(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsung SSD Veri Kurtarma

Anasayfa » Samsung SSD Veri Kurtarma

Samsung SSD’ nizde veri kaybını önleyin.

Samsung SSD Veri Kurtarma, Katı hal sürücüleri (SSD’ler), geleneksel sabit disk sürücülerden (HDD’ler) çok daha hızlı ve daha güvenilir olabilir. Ancak, bazen hala sorunları var ve hatta başarısız olabilirler. İşte verileri yönetmek, veri kaybını önlemek için bazı ipuçları, SSD’nin bozulduğuna dair uyarı işaretleri ve SSD’niz arızalanırsa verileri kurtarmak veya geri yüklemek için bazı öneriler.

Veri Kaybını Önleme

Verilerinizi yedekleyin

Tüm yumurtalarınızı asla bir sepete koymayın. Sabit diskler uzun süre dayansa da hırsızlık, hasar veya diğer senaryoların ne zaman olacağını asla bilemezsiniz, bu nedenle en değerli verilerinizin (resimler, anılar veya önemli belgeler gibi) birden fazla yerde olması mantıklıdır. Birçok çevrimiçi hizmet, verilerinizi otomatik olarak yedeklemek için bulut yedekleme seçenekleri de sunar, böylece hatırlamanıza bile gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken kaydolmak ve açmak.

SSD’nizin sağlığını kontrol edin

İndir ve yükle Samsung Sihirbaz SSD’nizin sağlığını incelemek için. Sabit sürücülerin arızalanmaya başladıklarını bildirmek için kullandıkları SMART durumunu kontrol edebilirsiniz. Bir güncelleme varsa üretici yazılımını da güncelleyebilirsiniz ve belirli modeller ayrıca bir tanılama taraması da çalıştırabilir. Ayrıca, sabit sürücünüzü periyodik olarak kıyaslayabilir ve performansının hala iyi performans gösterip göstermediğini görmek için performansını geçmiş kıyaslamalarla karşılaştırabilirsiniz.

Samsung SSD Veri Kurtarma

SSD’nizin arızalandığını gösteren uyarı işaretleri

  • Dosyalar kaydedilemiyor, taşınamıyor veya okunamıyor:Bir dosyayı taşımayı denerseniz ve taşınamadığını veya bir dosyanın okunamadığını veya kaydedilemeyeceğini söyleyen bir hata mesajı alırsanız, bir onarım yazılımı çalıştırmak isteyebilirsiniz. Sürücüde yalnızca bazı bozuk dosyalar olabilir, ancak bu aynı zamanda hasar olduğunun da bir işaretidir.
  • Bilgisayaraçılırken çöküyor : Bilgisayarınız açılırken çöküyorsa, ancak birkaç kez yeniden başlattıktan sonra çalışmaya başlıyorsa, bu SSD’nizde bir sorun olduğunu gösterebilir. Onarım yazılımını çalıştırabilir ve hatta işletim sisteminizi yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak bu, SSD’nizin bozulmaya yakın olduğu anlamına gelebilir.
  • SMART hataları var:Samsung SSD’nizde hatalar olup olmadığını kontrol etmenin en kolay yolu indirmek ve kurmaktır.Samsung Sihirbaz yazılımı. Ardından programı açın, Drive Details’e gidin , SSD’nizi seçin ve SMART düğmesine tıklayın. Testlerin herhangi başka bir şey gösteriyorsa OK  içinde Durum sütununda, sabit disk başarısız yakındır. Samsung Magician’ı kullanırken, bazı SSD modelleri daha fazla bilgi için Tanılama Taraması da çalıştırabilir .

Bu yapılan işlemlere rağmen halen verilerinize ulaşamıyorsanız mutlaka bizden profesyonel destek alınız. Bizimle iletişime geçiniz..Daha fazla bilgi için tıklayınız..

samsung ssd
samsung ssd
samsung ssd 960 evo
Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı