Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Ses Netleştirme ve İyileştirme

Adli durumlarda delil olarak kullanılacak olan ses kayıtları bazen istenildiği gibi anlaşılır olmayabilir. Ses netleştirme ve iyileştirme çalışmaları sorunlu ses kayıtlarının netleştirilmesi ve iyileştirilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Mahkeme süreçlerinde oldukça önemli olan bu kayıtların hem montaj veya sahte olup olmadığı hem de daha anlaşılır bir hale getirilmesi gibi işlemler yapılmaktadır. Ses netleştirme ve iyileştirme işlemleri nasıl yapılır ve bu işlemler neden bu kadar önemlidir sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Hangi Durumlarda Ses Netleştirme ve İyileştirmeler Yapılabilir?

Ses kayıtları çoğunlukla adli durumlarda delil olarak kullanılması amacı ile yapılan çalışmalardır. Bu kayıtlar bazen anlaşılır olmadığında delil niteliği taşıması zor olmaktadır. Böyle durumlarda da Ses netleştirme ve iyileştirme çalışmaları ile seslerdeki birçok sorun düzeltilebilmektedir. Hangi durumlarda ses iyileştirme ve netleştirme yapılabilir sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Boşanma davalarında aldatma ve boşanma davalarına etki edecek ses kayıtlarında yapılır.
  • Düğün ve diğer özel günlerdeki video ve ses kayıtlarında ses gelmediğinde bu işlemler yapılabilir.
  • Proje ve ödevlerde yapılan çalışmaların sonunda ses seviyesinin istenilen seviyede olmaması durumunda hizmet alınır.
  • Tartışma ve adli durumlarda karşı tarafın sesini kaydeden ancak bu ses seviyesi yine istenen seviyede olmadığında
  • Kalabalık bir ortamda ses kaydı yaptığınızda çok fazla gürültü olduğu için istendiği gibi sesler net çıkmadığında bu işlem yapılır.
  • Tehdit ses kayıtlarında sesler net bir şekilde çıkmadığında yine netleştirme ve iyileştirme yapılabilir.
  • Bir ses kaydının montaj veya orijinal olup olmadığını anlamak için bu işlem yapılır.

Kısık Sesler Daha Yüksek ve Anlaşılır Hale Getirilebilir Mi?

Ses iyileştirme çalışmalarına başvurulan en popüler durumlardan biri kısık ses problemidir. Kısık sesler birçok kayıtta sorun olacağı için kişiler Ses netleştirme ve iyileştirme çalışmaları ile bu kısık ses sorununu çözmeye çalışmaktadır. Özellikle adli davalarda kısık ses sorunu son derece önemli sorunların başında gelmektedir. Bu durumlarda yapılması gereken oldukça basittir. Bu alanda uzman olan kişiler uygun program ve yöntemler ile kolaylıkla kısık ses sorununu çözmektedir. Sonuç olarak ses kayıtlarındaki kısık ses sorunu kolaylıkla çözülmektedir.

Yüksek Ses Kayıtlarında Kısık Seslerin İncelenmesisoundbooth 300x160 - Ses Netleştirme ve İyileştirme

Ses kayıtları delil olarak veya farklı projelerde kullanılmak istendiğinde yaşanan bir diğer önemli sorun çok gürültülü ortamlarda çekildiği için asıl istenen seslerin anlaşılmamasıdır. Böyle durumlar içinde çok sık bir şekilde ses iyileştirme ve netleştirme desteği alınmaktadır. Böyle durumlarda kayıttaki gürültü ve seslerin temizlenmesi ile sorun giderilmektedir. Gereksiz gürültü ve sesler temizlenerek asıl duyulmak istenen ses kaydına ulaşılmaktadır. Böylelikle ses kayıtları daha anlaşılır ve özellikle adli davalarda çok daha işe yarar hale gelmektedir.

Ses kayıtları özellikle davalarda önemli bir yere sahip olduğu için net ve anlaşılır olması gerekir. Gürültülü ortamlarda alınan kayıtlarda da istenildiği gibi asıl sesleri ayırt etmek oldukça zordur. Temizleme ve netleştirme çalışmaları sayesinde kayıtlardaki asıl istenen sesler ortaya çıkarılmaktadır.

Ses Kayıtlarının İyileştirme ve Netleştirme Çalışmalarını Nasıl Yapıyoruz?

Ses kayıtlarının istenildiği gibi netleştirme ve iyileştirme çalışmalarında görev alan önemli bir ekip olarak sizlere en iyi şekilde hizmet sunmaktayız. Deneyimli ekibimiz ses kayıtlarını özenle ve dikkatle inceleyerek istenilen sesleri öne çıkarıyoruz. Ayrıca ses kayıtlarındaki kısık ses problemini de kolaylıkla çözüyoruz. Ses netleştirme ve iyileştirme çalışmaları sayesinde bu kayıtları mahkemelerde rahatlıkla kullanılabilir, yasal deliller hale getiriyoruz. Sizlerde elinizde yer alan bu tip kayıtlar ile ilgili iyileştirme ve netleştirme hizmeti almak istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz.

Ses Netleştirme ve İnceleme konusunda diğer sayfanuza bakabilirsiniz..

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı