(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Raw Formatına Dönüşmüş Diskten Veri Kurtarma

27 Ocak 2022
441 kez görüntülendi
Raw Formatına Dönüşmüş Diskten Veri Kurtarma

Raw formatına dönüşmüş diskten veri kurtarma işlemlerini anlatmadan önce RAW nedir? Özellikle, RAW, Windows tarafından tanınan CD-ROM’un varsayılan dosya sistemidir. DVD yazma yöntemlerinde, tüm sektör verilerini okuduktan sonra yanmaya yönlendiren bir RAW modu vardır.

Sadece kullanıcıların verilerini değil aynı zamanda alt kanalların verilerini de çıkarabilir. Bununla birlikte, tüm yazıcılar RAW modu için destek vermez.

Raw disk kurtarma hakkında diğer makalemizi okuyabilirsiniz.

RAW Ne Demek ?

Kelimenin tam anlamıyla, FAT ve NTFS gibi NT dosya sistemi tarafından biçimlendirilmemiş sabit sürücüye RAW sabit disk denir. Bununla birlikte, bu perspektiften bakıldığında RAW sabit sürücüye hiçbir şey eklenmemelidir, çünkü aslında biçimlendirilmeden önce verileri kaydetmek için hiçbir sürücü kullanılmayabilir.

Öyleyse, neden Raw formatına dönüşmüş disklerden veri kurtarma ile ilgili birçok soru var  ? Aslında,  Bunun nedeni, virüs saldırısı ve uygun olmayan işlemler gibi sorunlardan dolayı bir sabit disk RAW’a dönüşebiliyor olmasıdır.

RAW sabit disk sorunu iki durumu içermektedir. Birincisi, tüm sabit sürücünün RAW haline geldiği; Diğeri ise bir sabit sürücünün bir bölümünün RAW’ya dönüştürülmesi.

Raw Formatına Dönüşmüş Diskten Veri Kurtarma

Raw Formatına Dönüşmüş Diskten Veri Kurtarma

Raw Formatına Dönüşmüş Diskten Veri Kurtarma

Çalıştırmakta olduğunuz işletim sistemi sabit diskinizin dosya sistemini belirli bir anda tanıyamazsa, sabit sürücü durumu RAW olur. Şu anda kimsenin sabit disk sürücüsünün herhangi bir bölümüne erişmesine izin verilmiyor. Bu arada kapasitesi, kullanılmış alanı ve kullanılmayan alanı “sıfır” olarak gösterecek. Yani, orijinal olarak “RAW” diskte kaydedilen tüm veriler kaybolur.

Firmamız RAW formatına dönüşmüş disklerden veri kurtarmada başarı oranı %100 ‘ dür. Bu durumla karşılaştığınız zaman firmamızı arayarak bilgi almanız ve kurtarılması için bizimle iletişime geçmenizdir. 

RAW formatına dönüşen harddisklerden veri kurtarıyoruz. 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı