(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Silinen Dosyalara Veda Etmeyin: HDD Veri Kurtarma Rehberi

15 Ocak 2024
83 kez görüntülendi
Silinen Dosyalara Veda Etmeyin: HDD Veri Kurtarma Rehberi

Bilgisayarınız üzerinden silinen dosyalarınıza veda etmeniz gerekmez. Kaliteli HDD veri kurtarma programları sizlere yardımcı olacaktır. Birçok kullanıcılar masaüstü ve dizüstü bilgisayarı üzerinden silinen çeşitli dosyalarını yenide nasıl kurtarabileceğini merak etmektedir.

Bu kapsamda ise derinlemesine araştırmalar yapabilmektedir. En etkili hdd veri kurtarma rehberi sayesinde sizler de bu problemden pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz. Üstelik de herhangi zahmetler çekmenize gerek yoktur. Sadece birkaç basit adımı takip etmeniz yeterlidir.

Bozulan HDD Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde çeşitli nedenler sonucunda arızalanan HDD yazılımlarınızı kurtarabilirsiniz. Bunun için en profesyonel HDD veri kurtarma adımı uygulayabilirsiniz. Üstelik de bu yönde profesyonel olmanız gerekmiyor.  Bu kapsamda bozuk sabit diskinizi yeniden tamir etmek için Tam Disk Denetimini çalıştırmanız gerekir.  “Denetim Masası”na gidin ve ardından “Sistem ve Güvenlik” bölümünden “Yedekleme ve Başka Birimin İyileştirilmesi” seçeneğine tıklayın. Bu adımları takip ederek sorunlu HDD’nizi düzeltebilir ve verilerinizi kurtarabilirsiniz.

HDD Veri Kurtarmada Dikkat Edilecekler

  • HDD Veri kurtarma işlemi bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmeli
  • Bu yönde gerekirse uzmandan destek alınmalı
  • Ücretsiz HDD veri kurtarma programı indirilmeli ve buradaki basit adımlar takip edilmeli
  • Harddisk kurtarma programlar arasında en etkili ve hızlı olanı tercih edilmeli

Harddiskler de çeşitli nedenlere bağlı olarak arızalanabilmektedir. Örneğin diskin kötü amaçlar üzerinden kullanılması, sistemin kalitesiz olması harddisklerde arızalara neden olabilmektedir. Bununla birlikte Hdd veri kurtarmalarda süreç söz konusudur.

Bu durumda sürecin ise standart bir değerlendirmeyi kapsadığını vurgulayabiliriz. Yani bu süreç uygulanan adımlar bazından minimum 24 ve maksimum olarak da 48 saatlik zaman dilimini kapsamaktadır.

Hardiskin Bozulduğunu Nasıl Anlarız

Hardiskin Bozulduğunu Nasıl Anlarız

Hardiskin Bozulduğunu Nasıl Anlarız?

Her bilgisayar kullanıcısı harddiskinin bozulduğunu hemen anlayamaz. Dolaysıyla bu yönde kullanıcıların tecrübeli olması gerekmektedir. Örneğin HDD veri kurtarma işleminde harddiskin bozulduğunu bazı belirtilere bakarak anlayabilirsiniz.

Bu kapsamda diskte alışılmadık düzeyde anormal düzeyde seslerin çıkması, mevcut dosyaların çok daha geç zamanlı olarak açılması, dosyaların kendiliğinden yok olmaya başlaması, cihazın hardiski tanımaması, bilgisayarın gün içerisinde kendiliğinden sık sık donmaya başlaması gibi başlıca belirtiler harddiskin bozulduğunu göstermektedir. Bu durumda kullanıcıların yukarıdaki yöntemleri denemesi gerekmektedir.

Harddisk Olmadan Bilgisayara Görüntü Gelir Mi?

Harddisk olmadan da bilgisayar ekranına görüntü gelmektedir. Bu bakımdan HDD veri kurtarma işlemi sonrasında cihazınızın ekranından görüntü gitmesi söz konusu değildir. Fakat tüm bu adımlara rağmen halen cihazınızın ekranından görüntü oluşmaması durumunda yüksek ihtimalle cihazınızda farklı bir sorun olduğunu göstermektedir.

Örneğin cihazınız için satın aldığınız donanımsal bir parçada problem meydana gelmiş olabilir.  Bu yönde söz konusu parçalarınızı tek tek denemenizde fayda vardır. Örneğin bilgisayarınızdaki ramları özenle söküp inceledikten sonra yenide cihazınıza takabilirsiniz.

Tüm bu basit işlemleri ise dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz. Çünkü bilgisayardan ramların sökülüp takılması son derece kolaydır.

HDD Ne Zaman Bozulur?

Kullanıcılar en çok hdd yani diğer adıyla Harddisk ne zaman bozulur merak etmektedir. Bu kapsamda HDD veri kurtarmaları harddisk bazı durumlarda sinsi bir şekilde arızanabilir.  Düzenli olarak kullanılan ve herhangi üretim hatası yer almayan bir Hard disk sürücülerinin ömrü, kullanım koşullarına, markaya, model ve teknolojiye bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak genel olarak, bir hard disk sürücüsünün ortalama ömrü 4 ila 6 yıl arasında olabilir.

Bu nedenle sağlıklı bir hdd özenli olarak kullanılması durumunda oldukça uzun ömürlüdür. Fakat sistem satın alındıktan hemen sonrasında da arızalanabilir. Yani herhangi bir hddnin arızalanmaması için bir neden bulunmaz. Bu durumda hdd satın alınanan firma ile iletişim kurulması tavsiye edilir.

Silinen Dosyalara Veda Etmeyin: HDD Veri Kurtarma Rehberi

Silinen Dosyalara Veda Etmeyin: HDD Veri Kurtarma Rehberi

HDD Olmadan da Laptop Bilgisayar Çalışır Mı?

Evet, hdd olmadan da laptop veya diğer modelden bilgisayarınız çalışabilmektedir. Örneğin HDD veri kurtarma, hdd olmadan bilgisayarınızdan dosya transferlerinizi pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu kapsamda Windowsu hdd üzerinden kurmanız yeterlidir. Çözüm olarak da işaretlemeyi unutmayın.
Ayrıca  HDD olmadan çalışan bilgisayarlar için harici depolama cihazları veya bulut tabanlı hizmetler kullanabilir ve verilerinizi güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

HDD Veri Kurtarma Başarılı Sonuç Verir Mi?

Öncelikle bu yönde seçtiğiniz uygulamanın kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu kapsamda HDD veri kurtarmalar işlemlerinden başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı