(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

IOS Jalibreak Sonrası Veri Kurtarma

18 Ekim 2022
396 kez görüntülendi
IOS Jalibreak Sonrası Veri Kurtarma

IOS Jalibreak sonrası veri kurtarma işlemleri, IOS cihazların ve yazılımların güncellemesi konusunda her zaman aktif olmuştur. Jailbreaking, kullanıcıların iOS’larına Cydia, Google Haritalar ve YouTube gibi üçüncü taraf programları yüklemelerine olanak tanır.

Firmamız, Jailbreak Atılmış Tüm IOS Cihazlardan, Sizin İçin Veri Kurtarma Yapabilir.

Ayrıca, kullanıcıların internetten dosya indirmeleri ve normal IOS sürümünde alamadıkları uygulamalar ve güncellemeler için kapıları açar. Ancak, tüm cihazlar jailbreak ile uyumlu değildir; bunu yapmak özel beceriler gerektirir. Jailbreakler riskli olabileceğinden, tüm kullanıcılar iPhone veya iPad’lerini geri yüklerken bu şansı denemek istemezler. Veri kurtarmanın kullanışlı olduğu yer burasıdır. İOS Jalibreak Sonrası Veri Kurtarma günümüzde önemli bir hizmet türüdür.

IOS Jalibreak Sonrası Veri Kurtarma Nedir?

IOS Jalibreak sonrası veri kurtarma nasıl yapılır? Jailbreak, Apple tarafından onaylanmayan bir yazılım almanın bir yoludur; teknoloji meraklılarının genel IOS sürümünde bulunmayan egzotik özelliklere ve uygulamalara erişmesinin bir yolu. Örneğin, iOS’un halka tanıtılan ilk sürümünde, onları düzeltmek için jailbreak yapan cihazlar gerektiren güvenlik hataları vardı. IOS cihazınızı jailbreak yapmanın birkaç yolu vardır: bilgisayar aracılığıyla, USB kablosu kullanarak veya bir uygulama kullanarak.

ios jailbreak sonrasi veri kurtarma nedir

Kullanılan yöntem cihaza bağlıdır; bazılarının jailbreak işlemi diğerlerinden daha kolaydır. Bir cihazı jailbreak yaparken, ek açıklar bulunup kodlanırken birkaç güncelleme ertelenebilir. Bunun olumsuz çağrışımları olsa da daha gelişmiş yazılımların da kapılarını aralıyor; IOS cihazları jailbreak yaparken birçok yeni özellik eklenebilir.

IOS Jalibreak Sonrası Veri Kurtarma Ne İşe Yarar?

Jailbreak yapılmış cihazların, jailbreak yapılmamış cihazlara göre çeşitli avantajları vardır. Örneğin, jailbreak’li iPhone’lar Apple’ın App Store’unu hiçbir sorun yaşamadan çalıştırabilir. Bu, Cydia gibi faydalı uygulamaları veya yedek stok iDevices’tan uygulamaları indirmeyi kolaylaştırır.

Ayrıca, kullanıcıların verilerini iTunes ile manuel olarak eş zamanlamalarına gerek yoktur; bu iş onların jailbreak’li iOS cihazları tarafından halledilir. Ayrıca, birden fazla IOS cihazını tek bir bilgisayara bağlarken, tüm verilerinizi hiçbir sorun yaşamadan iCloud ile senkronize etmek kolaydır.

Kullanıcılar bir jailbreak’ten sonra iDevices’larını kurmayı hatırladıkları sürece, bundan sonra mükemmel şekilde çalışmamaları için hiçbir neden yoktur. IOS Jailbreak sonrası veri kurtarma da tam olarak burada önem arz etmektedir. Jailbreak atılan cihazlarda genellikle verilerin tamamı kaybedilmektedir.

IOS Jalibreak Sonrası Veri Kurtarma Önemi Nedir?

Jailbreak yapıldıktan sonra iDevices’ten veri kurtarmak mümkündür. Örneğin, jailbreak’ten önce yapılan iTunes yedekleri, bir iDevice’in dahili depolama alanında depolanır. Ne yazık ki, bu, mevcut bir jailbreak’e sahip olmak kadar etkili değil; bu yöntemle verileri geri yüklemeyi zorlaştıran çeşitli sınırlamalar vardır.

Ayrıca, jailbreak öncesi iCloud’da kaydedilen verilere yedekleme hizmetleri aracılığıyla erişilebilir, ancak cihazın kendisindeki yerel depolama yoluyla erişilemez.

Ayrıca, bozuk cihazlardan veri kurtarmak için kullanılabilecek çok sayıda güvenilir araç yoktur; bunu yapmak için yalnızca birkaç seçenek vardır ve yeni başlayanların bunu kendilerinin yapması kolay bir yol değildir (yedeklerden veri kurtarma dışında).

IOS Data Recovery, jailbreak uygulandıktan sonra IOS cihazları için bir veri kurtarma uygulamasıdır.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda silinen dosyaları ve uygulamaları kurtarmanın bir yolunu sunar. Tek ihtiyacınız olan, iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak bulabileceğiniz cihazın seri numarasıdır. IOS aygıtında depolanan kişisel verileri almak için jailbreak işleminden sonra IOS veri kurtarmayı kullanabilirsiniz.

 

Iphone jailbreak veri kurtarma

IOS Jalibreak Sonrası Veri Kurtarma Süreci

Bir IOS aygıtına jailbreak yapmak, Siri veya iTunes gibi belirli özelliklere erişmenin tek yoludur. Jailbreak sonrasında kullanıcılar artık kullanmadıkları uygulamaları silebilir veya IOS ayarlarında değişiklik yapabilir. Jailbreak veri kurtarma uygulamaları, jailbreak sonrasında çalışır ve insanların silinen dosyaları kurtarmasına yardımcı olur. Bu uygulamalar, bir IOS cihazından silinen dosyaları kurtarmak isteyen kişiler için kullanışlıdır.

Veri kurtarma uygulamaları iOS 6’dan sonraki tüm iOS sürümleriyle çalışır. Bu uygulamalar, jailbreak’ler IOS cihazınızda size daha fazla özgürlük sağladığından, özellikle jailbreak’ten sonra kullanışlıdır.

 

jailbreak iphone

IOS Veri Kurtarma Uygulamaları Nelerdir?

İphone Veri kurtarma uygulamaları, Apple sunucuları aracılığıyla kişisel verilerinizin biçimlerini güvenli bir şekilde kurtarmanıza olanak tanır. Bir kullanıcı iTunes’daki verilerini görüntüleyip yönettikten sonra, App Store üzerinden üçüncü taraf uygulamaları indirebilir. Bu, cihaza erişmeden verileri bir IOS cihazında yönetmenize olanak tanır. İnsanlar bu özelliği her zaman kullanır ve bir IOS cihazını kullanmayı çok daha kolaylaştırır.

Bir IOS cihazından silinen dosyaları, uygulama kullanmadan kurtarmanın birkaç yolu vardır. İlk olarak, seri numaranız için Ayarlar > iCloud > iPhone’umu Bul bölümüne bakın. Ardından IOS cihazınızı iTunes’a bağlayın ve ilgili IOS cihazında Özet > Sıfırla > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin.

Bu, cihazdaki tüm verileri silecek ve fabrika ayarlarına döndürecektir. Daha sonra verilerinizi yedekten geri yüklemeniz gerekecek. Bunu da iTunes veya başka bir harici yedekleme çözümünü kullanarak yapabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere IOS Jailbreak sonrası veri kurtarma nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmedir sorularını cevaba kavuşturduk.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı