(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Harddisk Biosta Gözükmüyor Çözümü

11 Ekim 2022
609 kez görüntülendi
Harddisk Biosta Gözükmüyor Çözümü

Harddisk biosta gözükmüyor? Pek çok kişi bilgisayarlarını kullanırken bir sorunla karşı karşıyadır, çalışan bir sabit disk olmadan bilgisayarlarının bazı özelliklerine erişmek zordur. Bir bilgisayar önyükleme yapmadığında, sabit sürücünün hasar gördüğü anlamına gelir. Sabit sürücü olmadan verilerinize veya programlarınıza erişemezsiniz. Ön yüklenebilir olmayan bir bilgisayarı nasıl düzelteceğinizi bilmek önemlidir.

Biosta gözükmeyen harddisklerden verileriniz kurtarılabilir. 

Öncelikle, sorunun kullanıcı hatasından kaynaklanmadığından emin olmalısınız. Belirli programları çalıştırırken sorun oluşursa, bu programları yeniden yükleyin. Ayrıca, yakın zamanda yüklediğiniz tüm yeni uygulamaların işletim sisteminizle uyumlu olduğunu doğrulayın. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, bir teknisyen çağırmanın zamanı geldi.

Harddisk Biosta Gozukmuyor Cozumu

Harddisk Biosta Gozukmuyor Cozumu

Sorunların Çözümünde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Ön yüklenebilir olmayan bir bilgisayarı kendiniz onarmak için bir işletim sistemine ve uyumlu bir yazılıma ihtiyacınız vardır. İşletim sisteminiz ve üzerinde uyumlu programlarla ön yüklenebilir bir USB sürücü oluşturmak en iyisidir. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızı internete bağlayın ve işletim sisteminiz ve programlarınız için gerekli tüm güncellemeleri indirin.

Bundan sonra, işletim sisteminizi ve programlarınızı USB sürücüye yüklemeyi deneyin. Bu adımları uygularsanız, bir teknisyen tutmadan bilgisayarınızı kurtarabilirsiniz.

Harddisk Biosta Gözükmüyor Çözümü , Çoğu sorunu bilgisayar onarımı olmadan çözmenin birçok yolu vardır. Sık karşılaşılan sorunlara çözüm bulmak için Google Arama, YouTube veya başka bir internet kaynağını kullanabilirsiniz. Örneğin, bir Windows CD’sine erişiminiz yoksa Microsoft’un web sitesinden bir ISO dosyası indirebilirsiniz.

Bu web sitesini kullanmak, Microsoft’tan pahalı bir sürüm satın almadan Windows’u bir USB sürücüye yüklemenize olanak tanır.

Sonuç olarak, ön yüklenebilir olmayan bir bilgisayarı onarmak, yardım çağırmadan önce kullanıcı eğitimi ve hazırlığı gerektirir.

Kullanıcılar işletim sistemlerine aşina olmalı ve mümkünse güncellemeleri yakın zamanda yüklemiş olmalıdır. İşletim sisteminiz ve uyumlu yazılımınız ile ön yüklenebilir bir USB sürücü oluşturmak da yararlıdır. Herhangi biri hasarlı bir bilgisayarı profesyonel yardım almadan onarabilir.

BIOS Sorunları Neden Oluyor?

Bir bilgisayarın BIOS’u (temel giriş/çıkış sistemi), ana donanım yapılandırma arabirimidir. Bilgisayarınızın içindeki manyetik bir sabit sürücüde saklanır ve bilgisayarınızın dahili bileşenlerini ve ayarlarını yapılandırmaktan sorumludur. Bilgisayar sorunlarının çoğu hatalı BIOS ayarları ve donanımıyla başlar ve bu da düzenli BIOS güncellemelerini tüm cihazlarınızın bakımı için çok önemli hale getirir.

bios sorunlari neden oluyor

bios sorunlari neden oluyor

Harddisk Biosta Gözükmüyor Çözümü

BIOS sorunlarının çoğu dikkatsiz mühendislikten kaynaklanır. Çoğu şirket, birden çok BIOS yongasını aynı anda güncellemek için bilgisayarlarını birden çok BIOS bağlantı noktasıyla tasarlar. Bu, şirketin ek kart satın almadan tek bir bilgisayarda birden fazla BIOS yongasını güncellemesine olanak tanır.

Ancak, bu BIOS çiplerini güncelleme yöntemi, sistemde ciddi sorunlara neden olabilir. Örneğin, tek bir bağlantı noktasına takılı iki sürücünüz varsa, sistem en son BIOS sürümünü indirmeye çalıştığında çökecektir. Dikkatsiz mühendislik, birkaç ince ayar ile kolayca çözülebilen birçok BIOS sorununa yol açmıştır.

BIOS Sorunlarının Çözümü

Bilgisayarınızın BIOS’unu, bios’un yeni sürümlerini indirerek güncel tutmak her zaman en iyisidir. Çoğu şirket, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeren bios’larının yeni sürümlerini düzenli olarak yayınlar. Küçük güncellemeler bile sistem performansını ve kararlılığını büyük ölçüde artırabilir.

Harddisk Biosta Gözükmüyor Çözümü : Düzenli bios bakımı, tüm cihazlarınızın sorunsuz çalışmasını sağlar ve veri kaybı riskini azaltır. Ayrıca, yaygın sorunları erken gidermek, ileride daha ciddi onarım çalışmaları riskini azaltır.

Çevrimiçi kılavuzları kullanarak genel bios sorunlarını kendi başınıza da çözebilirsiniz. Birçok kullanıcı, Reddit ve çevrimiçi forumlar gibi forumlarda yaygın sorunlar için düzeltmeler yayınlar. Bu, üreticilerin güncellenmiş BIOS’larına erişime ihtiyaç duymadan sorunları çözmenin kolay bir yoludur.

Çoğu düzeltme, yalnızca temel bilgisayar bilgisi gerektirir; yaygın sorunları gidermek için BIOS ayarlarını değiştirmeniz yeterlidir. Harddisk Biosta Gözükmüyor Çözümü olarak Bu, üreticilerin güncellenmiş BIOS’larına erişime ihtiyaç duymadan sorunları çözmenin kolay bir yoludur.

Pratik Çözüm Yöntemleri

Bir bilgisayarın BIOS’u veya önyüklemesi, bilgisayarın işletim sistemini başlatan ana bileşendir. BIOS, bilgisayarın başlangıç ​​ayarlarını içerir ve işletim sistemi yüklenmeden önce yüklenir. Önyükleyici, bilgisayar başlatıldığında işletim sistemini yükleyen bilgisayarın işletim sisteminin ikincil bileşenidir.

Modern bilgisayarların çoğunda BIOS ve önyükleme yükleme için birden çok seçenek bulunur.

Bir kullanıcı bilgisayarı açtığında, bilgisayarın tüm bileşenlerinden bir elektrik akımı geçer. Harddisk Biosta Gözükmüyor Çözümü olarak anakart, diğer tüm bileşenlerin denetleyicisi olarak işlev görür ve önce hangi BIOS’un veya önyükleyicinin yüklendiğini kontrol eder. Tüm bileşenler, gücü ve talimatları bilgisayarın farklı bölümlerine aktarmak için kasalar arası kablolarla bağlanır.

Anakart daha sonra, kontrolü sabit diskinde yüklü olana aktarmadan önce tüm bileşenleri kendi başına başlatır. BIOS veya önyükleme yüklemesinden sonra, işletim sistemi BIOS tarafından verilen tüm özel yönergeleri devralır ve çalıştırır.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı