(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

27 Ocak 2022
784 kez görüntülendi
E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir? E-postalarınızın tam yedeğini oluşturmak için bir sistem oluşturmayı düşünmek isteyebileceğiniz çeşitli nedenler vardır. İş e-postalarınızın kişisel bir kopyasını korumak, işleri değiştirmeye karar vermeniz durumunda geçmiş projelerin bağlantılarını ve geri bildirimlerini korumanızı sağlayabilir. İş e-postaları bazen bir çeşit portföy haline gelmek için birikebilir ve geçmiş çalışmalarınızın örnekleri potansiyel yeni işverenleri göstermeye yardımcı olabilir. Kişisel e-postalarınız zaten kapsamlı yedekleme planınızın bir parçası olabilir, ancak bunlar da yedekleme ve güvenlik açısından önemlidir. E-postaları kaydetmenin birkaç yolu vardır. Göz önünde bulundurulması gereken birkaç yöntem:E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

İlk şeyler ilk yapılması gerekenler.

İş ile ilgili e-postaların yedeklenmesine ilişkin politikalar konusunda BT departmanınızla görüşün. Aynı anda çok sayıda e-posta veya dosya toplu olarak yüklüyorsanız BT departmanları uyarılabilir. Önceden kontrol etmediyseniz, amirinizle garip bir konuşma yapabilir. BT departmanınız büyük olasılıkla yedeklemelerin avantajlarından yararlanırken, yöneticinize, e-postalarınızı yedeklemenin bir kaza durumunda kritik arıza sürelerini azaltabileceğini hatırlatmak yardımcı olabilir. Devam etmek için yeşil ışık verildiğinde, sizin için yöntemi seçin.

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

Outlook’ta E-postaları Kaydetme Kaydetme

Outlook, işyerinde kullanılan en yaygın e-posta platformudur. Şaşırtıcı bir şekilde, henüz sadece Outlook üzerinden e-postaları yedeklemek için açıkça etiketlenmiş bir menü komutu yok. Ancak süreç, düz ve hızlıdır. Outlook’tan gelen e-postaları, yedekleme için oluşturduğunuz bir klasöre sürükleyin. Kaydedilen e-postaların tarih aralığıyla etiketlemek isteyebilirsiniz. Kaydetmek istediğiniz e-postaları seçin ve bunları Microsoft Edge içindeki bir klasöre sürükleyin. Mac’iniz varsa, e-postalarınızı Finder’a sürükleyin. Bunu yapmak, e-postalarınızı bir konu ve dosya adı olan bireysel bir .msg dosyası olarak kaydedecektir. Bunlara sahipseniz ekleri de içerir.

 

Outlook PST dosyasına aktar

Gelen kutunuzdaki her şeyin tam bir yedeğini istiyorsanız, Outlook’taki dışa aktarma işlevini kullanacaksınız. Bu sisteme Outlook 2010 ile ulaşmak için önce Dosya> Seçenekler> Gelişmiş’e gidin. Ardından, klasörleri .pst dosyaları olarak kaydedin. Bu strateji, takvimi, postaları, görevleri, notları ve kişileri yedekleyecektir. .Pst dosyalarını farklı bir bilgisayarla açabilirsiniz, ancak bunu yapmak için yalnızca Outlook’u kullanabilirsiniz.

Devam etmek için mesajları daha evrensel bir biçimde kaydetmek için “Farklı kaydet” komutunu kullanın. Örneğin, bu dosyaları HTML, metin veya RTF olarak kaydedebilirsiniz. Bu farklı dosya türleri için farklı yararlar ve kullanımlar vardır. E-postalarınızı nasıl kaydedeceğinize karar verirken bunları göz önünde bulundurun. Unutmayın, ekleri de kaydetmelisiniz. Kaydetmek için birden fazla e-posta adresiniz varsa, bu seçenek çok zaman alıcı olabilir.

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

E-postaları Toplu İşlerde Kaydetme

Büyük bir gelen kutunuz varsa, e-postalarınızı toplu olarak kaydetmeyi düşünebilirsiniz. E-postalarınızı seçtiğiniz biçimde kaydetmek için bir VBS komut dosyası kullanın. Orada birkaç ücretsiz scriptler mevcut. Ayrıca, bir komut dosyasından özelleştirilebilir özellikler ve daha kullanıcı dostu arayüzler sunan çok çeşitli üçüncü taraf uygulamaları da vardır. Paranızın karşılığını en fazla almak için, e-postalarınıza ek olarak diğer dosyaları da yedekleyecek araçları düşünün.

Gmail gibi bulut tabanlı e-posta hizmetleri, yedekleme için birden çok seçenek sunar . Özellikle tutumlu hissediyorsanız, e-posta yoluyla alınan tüm e-postaların kopyalarını yedekleme amacıyla oluşturulan başka bir hesaba iletmeyi düşünün.

E-postalarınız için bir yedek oluşturduktan sonra, rutin olarak güncellemeyi unutmayın. En önemli e-postaları düzenlemek için filtreler oluşturun ve kişisel ve işle ilgili iletişiminizin güvenli ve güvenli bir şekilde sağlam ve erişilebilir kalmasını sağlamak için kendi sisteminizi geliştirin. E-postaları yedeklemenin tek bir en iyi yolu yoktur, çünkü kişisel tercihlerinize, e-posta numara ve boyutlarına ve gelecekteki kullanımları için niyetinize bağlıdır.

E-Posta kayıplarınızda ve E-Mail  kurtarmada firmamızdan destek alabilirsiniz.. 0312 425 02 04 Data Veri Kurtarma Merkezi

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

E-postalarınızı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı