(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Laptop Veri Kurtarma

27 Ocak 2022
1.287 kez görüntülendi
Laptop Veri Kurtarma

Laptop veri kurtarma genelde darbe alan veya donanımsal olarak harddiski bozulan bir cihazdan disk sökülerek yapılan işlemdir. Laptop anakart arızası masaüstü cihazlarda genellikle rastlanan sorunların başında gelir. Sorunu çözmenin en kolay ve maliyetsiz yolu laptopun tamirinin yapılmasıdır. Anakartlar çok hassas olduklarından dolayı kullanırken dikkatli olmak, tamir ettirirken de donanımlı teknik servislerin seçilmesi gerekir.

Aslında bu tamir işlemi yapan kişi bilgili olduğu sürece kolay bir işlemdir ve başarı oranı % 90 üzerindedir. Laptop anakart sorunu yaşamamak için bozulma nedenlerini bilmek daha dikkatli hareket edebilmek adına doğru olacaktır.

Laptop Veri Kurtarma

Laptop anakart arızası genellikle su dökülmesi ya da sıvıyla temas sonrasında meydana gelir. Bu en çok sorun olsa da bunun dışında laptopun aşırı ısınmasından kaynaklı olarak da anakart zarar görür. Anakart tüm devrelerin bir arada bulunduğu bir sistemdir bu nedenle belirli entegrelerde sorun olmakla birlikte tüm donanım zarar görebilir. Hatta anakartın aşırı bir şekilde ısınıyor olması laptop yangınlarına da neden olacaktır. Sorunlu bir laptop ile uğraşmak genelde sıkınt verir, bunun için sorun yaşadığınız laptopunuzu elinizden çıkarmanız gerektiğini de tavsiye ederiz. Aslında anakart problemi çözülmeyecek bir durum değildir, lakin deneyimsiz kişiler sorunun giderek büyümesine neden olabilir.

Aşağıda laptop arızasında yapmamanız gerekenler belirtilmiştir.

Laptop sürücünüz arızalanıyorsa:

 • Dizüstü bilgisayarı hemen kapatın,
 • Bilgisayarı yeniden başlatmayın,
 • Herhangi bir yazılımı yüklemeyin,
 • Hasarlı olduğundan şüphelenilen sabit sürücüyü sallamayın, parçalarına ayırmayın, çıkarmayın veya temizlemeye çalışmayın,
 • Hasarlı veya arızalı bir sürücüyü onarmaya çalışmak için dosya kurtarma veya diğer yardımcı yazılımları kullanmayın,
 • Islak bir bilgisayarı kurutmaya çalışmayın,
 • Görünür şekilde hasar görmüş cihazları asla çalıştırmaya çalışmayın,
Laptop Veri Kurtarma 1

Laptop Veri Kurtarma 1

Laptop Veri Kurtarma Süreci Nasıldır?

Herhangi bir veri kaybı durumunda yardımcı olabiliriz

İlk danışmadan sürekli desteğe kadar, daha fazla işletme ve tüketici, basit vakalardan en karmaşık ve felaketli durumlara kadar herhangi bir veri kaybı durumunda Database Veri Kurtarma Merkezini ziyaret edebilir.

 1. Adım: İlk Görüşme

İlk görüşmeniz sırasında en iyi ve en uygun maliyetli veri kurtarma çözümünü belirlemek için veri kaybı durumunuzu değerlendirerek süreci başlatırız.

 1. Adım: Değerlendirme

Veri kurtarma hizmetinde şeffaf süreç, bilinçli bir karar vermenizi sağlar:

Cihazın durumunu ve verileri belirlemek için laptop değerlendirilmesi

Tüm kurtarılabilir dosyaların listesi

Mühendislik ekibimizden ayrıntılı analiz raporu

 1. Adım: Veri kurtarma hizmeti

İlk danışma ve değerlendirmenin ardından, mühendislerimiz, herhangi bir fiziksel veya mantıksal hasarın üstesinden gelmeye başlayacak ve özel araçlar, teknikler kullanarak verilerinizi kurtaracaktır.

Veri kurtarma işleminizin kesin geri dönüş süresi, seçtiğiniz hizmet düzeyine, cihazınızdaki hasara ve veri miktarına bağlı olarak değişecektir.

 1. Adım 4: Projenin tamamlanması

Kurtarılan verilerinizi yepyeni bir harici USB sürücüye kopyalanır, kurtarılan verilerinizin istediğiniz şekilde teslim edilir. Kurtarılan verilerinize nasıl erişeceğiniz ve yeniden yükleyeceğiniz konusunda bilgilendirme sağlanır.

Laptop veri kurtarma işlemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı