(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Telefondaki Ses Kaydını Netleştirme

27 Ocak 2022
4.980 kez görüntülendi
Telefondaki Ses Kaydını Netleştirme

 

Telefondaki Ses Kaydını Netleştirme, Akıllı cihazlar hayatımızı kolaylaştırırken bazen de içinden çıkılmayacak problemlere sebebiyet vermektedir. Örneğin telefondaki ses kaydını netleştiremediğinizde karşı taraftakinin sesini algılayamayacağınız gibi bunu bir delil ya da herhangi bir amaç için kaydetmişseniz o zaman uğraşınıza da değmeyecektir. Akıllı cihazların özellikle telefonların hayatımızda çok büyük etkisi var. Örneğin iletişimi sağlayabildiği gibi aynı zamanda delil niteliğinde de kullanılabilmektedir.

Firmamızda Ses Netleştirme, Kişi Analizi, Ses Kayıtlarını İnceleme ve Raporlama hizmeti verilmektedir. 

Ayrıca; Netleştirilen Seslerin Metine Döküm işlemleride tarafımızdan yapılmaktadır.

Özel Bilirkişi Raporu da isteğe göre verilmektedir. 

telefondaki ses kaydini netlestirme

telefondaki ses kaydini netlestirme

Telefondaki Ses Kaydını Netleştirme

Telefonlar adli delil amaçlı olarak kullanılabilir. Bunu için pek çok yöntem vardır ve bunlardan bir tanesi de ses kaydını yapabilmek için kullanılan programlardır. Bir cep telefonu üzerinden ses kaydı yapmak istediğinizde bunu göstermeden yapabilme imkanınız vardır. Ekranda gözükmeyen ses kaydı ile kayıt yaptığınızda dinlemeyi istediğiniz kişinin kaydını tutabilir ve bunu da adli durumlarda delil haline dönüştürebilirsiniz.

Ses Kaydının Sesini Yükseltme Android

Telefondaki ses kaydının kalitesini artırmak için yapılması gereken işlem profesyonel destek almaktır. Eğer cep telefonunuzun yan tarafındaki ses ayar düğmesinden sorunu çözemiyorsanız bu durumda bizi tercih edebilirsiniz. Ses kaydını yükseltmek için android market üzerinde bazı uygulamaların olduğundan bahsedilebilir, ancak bu uygulamaların telefonunuzun yazılımına zarar vereceğini de unutmamalısınız. Çünkü bu tarz işlemler genelde kullanıcıların kişisel bilgilerinin ele geçirilmesi adına yapılmaktadır.

Ses Kaydını Netleştirme Programı Android

Android marketin dışında internet üzerinde de arama yaptığınızda karşınıza bu seçenek çıkabilir. Ancak bu programları kullanmanın da yine gerek bilgisayarınıza gerekse cep telefonunuza zararının olacağını asla unutmamalısınız.

Telefondaki Ses Kaydını Netleştirme 1

Telefondaki Ses Kaydını Netleştirme 1

Ses Netleştirme Online

Ses netleştirme işlemini yapabileceğiniz online herhangi bir program yoktur. var olduğu söyleniyor olsa da bu programların amacı sesin kalitesini artırmak değil sadece sesin düzeyini yükseltmek içindir. Dolayısıyla bozuk bir sesi düzeltmediğinizde doğrudan yükseltmeniz ortaya gürültüden başka bir sonuç çıkarmayacaktır.

Videodaki Sesleri Netleştirme

Telefonda bulunan videodaki sesleri netleştirme konusunda profesyonel bir destek aradığınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman mühendislerimiz ihtiyacınız olan videodaki sesin kalitesini yükselteceği gibi sesleri gereksizlerinden ayrıştırarak daha net hale getirecektir. Videodaki sesler anlaşılır olduğunda bu sesleri kullanacağınız yerlerde de geçerliliği daha yüksek olacaktır.

Düşük Ses Nasıl Yükseltilir?

Cep telefonunuzdaki ses düzeyini yükseltmek için yukarıda bahsettiğimiz gibi telefonunuzun yanındaki ayar düğmesine basabilirsiniz. Cihazınız açık olduğunda ses çubuğunun simgesine baktığınızda sesin derecesini görebilir ve bu sayede azami seviyeye ulaştığında durdurabilirsiniz.

Telefondaki Ses Kayıtları Nerede?

Telefona kaydedilmiş bir sesi bulabilmeniz için öncelikli olarak dosya araçları sekmesine gelmeniz gerekiyor. Kayıtlı sesler siz ekstra bir yer belirtmediğiniz sürece cep telefonunun kendi hafızasına kaydedilir ve dolayısıyla bu da cihazın dosyalar sekmesinin altına kaydedilir. Kaydettiğiniz sesin kalitesi mesafenin uzaklığına göre ya da cihazın kalitesine göre bozuk olabilir.

Böyle bir durumda ise bizimle iletişime geçtiğinizde cihazınızda bulunan ses kayıtlarınızı alarak istediğiniz şekilde temizleyebilir ve sesi yükseltebiliriz.

Dolby On, listedeki en yeni ses kaydedici uygulamalarından biridir. Bununla çok daha fazlasını kaydedebilirsiniz, ancak araçlar sesleri kaydedenlere de yardımcı olur.

Uygulama, ses kalitesini iyileştirmek için çeşitli güçlendirmeler ve filtreler içerir. Ek olarak, böyle bir şeye ihtiyacınız varsa, kayıt bittikten sonra ortalamanın üzerinde bir ses düzenleyiciye sahiptir. Filtrelerden bazıları, gürültü azaltma, özünü giderme ve hatta bir solma ve sönme efektini içerir.

Çoğunlukla müzisyenler için ama aynı zamanda sesli notlar ve benzeri şeyler için de oldukça iyi. Ayrıca, hiçbir reklam içermediği için tamamen ücretsizdir ve onu gerçekten harika ücretsiz ses kaydedici uygulamalarından biri yapar.

Audacity Ses Netleştirme

Audacity, ses kayıtlarıyla oynamanıza izin veren bir yazılım. Bu yazılım kolay kullanım imkanına sahip olmakla birlikte istediğiniz kaydı elde etmenizi sağlayabilir, ancak bu tür programlarla yapacağınız işlemlerin amatörce olduğunu da unutmamanız gerekir.

Yani amacınız bu ses kayıtlarını bozmadan ve değiştirmeden sadece sesin kalitesini artırıp yükseltmek ise o zaman firmamıza gelerek steril bir ortamda ve uygun ekipmanlar kullanılarak telefonunuza zarar vermeden kayıtlarınızın kalitesini artırmak olmalıdır.

Database.com.tr olarak vermiş olduğumuz hizmet kalitemizi Türkiye’nin her şehrindeki müşterilerimize ulaştırabilir ve bu kayıtları istedikleri şekilde kullanabilmelerine imkan sağlayabiliriz.

Bize iletişim adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı