(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kayıp Dosyalarınızı USB’den Nasıl Kurtarabilirsiniz?

28 Ocak 2024
53 kez görüntülendi
Kayıp Dosyalarınızı USB’den Nasıl Kurtarabilirsiniz?

Günümüzde pek çok insan önemli verileri depolamak için USB kullanılır. Peki, kayıp dosyalarınızı USB’den nasıl kurtarabilirsiniz? USB cihazlar, cep boyutunda olmaları, dayanıklı olmaları ve kullanımlarının basitliği nedeni ile birçok insan için önemli bir araç haline gelmiştir. En popüler depolama araçlarından biri olarak görülen USB cihazlarda da çeşitli veri kaybı sorunları oluşabilir. Bunun sonucunda veri kurtarma işlemleri yapmak gerekir.

Kayıp Dosyalarınızı USB’den Nasıl Kurtarabilirsiniz: USB Veri Kurtarma Yazılımları

kayip dosyalarinizi usbden nasil kurtarabilirsiniz 1

Kayıp dosyalarınızı USB’den nasıl kurtarabilirsiniz sorusunun yanıtını açıklayacağız. Kazara silme, biçimlendirme ya da virüs gibi nedenlerden ötürü bir USB içindeki veriler kaybolabilir. Bunun sonucunda da veri kurtarma yazılımları devreye girer. Çeşitli veri kurtarma uygulamaları ile USB’den veri kurtarma söz konusu hale gelir. Bunun için kullanabileceğiniz çok çeşitli yazılımlar var. Kayıp dosyalarınızı USB’den nasıl kurtarabilirsiniz? İşte, USB veri kurtarma yazılımları:

Data Rescue PC 3.2

En iyi yazılımlardan biridir. Bu yazılım sadece kayıp dosyaları kurtarmak için değil, diğer yandan bölüm tablolarını, karmaşık RAID yapılandırmalarını ve önyükleme kayıtlarını kurtarmak için de sıklıkla tercih edilir. Bu program ayrıca mekanik desenlere sahip cihazları keşfetmenize yardımcıdır. Bu sayede daha çok veri kaybolmadan evvel veri kurtarma yardımı almanıza izin verir.

Wondershare Recoverit

Veri kurtarma programları arasında dikkat çeken Wondershare Recoverit, USB’de kaybolan dosyaları kurtarmak için tercih edilen güçlü ve profesyonel bir yazılımdır. Program, son derece güvenli, hızlı ve kullanışlıdır. Çeşitli sebepler ile USB içinde kaybolan bütün dosyaları kurtarmanıza olanak sağlar. Fotoğraflar, e-postalar, sesler, arşivler ve videolar gibi aklınıza gelebilecek tüm verileri bu uygulama ile kolayca kurtarabilirsiniz. Çok çeşitli dosya formatlarını ve dosya türlerini destekler. Bu nedenler Kayıp dosyalarınızı USB’den nasıl kurtarabilirsiniz sorusunun bir diğer yanıtı da bu uygulama olur.

kayip dosyalarinizi usbden nasil kurtarabilirsiniz 2

Recuva Recovery Software

Kayıp dosyalarınızı USB’den nasıl kurtarabilirsiniz sorusunun cevabını arıyorsanız, tercihinizi Recuva Recovery Software adlı uygulamadan yana kullanabilirsiniz. Bu uygulama, USB’den kaybolan verileri kurtaran ve üstün bir performans sergileyen kusursuz bir yazılım olarak bir adım öne çıkmayı başarır. Kullanımı oldukça kolaydır ve hemen herkes için uygun bir seçim olarak görülür. Bu yazılım vasıtası ile video, belge, e-posta, fotoğraf ve video gibi pek çok farklı dosyayı kolayca kurtarabilirsiniz.

Wise Data Recovery

USB veri kurtarma programları arasında yer alır. Kullanışlı ve faydalı bir programdır. Fotoğrafları, belgeleri, videoları, sesleri ve çok çeşitli dosyaları kurtarmanıza izin verir. Yazılım, tarama sonuçlarını sınıflandırma özelliği içerir. Ardından kurtarma zorluğunu derecelendirir. Kullanıcının kaybolan verileri hızlı biçimde bulmasını mümkün kılan gelişmiş bir arama seçeneğine sahiptir.

kayip dosyalarinizi usbden nasil kurtarabilirsiniz

Pandora Recovery

Uygulama, USB üzerinden kalıcı şekilde silinen dosyaları kurtarmak için sıklıkla tercih edilen, popüler ve ücretsiz bir yazılımdır. Bu kurtarma yazılımı diğer yandan şifrelenmiş, gizli, arşivlenmiş ya da sıkıştırılmış verileri de kurtarma özelliğine sahiptir. Öte yandan dosya türlerine bakılmadan NTFS ve FAT birimlerinden silinen verileri görüntüleme, tarama, arama, kurtarma maksadı ile de kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak yazılım, harddisk, hafıza kartı, geri dönüşüm kutusundan veriler de kurtarabilir. Dolayısıyla en popüler ve en çok tercih edilen veri kurtarma yazılımı söz konusu olduğunda ön olana çıkar.

iCare Data Recovery Software

Kayıp dosyalarınızı USB’den nasıl kurtarabilirsiniz sorusuna cevap arıyor iseniz iCare Data Recovery Software adlı yazılım da iyi bir seçenek olarak dikkat çeker. Hem yanlışlıkla silinen dosyaları hem de hasarlı USB’den çeşitli dosyaları kurtarmak için ideal bir yazılım olarak görülür. Biçimlendirme nedeni ile kaybolan verileri kurtarmak istediğinizde de iCare Data Recovery Software harika bir seçenek haline gelir. Bu uygulama, sadece USB içinden değil, SD kart ve harddisk üzerinden de veri kurtarmanıza yardımcı olur. Uygulama, veri kurtarma işlemleri hakkında önceden bilgisi bulunmayan kullanıcıların yazılımı kolaylıkla kullanmasına imkan tanıyan basit bir arayüz içerir.

Active File Recovery Tool

USB veri kurtarma programı arayanlar için biçilmiş kaftan olan Active File Recovery Tool, birçok insan için uygun bir seçimdir. En önemlisi de bu programın kullanımı oldukça kolaydır. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller tarafından sık olarak tercih edilir. Herhangi bir neden ile USB içindeki verilere ulaşılamadığı taktirde gönül rahatlığı ile kullanılır.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı