(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

LG Kilit Ekranını Kırma

05 Ekim 2022
1.302 kez görüntülendi
LG Kilit Ekranını Kırma

Özellikle yeni LG cihazların Android sürümlerine son gelen güncellemeden sonra cihaz şifrenizi unutmanız durumunda yapabilecekleriniz kısıtlı sayıdadır. Bu makalemizde sizlere LG Kilit Ekranını Kırma adımlarını anlatacağız.

Firmamız LG Cihazlarının Ekran Kilidini Atlayarak Sizin İçin Veri Kurtarma Yapabilir.

Günümüzde banka uygulamalarına kadar her türlü kritik önem arz eden bütün verilerimiz artık cep telefonlarımıza kadar işlemiş bulunmaktadır. Telefona sahip olan kişinin, hakkında ki toplanılan bütün anıları ve verileri korumak için akıllı cihazına şifre koyması son derece doğal bir durumdur. Lakin teknolojinin ilerlemesi ile birlikte gelişen güvenlik yazılımları sayesinde konulan bu şifrelerin unutulması durumunda cihaza olan erişim tamamen ortadan kalacak ve bütün verileriniz silinecektir.

1.  Android Aygıt Yöneticisi ile LG Ekran Kilit Ekranı Kırma

LG cihazınızda Android Aygıt Yöneticisi özelliğini eğer aktif ettiyseniz, şifresini unuttuğunuz akıllı cihazı tamamen uzaktan kontrol edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde telefonun ses çalmasını sağlayabilir, güncel olarak cihazın bulunduğu lokasyonu öğrenebilir, telefonu uzaktan kilitleyebilir veya tamamen fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Android Aygıt Yöneticisi ile LG Kilit Ekranı Kırma adımları:

 • Tarayıcınızın arama bölümüne “Google Cihazımı Bul” yazıp, aratın.
 • Açılan sekmede e-posta ve şifrenizi yazarak, Google hesabınıza giriş yapın.
 • Bilgilerinizi yazdıktan sonra karşınıza Google hesabınızın aktif olduğu akıllı cihazların listesi çıkacaktır.
 • Kilidini açmak istediğiniz LG cihazını seçin.
 • Çıkan seçenekler arasından “Kilitle” seçeneğine dokunun.
 • Gelen sekmede, seçtiğiniz cihaz için yeni parola ayarlayın ve onaylayın.
 • “Kilitle” seçeneğine tıklayın.

Listelenen adımları sırasıyla yaptıktan sonra cihazının şifre bölümüne yeni ayarladığınız şifreyi yazarak giriş yapabilirsiniz.

2. Google Hesabı Üzerinden LG Kilit Ekranını Kırma

google hesabi uzerinden lg kilit ekranini kirma

google hesabi uzerinden lg kilit ekranini kirma

Bu seçenek üzerinden cihazınızın kilidini açmak için Android cihazınızın sürümünün 4.4 ve daha altı bir sürüm olması gerekmektedir. Cihazınız gerekli bütün özellikleri karşılıyorsa yapmanız gereken adımları şunlardır:

 • Cihazınızın ekranını açın ve şifrenizi en az 5 defa yanlış girin.
 • Ayarladığınız şifreye göre ekranınızda yazı belirecektir. Örneğin; “Desenimi unuttum” gibi.
 • Karışınıza gelen sekmede sizden yedek pininizi isteyecektir. Bu pini yazarak telefona erişim sağlayabilirsiniz. Eğer yedek pini de hatırlamıyorsanız, seçeneklerden “Google hesabı ile giriş” seçeneğine tıklayın.
 • Google hesabınızın bilgilerini doğru bir biçimde girerek telefonun kilidini açabilirsiniz.

LG akıllı cihazınızın Android sürümü eğer ki 4.4 ve üzeri ise yukarıda ki adımlar geçerli olmayacaktır.

Cihazın içerisinde ki hiçbir veriyi kaybetmeden telefonunuzun kilidini açmak için bizimle WhatApp üzerinden iletişime geçebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

3. iMyFone LockWiper Kullanarak LG Kilit Ekranını Kırma

LockWiper vb. 3.parti yazılımlar, LG telefonlar dâhil olmak üzere birçok Android telefonun kök dizinlerine erişmek ve şifre kaldırma işlemleri gibi son derece önemli işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan yazılımlardan biridir.

Lockwiper Kullanarak LG Kilit Ekran Kırma Adımları:

 • LockWiper uygulamasını indirin ve açın.
 • Ekran kilidini açmak istediğiniz akıllı cihazı USB kablosu ile bilgisayara bağlayın, ardından LockWiper uygulamasından “Start” butonuna basın. (Eğer uygulamayı Türkçe olarak kurduysanız “Başlat” butonuna basın.)
 • Açılan sekmede sizden cihazın bilgilerini doğrulamanızı isteyecektir. O kısma cihaz bilgilerinizi yazın.
 • Ardından “Start Unlock” tuşuna basın. (Kilidi Aç da yazabilir.)
 • Gelen sekmede bekleme süreniz bilgisayarınıza, internetinize ve cihazın durumuna göre değişmektedir. Lakin ortalama olarak 10 dakika kadar bekledikten sonra ekranda “Tamamlandı” yazacaktır. Bu yazı ekranda belirdikten sonra telefonu yeniden başlatın.

4. LG Hard Reset Atarak Ekran Kilidini Kırma

Hard Reset atma işlemi telefonun içerisinde ki bütün verilerin silinmesine neden olsa da ekran kilidi kaldırmanın kesin çözümlerinden birisidir. Eğer ki verilerinizi kaybetmek sizin için önem arz etmiyorsa şu adımları uygulayabilirsiniz:

 • LG cihazı kapatın.
 • “Güç” tuşu ile “Ses Kısma” tuşuna basın. (Aynı anda basmanız gerekmektedir.)
 • Ekranda Android logosu belirince elinizi tuşlardan çekin.
 • “Ses Açma” tuşu ile ekranda ki “Factory Reset” veya “Hard Reset” seçeneğinin üzerine gelip, “Güç” tuşuna basın.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra cihazınızın yeniden açılması birkaç dakika sürebilir o yüzden telefonun şarjının %100 olduğundan emin olun. Cihaz sıfırlanma aşamasında iken eğer ki kapanırsa bir daha asla açılmayabilir. Bu durumda içerisine yeniden LG‘nin yazılımını kurmanız gerekebilir. Bu da cihazın garanti kapsamı dışına çıkmasına neden olur. Böylelikle sizlere, LG Kilit Ekranını Kırma adımlarını paylaştık.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı