacınız olacaktır. 

Bilgisayar Veri kurtarma

Bilgisayar Veri kurtarma

Başarılı bir veri kurtarma işlemi bozuk dosyaları devre dışı bırakabilir, gerekli dosya ve programları yükleyip yeniden kurabilir ve daha fazla hasar oluşmasını önleyebilir.

Bilgisayar Veri Kurtarma, Bilgisayarınızda zaten yüklü olan, yalnızca hassas bilgiler, önemli dosyalar ve belgeler dahil olmak üzere belirli dosyaları yöneten bir Sistem geri yükleme programı olabilir ve orijinal bilgisayar sisteminizdeki genişletilmiş programlar geri yükleme işlemine dahil edilmeyebilir ve bunun sorunsuz bir süreç olmasını sağlamak için doğru araçlara sahip olun. Windows sistem geri yüklemesi, hasardan sonra sınırlı bir süre için veri kurtarma hizmetleri sunabilir; bunun ötesinde, eksiksiz bir veri kurtarma yazılım paketi veya paketi gerekecektir.

Veri kaybı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Aşırı sıcaklıklara maruz kalma, nemle temas, güç kaynağındaki ani artış veya bilgisayarın sabit sürücüsünde herhangi bir darbe gibi fiziksel hasarlar, veri aktarımı ve program dosyalarıyla ilgili sorunlara yol açabilir. 

Veri hasarı veya kaybına virüsler, bozuk yapılandırmalar, yanlışlıkla silinen veya geri dönüştürülen dosyalar veya doğru yapılandırılmamış dosya sistemi biçimlendirmesi de neden olabilir. 

Donanım arızası veri kaybının önde gelen nedenidir ve bunu kullanıcı hataları, yazılım bozulması, bilgisayar virüsleri ve doğal afetler takip eder. Her durumda, en iyi veri kurtarma yazılımı disklerden veya normal ortamlarda erişilemeyen diğer ortamlardan önemli bilgileri çıkarır ve yeniden yükler.

Bu veriler genellikle sabit diskte saklanır. Veri kurtarma işlemi, meydana gelen hasarın türüne bağlı olarak genellikle birkaç saat ile iki hafta arasında sürer. Verilerin kurtarılabileceği standart ortam aygıtları arasında manyetik sürücüler, manyetik bantlar, optik diskler, manyetik diskler ve flash kartlar bulunur. 

Genellikle kurtarılabilen işletim sistemleri arasında Microsoft Windows, Macintosh OS9 ve OSX, UNIX, Linux RedHat ve Novell Netware bulunur.

Eğer harddiskinzide fiziksel bir problem varsa diğer sayfamıza göz atınız..

Bilgisayar Veri Kurtarma

Bilgisayar Veri Kurtarma

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı