(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme

01 Eylül 2022
909 kez görüntülendi
Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme

Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme, Hard disk, her bilgisayar üzerinde var olan aygıtlardan bir tanesidir. Yüksek veri kapasitesine sahip olmasından dolayı bilgisayarlar verilerin toplanması hard diskler sayesinde mümkündür. Ancak bu verilerin herhangi bir nedenden dolayı silinmesi ve yok olması da sık rastlanan bir durumdur.

Bu makalemizde har diskten silinen verileri kurtarma işlemi nasıl yapılır? Bu konu hakkında detaylı bilgilere yer verelim istedik.

Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme

Hard diskten verileri kendiniz kurtarmaya çalıştığınızda büyük ihtimal zarar vereceksiniz. Bu nedenle internet üzerinde yazılı olan bilgileri uygularken hard diskleri de tanıyor olmaya özen göstermelisiniz. Eğer kendiniz yapacağınıza inanmıyorsanız bu durumda bizimle iletişime geçmek işinizi çözmenizde yardımcı olacaktır.

İnternetteki bazı harddiskten veri kurtarma programları indirirken dikkatli olmakta fayda vardır. Çünkü virüs içerdiği gibi casus yazılımlarda olabilir.

Hard Diskten Silinen Verilerin Kurtarılması Nasıl Yapılır?

Firmamız hard diskten kaybolan verilerin geri kurtarılması konusunda gerekli teknik desteği sağlayacaktır. Her model ve marka tüm harici harddisklerin kurtarılması işlemi de yine servisimizde yaptığımız hizmetler arasındadır.

Laptop ya da masaüstü bilgisayarlarda beklenmedik bir şekilde arıza meydana gelebilir ve format atılmak zorunda kalınabilir. Format cihaz üzerindeki tüm verilerin silinmesine neden olacağı için veri kaybı muhtemelen söz konusu olacaktır. Format atılan harddiskten veri kurtarma ise yalnızca profesyonel veri kurtarma merkezleri tarafından yapılabilir.

Laptop Hard Disk Veri Kurtarma

Laptoplar dizüstü bilgisayar olarak tanımlanır. Doğal olarak bireysel kullanımın yanı sıra kurumsal pek çok firmada laptop kullanmaktadır. Firmalara ait bilgisayarda bulunan verilerin arşiv ve müşteriyle doğrudan alakasının olması bu verilerin güvenliğini de ön plana çıkarmaktadır. Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme, Eğer bilgisayarınızdaki verileriniz herhangi bir nedenden dolayı silinir ya da ulaşılamaz hale gelirse bu durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte masaüstü bilgisayarların ikinci plana atılması laptoplardaki verilerinde daha fazla önem kazanmasına neden olmuştur. Bu nedenle verilerin taşınabilir cihaz ve aygıtlar üzerinde bulundurulması pek çok işletmenin tercihidir.+

Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme

Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme

Sabit Disklerden Veri Kurtarma

Sabit harddiskler en çok kullanılan depolama araçlarıdır. İşleri gereği içerisinde çok sayıda dosya ve veri saklanmasına yardımcı olan bu aygıtlar ne yazık ki istenmeden arıza yapabilir. Her verinin kurtarılması söz konusu olmasa da % 90 oranında başarı sağlandığı gibi sabit diskin kurtarılması da mümkün olmayabilir. Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme, Yani veriler kurtarılıyor olsa da hardiski tekrardan kullanabilmek zor olabilir. Database.com.tr ise verilerinizi güvene alarak hardiskinizi kurtarabilmek için gerekli teknik ve ekipman desteğine sahiptir. En hızlı şekilde verileriniz kurtarılıp dosyalarınızın tekrar kullanılabilir olması da sağlanmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Bilgisayarda Veri Kurtarma Nasıl Yapılır

Silinen Dosyaları Nasıl Geri Getirebiliriz

Silinen dosyaları çeşitli programları kullanarak geri getirmeniz mümkündür. Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme, Çünkü dosyaları sildiğinizde sonsuza dek silmiş olmazsınız. Yani aslında sizin sil komutu verdiğinizde hardiskteki yerini işaret eden küçük bir bilginin silinmesi sağlanmış olur. Verileriniz harddiskte durmaya devam ettiği için gerçekte var olan fakat görünmeyen dosyaya bu programlar sayesinde ulaşılabilir. Veri kurtarma programlarının bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olarak internette yer almaktadır. Ücretsiz olan programlara ne kadar güven olabileceği hususunda açıklama yapmak istemiyoruz bunun kanaatini kendinizde verebilirsiniz. Ancak ücretli olan programların en azından verilerinizin gizliliği konusunda hassas olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme

Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme

Veri Kurtarma Fiyatları

Veri kurtarma fiyatları kurtarılacak verilere göre değişiklik gösterir. Bunun için öncelikli olarak hangi hardiskten veri kurtarılması gerektiğinin incelenmesi gereklidir. Verilerinizin kurtarılma ihtimali oldukça yüksektir, fakat verilerin kurtarılmış olması sabit diskinizin de kurtulacağı anlamına gelmez. Yapacağımız inceleme ve analiz neticesinde size gerekli olan bilgileri sağlar fiyat konusunda en uygun seçeneği vererek onaylamanız durumunda veri kurtarma işlemine başlayabiliriz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı