(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Veri Kaybına Karşı En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları

05 Ocak 2024
99 kez görüntülendi
Veri Kaybına Karşı En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları

En iyi ücretsiz veri kurtarma yazılımları, silinen verileri kurtarmayı mümkün kılar. Kayıp verilerinizi kurtarmak için bizim çözüm arıyorsanız, her türden durumla baş etmenize yardımcı olacak bazı programlar mevcut. Bu tür yazılımları kullanarak veri kaybı sorununa çözüm üretebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları

ucretsiz veri kurtarma yazilimlari

Kaybolan ya da yanlışlıkla silinen verilerinizi kurtarmanızı sağlayacak ücretsiz veri kurtarma yazılımları mevcut. Bu veri kurtarma programları, bilgisayarınızdaki belge ve dosyaları kurtarmanıza ya da onları geri yüklemenize imkân sağlayabilir. Silinen veriler genel olarak sabit sürücüde yer alır. Çeşitli programlar kullanarak verileri kurtarabilirsiniz. En iyi ücretsiz veri kurtarma yazılımları şunları içerir:

EaseUS Data Recovery Wizard

Veri kurtarma yazılımları arasında ön planlana çıkanlardan biri, EaseUS Data Recovery Wizard olur. Bu program, macOS ve Windows’ta çalışır. Program aynı zamanda dosyaları türe, kaldırılma tarihine ve isme göre sıralamanızı sağlar. EaseUS Data Recovery Wizard, sadece birkaç tıklama ile dosyaları kurtarmanızı destekler. En önemli özelliği ise kullanıcı arayüzünün Windows Explorer gibi son derece yapılandırılmış olmasıdır. Bu durum, herkesin belgeleri görüntülemesi için ideal bir seçenek olduğunu gösterir.

EaseUS Data Recovery Wizard, kameralardan, iOS cihazlarından, hafıza kartlarından, optik sürücülerden, sabit disklerden ve Windows’un depolama cihazı olarak gördüğü her birimde dosyaları etkili şekilde kurtarır. Ek olarak bölüm kurtarma özelliğine de sahiptir.

Recuva

Ücretsiz veri kurtarma yazılımları arayanlar için bir diğer seçenek de Recuva olur. Bu yazılımın taşınabilir seçeneği vardır. Pek çok gelişmiş özelliği ile dikkat çeker. Adım adım sihirbaz kullanımını, işlemleri çok daha kolay hale getirir. Çoğu Windows işletim sisteminde çalışır. Mevcut en iyi veri kurtarma yazılımlarından biri olarak lanse edilir. Kullanımı bir hayli kolaydır. Fakat aynı zamanda pek çok isteğe bağlı gelişmiş özellikler içerir. BD/DVD/CD disklerden, harici sürücülerden, sabit disklerden ve hafıza kartlarından dosyaları kurtarabilir. Windows’un eski sürümlerinde de veri kurtarma yeteneği vardır.

ucretsiz veri kurtarma yazilimlari

Puran File Recovery

Ücretsiz veri kurtarma programları arasında Puran File Recovery isimli yazılım da var. Puran File Recovery, silinen verilerin listesini görüntülemenin yollarını sunar. Taşınabilir bir sürüm olarak çalışabilir. FAT12/16/32 ve NTFS dosya sistemlerini kontrol eder. Puran File Recovery, kullanımı kolay bir yazılımdır. Windows’un bütün sürücülerini tarar ve gereksinim duyduğunuz tüm gelişmiş seçenekleri içerir. Program, henüz üzerine yazılmadı ise kayıp bölümleri dahi kurtarır.

Disk Drill

Program, en iyi ücretsiz veri kurtarma yazılımları arasında ön plana çıkar. Silinen dosyaları kategoriye göre düzenlemeye olanak tanır. Disk Drill, derin tarama ve hızlı tarama modlarını destekler. Birkaç farklı dosya sistemi ile çalışmaktadır. Yazılım, 500 MB veriyi kurtarmanızı sağlar. Çok basit bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle kolay bir şekilde kullanılabilir. iPod’lar, hafıza kartları, USB aygıtları, harici sabit sürücüler, dahili sürücüler gibi her türlü depolama aygıtından veri kurtarma özelliği ile dikkat çeker. Disk Drill, verileri kurtarmadan önce önizleme yapabilir.

Wise Data Recovery

Silinen dosyaları kısa bir süre içinde geri kazanmanızı sağlar. Wise Data Recovery adlı yazılımın kullanımı oldukça kolaydır ve herkese hitap eder. Wise Data Recovery hızlı bir şekilde kurulur ve aynı şekilde kısa bir zaman içinde bilgisayarı tarar. Wise Data Recovery, hafıza kartlarını ve USB aygıtlarını da tarama özelliği bulunur. Anında arama işlevi sayesinde silinen dosyaların hızlıca kurtarılmasını mümkün hale getirir. Yazılım, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP ile kolayca çalışır. Aynı zamanda taşınabilir bir versiyonu da vardır. Ücretsiz olduğundan dolayı kullanıcıları memnun eder.

Glarysoft File Recovery Free

Veri kurtarma yazılımı arayanlar için bir başka seçenek de şüphesiz ki, Glarysoft File Recovery Free olur. Program, silinen dosyaların listesini görüntülemenin kolay yollarını sunar. Glarysoft File Recovery Free ile istediğiniz herhangi bir dosyayı kolayca kurtarabilirsiniz. Kullanımı basit bir dosya kurtarma programı olan Glarysoft File Recovery Free, herkese hitap eder.

Restoration

Ücretsiz veri kurtarma yazılımları arasında Restoration yer alır. Program, dosyaları kurtarmanın inanılmaz derecede basit olmasını sağlar. Karmaşık dosya kurtarma işlemleri bu programda bulunmaz. Tek bir program penceresi ile tüm işleri pratik biçimde halledebilirsiniz. Harici sürücülerden, flash sürücülerden, hafıza kartlarından ve sabit sürücülerden verileri kurtarmanıza izin veren eşsiz bir programdır.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı