(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

09 Eylül 2022
580 kez görüntülendi
Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan bir telefon sinir bozucu ve korkunç olsa da en kötüsü telefon içindeki verileri alamamaktır. Özel, gerekli veya çok mühim olan verilerin alınamaması tüm işlerin yarım kalmasına neden olabileceği gibi cep telefonu gibi sürekli elimizde olan bir cihazda bulunan fotoğraf ve videolarında silinmiş olması anıların yok olması anlamına gelecektir. Bu makalemizde ekranı açılmayan telefondan veri kurtarma da dahil olmak üzere telefon bozulduğunda nasıl verilerin alınması sağlanır bilgi verelim istedik.

Cep telefonlarının ekranının açılmaması için farklı nedenler olabilir, Örneğin telefonun suya düşmesi, yüksekten düşmesi, arıza yapması, batarya sorunları telefonun açılmamasına neden olabilir. İnsanlar yaşadıkları sorunlarda ise cep telefonundan veri kurtarma işleminin  nasıl yapıldığını merak ederler.

Eğer bir cep telefonunun anakartına zarar gelmezse verilerin büyük ihtimalle kurtarılması mümkündür. Hatta bazı teknik servislerde anakart arızasının da yapıldığı iddia edilmektedir. Dolayısıyla cep telefonları da bilgisayarlar gibi geniş depolama alanına sahip cihazlar olduğundan dolayı verilerin kolay kolay silinmesi kaybolması mümkün değildir.

Database.com.tr olarak biz açılmayan ekrandan dolayı veri kaybeden müşterilerimize teknik destek sağlayarak verilerini tekrar alabilmelerini sağlarız. Verilerini kaybetmeyen müşterilerimiz bize bu konuda her zaman minnettar olduklarını belirtmişlerdir. Çünkü veri kaybı hem zaman kaybı hem de anı kaybı demektir.

Cep telefonlarındaki veri kaybı en çok android işletim sistemine sahip cihazlarda yaşanan sorundur. iOS işletim sistemine sahip cihazlarda veri kaybı kolay kolay yaşanan bir şey değildir. Çünkü iColud şifresini bildiğiniz takdirde yeni cihazınıza girdiğinizde tüm verilerinizde cihazınıza tekrar yüklenecektir.

Telefondan veri kurtarma

Telefondan veri kurtarma işlemi herkesin ya da her teknik servisin yapabileceği bir işlem değildir. Bu işi yapabilmek için hem geniş bir donanıma hem de teknik ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Eğer teknik ekipmanlarınız yoksa telefondan veri kurtarabilmeniz mümkün olmayacaktır.Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

database.com .tr 1000 x 450 piksel 3 1

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Telefondan Veri Kurtarma Yolları Neler?

Telefondan veri kurtarma yolları farklıdır. Bunun için öncelik işletim sisteminizin ne olduğudur. Her işletim sisteminde kurtarma işlemi farklı olabilir. Ancak bunun dışında yapabileceğiniz farklı yöntemlerde vardır. Örneğin internet üzerinden araştırarak bu işlemi yapmak istiyorsanız ücretli ya da ücretsiz veri kurtarma programları vardır. Bu programları yani uygulamaları indirerek verilerinizi kurtarabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı ücretsiz uygulamaların amacı verilerinizi kurtarmak değil tersine ele geçirmektir.

Yedekleme Yapılmış Olan Telefondan Veri Kurtarma

Cep telefonlarının yedekleme işlemini gerçekleştirmesi için yazılım güncellemesine sahip olmaları gerekir. Yani şu anda birçok marka cihazları üzerindeki verilerin yedeklemelerini sağlayan sistemler geliştirmişlerdir. Eğer siz cihazınızı sürekli olarak yedekli tutarsanız muhtemelen kaybettiğinizi zannettiğiniz verilerinize tekrar ulaşabilirsiniz.

Şifresi Olan Bir Telefondan Veri Kurtarma:

Her cihaz şifre ile korumalı olarak piyasaya sürülür. Kullanıcı bu şifreyi ister koyabilir isterse kaldırabilir. Güvenli olması açısından herkesin de cihazına şifre koruması koyduğunu biliyoruz. Dolayısıyla şifrenin unutulması halinde ilk olarak cihazın şifresinin kırılması ve bu sayede verilere erişim sağlanması gerekir. Telefonun dokunmatiği çalışmıyorsa bu durumda verilerin kurtarılması için USB kablosu kullanılabilir. Bu şekilde cihaz içerisine girilerek elde edilmek istenilen verilerin kurtarılması sağlanmış olacaktır.

Database.com.tr olarak cep telefonunuzdaki verilerinizi tekrar kurtarabilmenizi sağlayabiliriz. Bizimle iletişime geçebilmek için https://database.com.tr/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı