Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Sabit Diskimden ”Bip” Sesi Neden Geliyor ?

Bilgisayarınız açılmıyorsa ve zayıf bip sesi çıkardığını duyabiliyorsanız, açın ve daha yakından dinleyin. Bu ses muhtemelen bilgisayarınızın sabit disk sürücüsünden geliyor ve bu çok kötü bir haber.
disk - Sabit Diskimden ''Bip'' Sesi Neden Geliyor ?

“Sabit Diskim Neden Bipliyor?”

Sabit disk sürücüleri normalde bip sesi çıkarmaz. Duyduğunuz bip sesi sürücünün mekanik bileşenlerinin mücadelelerinden kaynaklanır. Sabit disk sürücünüzdeki hassas aletler arıza yapmaya başladığında, sabit diskiniz her türlü olağandışı ses üretebilir . Bip sesi, bir sabit diskten gelen duymak istediğiniz bir ses değildir. Ama bunu yaptığınızda, sabit sürücünüz aslında sizinle açıkça iletişim kuruyor. Seagate sabit diskinin bip sesini duyduğunuzda, bu sürücü tam olarak neyin yanlış olduğunu size anlatıyor.

Sabit sürücünüzün içinde bir mil motoru , sabit disk disklerini dakikada birkaç bin devirde döndürür . Bu disklere veri okumak ve yazmak için, hassas okuma / yazma kafaları tabla yüzeylerinden sadece birkaç nanometre uzakta durur. Kafalar plakalara çarptığında, plakaları kıstırabilir ve yerinde tutabilirler. Bip sesi o plaka dönmeye boşuna çalışır gibi aslında mil motorunun geliyor.

“Sabit diskimi nasıl onarabilirim?”

Bipleme yapan bir sabit sürücüyü çalıştırmaya çalışmak, iş mili motorunu kendi kendine yakmaya zorlayabilir ve zaten karmaşık bir veri kurtarma senaryosunu karmaşık hale getirebilir. Çarpışan okuma / yazma kafalarının plaka yüzeylerinden kendilerini çıkma şansı yok denecek kadar azdır. Bipleme sabit diskleri durumunda, okuma / yazma kafaları ve plakaları genellikle bir dereceye kadar hasar verir.

Bipleyen bir sabit diskin, kendi başınıza tamir edemeyeceğiniz fiziksel bir kusuru vardır. Bir veri kurtarma laboratuvarına bir gezi kaydedebilecek DIY bip sabit disk tamir teknikleri yoktur. Bipleme yapan bir sabit diskle baş etmenin ve verilerini kurtarmanın tek yolu sürücüyü profesyonel bir veri kurtarma şirketine göndermektir .

Firmamıza bu tip arızadan dolayı probleminiz var ve verilerinize erişemiyorsanız bizden yardım alabilirsiniz.  0312 425 02 04

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı