(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

Anasayfa » Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

USB Flash bellek sürücü geçmişten günümüze veri kopyalama, taşıma gibi imkânlar tanıyan oldukça kullanışlı bir aparattır. Flash bellek veri kurtarma ise bu özel belleklerde depolanmış verilerin herhangi bir sebeple silinmesi durumunda başvurulacak işlemdir.

Ancak diğer sürücü ve aparatlarda olduğu gibi veri kurtarma kesinlikle profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde geri getirilen veriler bozuk, deforme olabilir ya da Flash belleğinizde daha kalıcı sorunlar ortaya çıkabilir.

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma1

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

Database Veri Kurtarma Hizmetleri olarak Flash bellek veri kurtarma işlemlerinizi donanımlı ekipmanlarımız ve profesyonel personelimiz ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Biçimlendirme Nedir ve Veri Kurtarma Nasıl Gerçekleşir?

Biçimlendirme dediğimiz işlem Flash bellek üzerindeki tüm verileri silerek yeniden yazmaya hazır hale getirilmesi yani bir nevi Flash belleğin sıfırlanması anlamına gelmektedir. Biçimlendirme ile dosyaları tek tek silmektense bir kerede hepsini sorunsuz bir şekilde silmek mümkündür.

Flash bellek biçimlendirme yapılmadan önce önemli verilerinizin yedeklendiğinden emin olmalısınız. Aksi halde biçimlendirme ile tüm verileriniz anında cihazdan silinir.

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma işlemleri laboratuvarımızda son teknoloji cihaz ve programlar ile yapılmaktadır.

Silinen dosyalarınızı ile geri getirmek mümkündür. Ancak bunun için özel bir çaba ve profesyonellik gerekir. Pek çok bilgisayar kullanıcısı biçimlendirme deyine kalıcı silmeyi düşünür. Ancak hangi türde biçimlendirme yapmış olursanız olun USB Flash bellek sürücü hala o verileri belleğinde tutar.

 

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma2

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

Peki bu veriler neden görünmez? Çünkü o veriler gizlenirler ve yeni verilerin üzerine yazılmasını beklerler. Bu sebeple de bizler eğer bir biçimlendirme yapmışsanız üzerine herhangi bir veri yazmadan önce belleğinizi bize getirin diyoruz.

Bu sayede istemsizce, yanlışlıkla kaybolan verilerinizi geri getirmek mümkün olacaktır.

Flash Bellek kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi belleğin veri kaybından sonra kullanılmamasına özen göstermektir. Sizler her ne kadar veriler kaybolmuş olsa da üzerine bir yazdırma, veri depolama gerçekleştirirseniz verilerin kurtarılma ihtimalini de bir o kadar düşürmüş olursunuz.

Mümkünse hiçbir şey yapmadan USB Flash belleğiniz ile bizlere vakit kaybetmeden gelmeye özen gösterin.

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma mutlaka profesyonel olarak destek alınız.

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

Veri Kurtarmadaki Önemli Noktalar

Veri kurtarma işlemi yapılmadan önce kurtarma yöntemi ve geçmişteki veri durumuna ilişkin bazı noktalar değerlendirilmelidir. Örneğin bunlardan en önemlisi seçilen dosyaları kurtarma yönteminin ne olduğudur. Bunun nedeni biçimlendirilmiş tüm verilerin kurtarma yöntemleri aynı olmayışıdır.

Bu sebeple veri kurtarma aşamasında kurtarılması en muhtemel dosyaları kurtarmak için bir yazılım ya da araç kullanılmalıdır.

Belirli markalar kullanabilirsiniz. Sandisk, Kingston, Toshiba, Samsung bunların arasında en bilinen markalardır.

USB veri kurtarma işlemi sürecindeki önemli noktalardan bir tanesi de biçimlendirme işleminden sonraki geçen süredir. Bu noktada biçimlendirme işlemi yapıldıktan sonra ne kadar derken kurtarma işlemine geçilirse o kadar çok sağlıklı veri kurtarma gerçekleşeceği unutulmamalıdır.

Bir diğer önemli nokta da biçimlendirme sonrasında bellek üzerine ne kadar çok veri yazıp yazmadığınızdır. Flash bellek üzerine kadar çok veri yazarsanız kurtarılma işlemi de o kadar çok riske girebilir. Bu sebeple biçimlendirdiğiniz Flash belleği zaman kaybetmeden uzman birisine göstermeli ve verilerinizin kurtarılmasını talep etmelisiniz.

Ne kadar erken hareket ederseniz verilerinizin kurtarılması da o kadar çok mümkün olacaktır.

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

Biçimlendirilmiş Flash Bellekten Veri Kurtarma

USB Flash Bellek Veri Kurtarma İşlemi

USB Flash içerisindeki verileri kurtarmak için birtakım yazılım ve parçalar kullanmaktayız. Yani bunun için hem software hem de hardware kaynaklardan yararlanmaktayız. Öncelikle verilerinizi kurtarılmasını istediğiniz Flash belleği alıyoruz ve programlarımızla bir tarama gerçekleştiriyoruz.

Tarama tamamlandıktan sonra sizin için önemli olan verileri belirlemenizi istiyoruz.

Kurtarılan verileri farklı bir alana sizin için kaydediyoruz. İşlemlerimizi yaparken tamamen bilinçli bir şekilde ve profesyonel yazılımlarla işlemlerimizi yürütüyoruz.

USB Flash veri kurtarma işlemini yapan personelimizin tamamı bu konuda uzmandır. Bu sebeple verilerinizi kurtarmada tamamen profesyonel adımlar atıyoruz. Verilerinizin boyutu ne olursa olsun USB Flash bellekte ise her şekilde kurtarılmasına olanak sağlıyoruz.

Verilerinizi kurtarmak için kullandığımız yazılımlar personelimiz kontrolünde işlenmektedir. Bu anlamda USB Flash belleğinizin tüm tarama ve kurtarma işlemlerinde profesyonellikten taviz vermiyoruz.

USB Flash bellekler her ne kadar kullanışlı araçlar olsalar da yanlışla silinen veriler büyük sorunlara kapı aralayabilmektedir. Yine de bu verilerinizin tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmemektedir. Görüldüğü üzere yaptığımız bilinçli işlemler neticesinde verilerinizi yeniden kazanmanız mümkündür.

Database Veri Kurtarma Hizmetleri olarak bizleri haftanın her günü irtibat numaralarımızdan arayarak aklınıza takılan soruları sorabilir, veri kurtarma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı