Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Suya Düşmüş Telefondan Veri Kurtarılır mı?

Suya Düşmüş Telefondan Veri Kurtarılır mı

Suya Düşmüş Telefondan Veri Kurtarılır mı

Suya düşmüş bir telefon, suyla temas etmiş bir telefon kolay hasar göreceği gibi kullanıcı hatası sayılacağından dolayı garanti kapsamı dışında kalır. Ancak önemli olan konu sadece telefonun garanti dışında kalması değil aynı zamanda içindeki verilerin kurtarılıp kurtarılamayacağı konusudur.

“Eğer suya düşmüş telefondan veri kurtarılır mı? Sorusunun yanıtını öğrenmek istiyorsanız tam adresindesiniz.”

Cep telefonunun suya düşmesi çeşitli nedenlerden dolayı kaynaklanır, nereye düştüğünden ziyade telefonun içine sıvı alıp almaması önemlidir. Bazı telefonlar 30 dakikaya kadar su altında durabilme özelliğine sahiptir, bu nedenle kısa bir sıvıyla temasta hemen su almazlar. Dolayısıyla arızalanmaları ya da veri kayıpları gibi bir durum söz konusu değildir.

Telefonların büyük çoğunluğunda ise suya dayanma özelliği olmadığı için dikkatli kullanmak çok önemlidir. Sözü uzatmadan gelelim asıl konumuz olan suya düşmüş telefondan veri kurtarılır mı? Sorusunun yanıtını vermeye.

Telefon Suya Düştü

Telefon bireylerin günlük hayatta en büyük ihtiyaçları ve bundan kaynaklı olarak yanlarından hiç ayrılmaz. Örneğin tatile gittiğinizde şortunuzun bir cebinde, elinizde mutlaka cep telefonunuz vardır. Sorun elinizde ya da cebinizde olması değil denize girmek istediğinizde unutup onunla birlikte girmektir. Ya da havuza atladığınız anda birden cep telefonunuzun cebinizde olduğunu fark etmeniz gibi. Bu gibiler çok fazla çeşitlendirilebilir.

Cep telefonunuzun markası ve modeli ne olursa olsun içindeki verileri kurtarmak istiyorsanız bizimle iletişime geçip cep telefonu veri kurtarma hizmeti alabilirsiniz. Suya düşmüş cep telefonlarındaki veri kurtarma başarı oranımız % 95’dir.

Suya Düşen Telefona Ne Yapılmamalı?

Telefondaki tüm verilerin önemli olduğu bir gerçek, bunun içinde mutlaka kurtarılması gerekir. Bu nedenle ne yapmanız gerektiğini bilmeniz kadar ne yapmamanız gerektiğini bilmenizde çok önemlidir. Aşağıdaki hususlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

 • Telefonu asla şarja takmayın.
 • Telefonu açmaya çalışmayın.
 • Telefonu kuruması için uzun süre güneşin altına koymayın.
 • Telefon servisine telefonunuzun verilerini kurtarması için gitmeyin.
 • Erken müdahale telefonu kurtarır. Bunun için zaman kaybetmeden cihazınızı bize getirin.

Yukarıdaki maddeler telefon için yazmış olsak da aslında tablet gibi tüm akıllı cihazlar içinde geçerlidir.

Veri Kurtarma
Ucretsiz Kargo
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Veri Kurtarma
Ucretsiz Kargo
Veri Kurtarma

Cep Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım?

Suya düşmüş olan bir telefon sorunsuz çalışabilir, fakat içindeki verilerin nasıl alındığı ve telefonun nasıl tamir edildiği bu konuda önemlidir. Her ne kadar bir telefoncu size veriler kurtarılmaz demişse bile bu yanlış bir bilgidir mutlaka kurtarılabilir.  Aslında telefon tamircisinin size söylemeye çalıştığı şey bu verileri ben kurtaramam demek istemesidir.

Suya Düşen Telefona Ne Yapmalıyım?

 • İlk yapmanız gereken şey bataryasını çıkarmak olmalıdır.
 • Eğer batarya çıkmıyorsa o zaman telefonu asla açmaya çalışmayon.
 • Hafıza kartı ve SIM kartını telefondan çıkarın.
 • Telefonu bir bezle ya da kağıt havlu ile kurulayın.
 • Fön makinesiyle hafif ısı tutun, ancak uzun süre ve çok sıcak olmamalıdır.
 • Telefonu nemi çekebilecek bir eşyaya sarıp kurutmaya çalışın.
 • Telefonun ne kadar ıslandığı ve suda ne kadar süre kaldığı çok önemlidir. Çünkü bu süre aynı zamanda yapacağınız işlemleri de belirleyecektir. Genel olarak konuştuğumuzda ise cihazınız suya düşmüş ve bunları yapmış lakin açamamışsanız verilerini kurtarmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kafanızda soru işareti varsa aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz. Gerekli bilgiler buradan sizinle paylaşılacaktır.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı