(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsung Desen Kilidi Kırma

29 Ağustos 2022
2.366 kez görüntülendi
Samsung Desen Kilidi Kırma

Samsung desen kilidi kırma işlemi firmamız tarafından yapılan hizmetlerin başında gelir. Android cep telefonlarında kullanıcı gizliliği ve güvenliğinin sağlanması için desen kilidi konulur. Bu kilit kullanıcının belirleyeceği şekilde çizgilerden oluşur ve kullanıcı telefonunun ekranını açabilmek için bu kilidi doğru olarak girmek zorundadır.

Firmamızda Samsung Desen Kilidi Kırma Yapılarak Veri Kurtarma İşlemleri yapılmaktadır.

Doğru girilmeyen her çizgide 1 hak gitmiş olduğundan dolayı toplamda 5 kez yanlış girildiğinde bir süre beklenmesi gerektiğine dair uyarı verilir. Bu uyarı geçicidir ve kullanıcı eğer ekran deseninin kilidini biliyorsa tekrar deneyerek telefonun açılmasını sağlar.

Samsung Desen Kilidi Kırma

Buraya kadar anlattığımız şey her android telefonda bulunan sıradan bir özelliktir, ancak işin sıkıntılı olan tarafı kullanıcı desen kilidinin ne olduğunu unuttuğunda ortaya çıkar. Hatta bazı telefonlarda yazılımsal sorunlardan kaynaklı olarak çizgi biliniyor olsa da telefon açılmayabilir.

Firmamız android desen kilidi açma konusunda müşterilerine profesyonel ve garantili hizmet sağlamaktadır. Cihazınıza hiçbir zarar vermeden bu işlem kısa sürede gerçekleştirilir. Ancak cihazın desen kırma işlemi esnasında telefonun içindeki verilerin silinmesi söz konusu olduğundan dolayı verilerinizde kaybolma söz konusu olabilir.

Android Telefon Desen Kırma Yöntemi

Samsunf android telefon ya da tabletinizde kilit desenini unutmanız ya da yanlış girmeniz halinde ekran desenini kırmak için iki farklı yöntem kullanılır.

İlginizi Çekebilir: Samsung SSD Veri Kurtarma

Ekran Kilit Desenini Unuttuğunuzda

Samsung ekran kilit desenini unuttuğunuzda ve hatırlamak için farklı kilit desenleri denemeleri yaptığınızda, ilk denemelerinizde cihaz sizden deseni tekrar çizmenizi istiyor. 5 kez denerseniz 30 sn sonra tekrar deneyin uyarısı çıkıyor. Fakat yanlış girmekte ısrar ederseniz desen girme  ekranı kayboluyor ve sizden Gmail hesabınız ve şifrenizle giriş yapmanızı isteyecektir.

Bunlardan birincisi gmail hesabı ve Screen Lock ByPass uygulaması ikincisi ise Factory reset atma işlemidir. Aşağıda bu yöntemlerin nasıl yapılması gerektiği anlatılmıştır.

Samsung Desen Kilidi Kırma

Samsung Desen Kilidi Kırma

Gmail Hesabı ve Screen Lock ByPass Uygulaması

Gmail hesabınızı kullanarak ekran kilidini açmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken işlem gmail hesabınıza şifrenizle birlikte giriş yapmanız ve cihazınızı en son kullandığınız Wi-fi ya da mobil internet üzerinden açmanız.

Cihazınıza bu şekilde giriş yaptıktan sonra Google Play markete girerek Screen Lock BayPass Pro uygulamasını indirmek.

Uygulamayı kullanırken Samsung cihazınızın şarjda olmaması ve USB kablosu takılı olmaması gerekiyor. Pro sürümünün ücretli olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Yukarıda belirtmiş olduğum uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra başlatın ve ekrana gelecek olan Active seçeneğini tıklayın.

Bu işlem sonrasında cihazınızda farklı bir ekran açılacak ve burada Remove Lock Password şeklinde yazacaktır. Bu seçeneği işaretledikten sonra artık ekran kilidi desenini kaldırabilirsiniz.

NOT: Bu işlemleri yaparken cep telefonunuzun internet bağlantısının olması gerektiğini unutmamalısınız.

Samsung Factory Reset Atmak

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemle mutlaka gmail hesabınızı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız hesabınıza erişemeyeceğinizden dolayı Facrory reset atmaktan başka bir çareniz kalmayacaktır.

samsung desen kilidi kaldirma

samsung desen kilidi kaldirma

Samsung Reset Atma Nasıl Yapılır?

Samsung markalı telefon kullanıyorsanız format atma işlemi oldukça kolaydır. Facrory reset ekranına ulaşabilmeniz için yapmanız gereken Home tuşuna power tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutmanızdır.

Bu işlemi yazı çıkana kadar basılı olarak yapmanız gerekiyor. Yazı çıktıktan sonra ise power tuşu (kapatma tuşu) bırakıyorsunuz.

Home tuşu ve ses açma tuşu basılıyken ekranda android simgesini göreceksiniz.

Bu işlem sonrasında artık reset atma bölümüne girmiş olacaksınız. Ses kısma tuşuna basarak “Wipe Data/Factory Reset” sekmesine geliyorsunuz. Bu sekmeye geldiğinizde telefonun kapatma tuşuna basın ve okeylemiş olun. Bu işlem sonrasında farklı bir ekran karşınıza çıkacak.

Samsung Desen Kilidi Kırma için devam eden iş olarak, Bu ekranda ise “Delete All User Data” yazısına ses kısma tuşuyla gelin ve tekrardan telefonun kapatma tuşuna basın. Bu işlem sonrasında artık telefon format atmaya ve fabrika ayarlarına sıfırlamaya geçecektir.

Bu aşamada ekranda  ” Reboot System Now “ yazısı çıkacak bu sekmeyi kapatma tuşuyla okeyleyeceksiniz. Yapmanız gereken tüm işlemler bu kadar.

Not: Bu işlemi yaptığınızda telefonunuza format atmış olduğunuz için mesajlarınız, kişileriniz, uygulamalarınız silinecektir. Telefon marka ve modeline ait daha fazla bilgi için Samsung Resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri denediniz ancak çözüm alamıyorsunuz ya da nasıl yapacağınız konusunda herhangi bir fikriniz yoksa firmamız uzman personelleri size gerekli teknik desteği sağlayacaktır.

Cep telefonu veri kurtarma hizmetimizi tercih ederek cihazınızdaki tüm verilerinize tekrar ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle https://database.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı