(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

iPhone Elma Logosunda Kalıyor

29 Ekim 2022
515 kez görüntülendi
iPhone Elma Logosunda Kalıyor

İphone telefonlarının genel sıkıntılarından birisi telefon açılırken elma logosunda kalmasıdır. Apple cihaz kullananların genellikle sorduğu sorulardan bir tanesi olan iphone elma logosunda kalıyor sorusunun cevabını sizlere bu makalemizde anlatacağız.

Firmamız,  Elma Logosunda Kalan iPhone Cihazlardan,  Sizin İçin Veri Kurtarma Yapabilir.

Bu problem, IOS 14 sürümünün yayınlanması ile İphone 7 ve iphone X cihazlarda bazı yazılımsal olarak arızaların meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Yaşanılan bu arızayla karşılaşan iphone kullanıcıları telefonun açma tuşuna tıkladıktan sonra ekrandan asla gitmeyen bir elma logosu ile karşı karşıya kalıyorlar.

Bu duruma ek olarak yaşanılan bir diğer arıza ise telefon tam açılacak duruma geldikten sonra açılmayıp elma logosunun, ekrana gelip gitmesidir. iPhone Elma Logosunda Kalıyor sorusunun cevaplarını aşağıda sıralamaya çalışacağız.

iPhone Elma Logosunda Kaliyor

iPhone Elma Logosunda Kaliyor

iPhone Logosu Takılı Kaldı Sorununun Nedenleri

 1. Hasar, suyla etkileşim ve fabrika hataları: İphone elma logusunda takılı kalma sıkıntısı, telefonunuza hasar verdiğinizde, suya vb. maddelere düşürdüğünüzde karşınıza bir arıza olarak çıkabilmektedir. Bu durumun yanı sıra, arıza sorunlarından bir tanesi de fabrika çıkışı hatası olabilir.
 2. Apple cihazlarda ekranın elma logosunda kalmasının asıl nedeni Ana kartın içerisinde bulunan bazı elektronik aksanların kısa devre yapması veya cihazın aşırı sıcaktan içerisinde bulunan bazı lehimlenmiş kısımların erimiş olmasından dolayı meydana gelebilir. Bu sebepten ötürü hatanın meydana geldiği cihazı size en yakın veri kurtarma ve onarım merkezine götürüp, onarımının yapılmasını beklemek olacaktır.
 3. Yayınlanan Güncellemeler ve Depolama Alanı Yetersizliği: Sahip olduğunuz iphone telefon güncelleme sırasında elma logosunda takılı kalabilir veya ekranda karşınıza çıkan yükleme ekranı yüklenmeyebilir. Bu tarz sorunlar, yazılım yeniliklerinden ortaya çıkan bir arızadan sebep olabilir.
 4. Cihazın hafızasında güncelleme için yeterli alan olmadığı zaman ise yazılım tam olarak güncellenemez ve İphone Logosu ekranda takılır kalır. Bahsi geçen sebeplerden uzak kalmak, arızadan kaçınmak için her ios güncellemesinden önce telefonunuzda bulunan gereksiz verileri çöp kutusuna göndermeli ve telefon hafızasında güncelleme için yeterli miktarda depolama alanı bulunduğundan emin olmalısınız.

İphone Logosu Takılı Kaldı Sorunu Çözümleri

İtunes ile güncelleme yapmak: İphone logo takılı kalma sorunu, telefonun o an ki sahip olduğu sürümü ile alakalıysa eğer çoğunlukla bu gibi durumlarda telefonunuzu en güncel sürümde tutmak bu arızadan sizi uzak tutacaktır. Bu gibi sıkıntılardan uzak durmak için yapmanız gereken, iphone cihazı bilgisayara bağlamak, sonrasında itunes’u açmak ve ardından aşağıda size sunduğumuz çözüm adımlarını takip etmek olacaktır.

 • İphone6s ve aşağısı olan ürünlerde: Telefonun sağında bulunan düğme ve Ana Ekran düğmesi olarak geçen yuvarlak tuşa aynı anda basılı tutunuz.
 • İphone7 ve İphone 7plus ürünlerinde: Telefonunuzun yan tarafında yer alan iki adet düğmelerden bir tanesine ve telefonun sağında bulunan açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutunuz.
 • İphone8 ve sonrası için üretilen modellerde: İlk önce ses açma tuşunu daha sonra ise ses kısma tuşuna kısa bir süre basınız. Ardından açma kapama tuşuna basılı tutunuz.
 • İşlemleri uyguladıktan sonra Kurtarma Modu ekranı karşınıza gelene değin düğmelere basılı şekilde bekleyiniz.
 • Daha sonrasında ise bilgisayar ekranında tarafınıza çıkan ‘’Güncelle’’ seçeneğini seçiniz.
 • Bu işlemin bize ek olarak kazandırdığı şey telefonunuzda bulunan verilerin tamamını korumasıdır. Ama ‘’Güncelle’’ değil de ‘’Geri Yükle’’ seçeneğini seçerseniz eğer verilerinizi asla kurtaramazsınız.

iPhone Elma Logosunda Kalıyor

Böyle durumlarla karşılaşmamak için bütün olumsuz durumlara karşın, Cihazınızı İtunes üzerinden yedeklemeyi unutmayınız.

Ana kart Onarımı

ana kart onarimi

ana kart onarimi

iPhone Elma Logosunda Kalıyor, İphone cihazınız açılırken elma logosunda kalıyor, açılmıyorsa ve bu durumun fabrika üretim hatası olduğunu düşünüyorsanız, cihaza yapılması gereken tamir işlemi hafıza entegre değişimidir. Bu gibi ciddi teknik bilgi isteyen durumlarda, cihazınızın garanti kapsamı süresi devam ediyorsa yetkili Apple servisine müracaat etmeniz gerekmektedir.

Eğer ki cihazınızın garanti kapsamı süresi dolmuş ise size en yakın veri kurtarma merkezine gitmeniz en mantıklı seçenek olacaktır.

Klasik Çözümler; İphone Logosu Takılı Kaldı Sorununun Çözümü:

 1. Yapım ücreti ne olur? : Telefon fiyatları günümüzde yükselişe geçmesi ile dillerden düşmezken, arızalı cihazın modeli, arızanın kaynaklandığı nokta, yapılma türü ve müşteri isteklerine göre fiyatta değişiklik gösterilmektedir.
 2. Tamirat Süresi Ne kadardır? : İphone telefonlarım onarımları ortalama bir süre vermek gerekirse 1 ile 3 gün arası değişmektedir. Ana kart gibi donanımsal arızaların yapılma süreleri ise ana kartın durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 3. Telefonun Tamiri İçin Nereye Gitmem Gerekir? : Database Veri Kurtarma Merkezi olarak Türkiye’nin 81 ilinde yetkili servisimiz bulunmaktadır. Bize iletişim numaralarından ulaşmanız ve cihaz hakkında bilgi vermeniz durumunda size ön bilgilendirme raporu sunuyor ardından gerekli onaylar sonrasında tamirat ve veri kurtarılma işlemlerine başlanmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için İphone Veri Kurtarma makalemizi okuyabilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı