Veri Kurtarma Analiz Hizmetimiz Ücretsizdir.

CCTV, DVR Güvenlik Kamerası Veri Kurtarma

CCTV DVR Güvenlik Kamerası Veri Kurtarma

CCTV DVR Güvenlik Kamerası Veri Kurtarma

Güvenlik kameralarının kullanım amacı genellikle güvenlik içindir. Kamusal ya da özel alanlarda güvenliğin sağlanabilmesi için kurulan kameralar belli bir alanı 7/24 kaydeder ve gözlemlenmesini sağlar. Kameraların kayıt altına aldığı görüntüler CCTV gibi teknolojiyle birçok alanda fayda sağlar.

Kameraların kaydettiği görüntüler uzun süre boyunca dokunulmadan saklanabilir, ancak bazı durumda bu görüntüler yanlışlıkla ya da sistemsel hatalardan dolayı silinebilir. Hatta kendimiz silip daha sonrasında pişman olduğumuz durumlarda var.   İşte böyle bir durumda kaybolan verilerin tekrardan kazanılması mümkün, bunun için yapılması gereken şey firmamızla iletişime geçmektir. Laboratuarımızda yapacağımız çalışmalarla güvenlik kamerasından silmiş olduğunuz görüntülerinizi tekrardan kazanmanızı sağlayabiliriz.

CCTV Nedir?

CCTV en basit tanımlamayla kamera görüntülerinin tutulduğu kayıt cihazına verilen isimdir. Kapalı devre televizyon anlamına gelen bu cihaz, bilinen televizyonun tesine görüntüleri birden fazla kişiyle değil tek ve ilgili kişiyle paylaşır.

CCTV sistemini oluşturan parçalar şöyledir:

  • Kameralar,
  • Dijital kayıt cihazı,
  • Lensler,
  • Monitör ile oluşur.

CCTV sisteminin kullanıldığı çok geniş alanlar vardır. Örneğin; trafik kayıt ve ihlallerini izleme, bankalar, hava alanı ve şirketlerde denetim sağlama, ev ve iş yerlerinde güvenliği sağlama, toplu taşama araçları gibi kurumsal alanlarda kullanılmaktadır.  Bu alanların yanı sıra konutlarda ve apartmanlarda güvenlik amaçlı olarak kullanılan sistemleri de vardır. Bu sistemler canlı olarak izlenmesine imkân sağlayabilir.

DVR Nedir?

DVR sisteminin açılımı Dijital Video Kayıt cihazıdır. Cihaz güvenlik kamerasının göndermiş olduğu sinyalleri dijital ortama dönüştürerek çalışır. DVR sistemi Türkiye’de en çok kullanılan güvenlik kamera sistemlerini oluşturur.

DVR sistemlerinin sağladığı bazı faydalar vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Gece görüş sistemi sayesinde daha kaliteli görüntüler sunar.
  • Kayda başlama ve bitiş saatleri ayarlanabilir.
  • Canlı izleme ve geri izleme avantajı vardır.

DVR Verileri Nasıl Kurtarılır?

DVR verileri laboratuarımızda uzman mühendislerimiz tarafından kurtarılır. Verilerin kurtulma süresi cihaza ve verilerin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir net bilgi verilmesi için cihazınızı bize getirmeniz gerekir.

Güvenli kamerasından silinmiş verileri kurtarmak için https://database.com.tr/ adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı