Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

Seagate 10TB Helyum Dolgulu Sabit Sürücüler

Seagate’in 10TB helyum dolgulu sabit diskleri fiyatlandırma ve sürüm bilgileri henüz açıklanmadı. Bazı tahminler ise 800 $ ‘lık bir perakende satış fiyatına sahip olacak.

Western Digital iştiraki HGST’nin helyum dolu sürücüler oluşturma çabalarına yavaş bir yanıt verdikten sonra , Seagate nihayetinde başkalarına katılmaya karar verdi. Western Digital / HGST , 2013’ten bu yana pazarda helyum dolu sürücülere sahip.

Seagate 10TB Helyum Dolgulu Sabit Disk

Sürücünün, güç tasarrufu için Seagate’in kendi PowerChoice teknolojisini kullandığını biliyoruz , ancak donanım tarafından ne kadar güç kullanıldığını bilmiyoruz. HGST’nin hermetik olarak mühürlenmiş helyum dolgulu sabit disklerini duyurmaya hevesli olmasına rağmen, Seagate’in web sitesinde yayınlanan basın bülteninde ayrıntılı olarak açıklanmadığı belirtilmelidir. İlk helyumla doldurulmuş Seagate’in 10TB sabit diski, yedi plakayla birlikte, HGST’nin 10TB sürücüsünde olduğu gibi, toplam 14 başlık ile tamamlandı! Şimdiye kadar milin ne kadar hızlı koşacağı belli değil, muhtemelen 7200RPM?

Arızanın Ortalama Süresi veya MTBF oranı Seagate için 2,5 milyon saattir, şirketin helyumsuz sürücülerinde kayda değer bir gelişme, yine HGST’nin helyum dolgulu sürücüleriyle aynıdır.

En büyük sürpriz, Seagate’in 10TB sabit sürücüsünün, shingle manyetik kayıt (SMR) yerine dikey manyetik kayıt (PMR) kullanmasıdır. Geçmişte, SMR entegrasyonu, Seagate’in HGST’yi kapasite, performanstan ve uzun ömürlülükten ödün vermeden veri kurtarma konusunda paraya çevirmesine izin verdi.

Yıllar boyunca sürücü üreticileri, helyumun hava kadar kalın olmadığından dolayı sürtünmenin düşmeyeceğinin farkına varmaya başladılar ve altı, tam plakalar yerine yedi inçlik standart 7 inçlik sürücülere herhangi bir şekilde sahip olmadıklarını göstereceklerdi. performansta imtiyaz.

Gelecek

Bu yeni sabit disk serisi , IEEE Manyetikler Derneği ve Las Vegas 2015’teki Amerikan Fiziksel Topluluğu tarafından düzenlenen 2015 Manyetik ve Manyetik Malzemeler Konferansı (MMM) konferansının bu kapasitenin nasıl artırılacağını göstermesiyle hiç şaşırtıcı değil. Bu yönde başka bir adım.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı