Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Masaüstünden Silinen Dosyaları Geri Getirme

silinen dosyaları kurtarma

silinen dosyaları kurtarma

Dosyaları ve klasörleri masaüstünde depolamak çok kolaydır. Bazıları için masaüstü, bilgisayardaki her şeye erişmek için kullanılan ana ekran görevi görürken,  kolay erişim sağladığı için fotoğraflar, videolar ve diğer ihtiyaçlar kısayollar oluşturularak tek dosya haline getirilir. Peki, masaüstünüzdeki veriler silinirse ne olur? Veya daha da kötüsü, klasörün tamamı silinirse ne yapmanız gerekir? Çünkü bazen istemeden yaptığımız bir parmak kayması bile tüm verilerin silinmesine neden olabilir.

Neyse ki, çözümler var. Bu makalemizde masaüstü klasöründen silinen dosyaları kurtarmanın farklı yöntemlerini anlatmaya çalışacağız.

Silinmiş Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Silinmiş dosya ve klasörleri kurtarmanın farklı yolları vardır. Her yöntem, takip edilmesi gereken bazı adımları içerir. Yani bir yöntem başarısız olduğunda diğer yöntemi deneyebilirsiniz.

Yöntem 1:

Bir dosya ya da klasör silindiğinde kalıcı olarak silinmeden çöp kutusuna gider. Bu dosyalarınızı tekrar kazanabilmeniz için size geri yükleme şansı veren bir işlemdir. Yapmanız gereken masaüstünüzde bulunan geri dönüşüm kutusuna tıklamak ve açtıktan sonra yüklenmesini istediğiniz dosya ya da klasörü bulup üzerine gelerek sağ tuş yapıp geri yükle demektir.

Bu yöntem en basit ve en etkisidir. Ancak bu yöntemi kullanabilmeniz için silme işlemi bilgisayarınızdan tamamen gerçekleştirmemiş olmanız gerekir. İşlem sonrasında dosyalar tekrar silindiği yere geri dönecektir.

Yöntem 2:

Bu yöntem bir yazılım programı kullanmayı içeriyor. Çünkü yukarıda yapmış olduğunuz işlemi denediniz ama dosyanıza ulaşamadınız demektir. Silinmiş verileri kurtarmak için özel olarak yazılmış bazı yazılımlar vardır. Bunları internette de bulabilirsiniz, fakat hemen hatırlatalım bu yazılımların ücretsiz olanları birtakım riskleri içeriyor. Örneğin programı indirirken bilgisayarınıza zararlı bir yazılımı da indirme olasılığınızın olduğudur. Hatta daha da ciddileşecek olursak bilgisayar korsanları günümüzde insanların kişisel bilgilerine ve kredi kartı bilgilerine bu yöntemle erişim sağlıyorlar. Her program olmasa da bazılarından uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Eğer bilgisayarlar ve yazılımlardan anlayan biriyseniz bunu hemen anlayabilirsiniz, ama daha önce hiçbir bilginiz olmayan bir yazılım ya da bilgisayardan anlamayan biriyseniz o zaman yapmanız gereken şey bilgisayarınızı bize getirmek olmalıdır. Mühendislerimiz bilgisayarınızdan yanlışlıkla sildiğiniz tüm verilerinizi % 95 oranında kurtaracaktır.

Veri Kurtarma
Ucretsiz Kargo
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Ucretsiz Kargo
Veri Kurtarma

Yöntem 3:

Windows, dosya geçmişini kullanarak dosya ve klasörleri önceki sürümlere geri yüklemenizi sağlayan bir özelliğe sahiptir. Ancak bu, yalnızca dosyalar veya klasörler kaybolmadan önce dosya geçmişi etkinleştirildiyse mümkündür.

Masaüstü sürümünü geri yüklemek için şu adımları izleyin:

  1. Go C: \ Users \ <Your Name> . Masaüstü’ne sağ tıklayın ve Önceki sürümleri geri yükle öğesini seçin.
  2. Veri kaybından önce kaydedilmiş bir klasör sürümü seçin. Geri Yükle’yi tıklayın.
  3. Geri yükledikten sonra, kaybolan içerik Masaüstüne geri yüklenecektir.

Yöntem 4:

Yedeklemeler, dosyalarınızı kurtarmanın kesin yoludur. Ancak, kullanmadan önce bir yedek oluşturmuş olmanız gerekir.

  • Başlata tıklayın ve denetim masasını arayın.
  • Sistem ve güvenlik sekmesine tıklayın (Windows 7) yedekleme ve geri yükleme
  • Dosyalarımı geri yükle’yi tıklayın.
  • Şimdi ya tıklama ile kendi dosya adını kullanarak dosyaları arayabilirsiniz arama veya el tıklayarak dosyalar için arama yapabilirsiniz dosyalar için gözat’ı . Her iki durumda da, yedeklemeden geri yüklemek istediğiniz dosyaları bulun ve seçin. Bittiğinde ileri’ye tıklayın.
  • dosyaları orijinal konumlarına mı yoksa farklı bir konuma mı geri yüklemek istediğinizi seçin. Hazır olduğunuzda geri yükle’yi tıklayın.

Yukarıda 4 yöntem hakkında bilgi verdik, fakat bunların dışında da geri yükleme yöntemlerinin olduğunu söyleyebiliriz. İşinizi daha garantiye almak istediğinizde ise bizimle https://database.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı