(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Harddisk Tamiri

Anasayfa » Harddisk Tamiri

Harddisk tamiri, genelde kullanıcıların en çok internette araştırdığı terimlerden birisidir. Fakat cihaz tamiri elbette bir çok durumlarda mümkün değildir.

Ancak harddisk bozulduğunda profesyonel olarak veri kurtarma laboratuvarımızdan mutlaka destek almanız gerekmektedir.

Veri kurtarma ciddi bir iştir. Veri kurtarmada eğer elinizde yeterli donanım ve bileşenler yoksa ve konuya vakıf değil iseniz hiçbir şekilde verilerinizi kaybetmeyi göze almadan bir veri kurtarma uzmanına danışmanız gerekmektedir.

Firmamıza genelde seagate harddisk tamiri yapıyormusunuz ? Yere düşen harddisk tamiri yapıyormusunuz ? Kafa atan harddisk tamiri mümkünmüdür? WD harddisk veri kurtarma yapabiliyormusunuz? Taşınabilir harddisk tamiri laboratuvarınızda mevcutmudur ? gibi sorular soran kullanıcılarımız olmaktadır.

Bu konuya bir açıklık getirmek gerekirsek, firmamızda harddisk tamiri Ancak harddisklerden veri kurtarma işlemleri yapılmaktadır. 

Harddisk Tamiri

Arızaları ve Çözümleri konusunda bizimle irtibata geçerek uzmanımızdan destek alabilirsiniz.. Bir başka konu ise bize gelen taleplerin başında Laptop Harddisk bozuldu  fiyatları ne kadardır?  Diye kullanıcılarımız soru sormaktadır. Ancak tamir konusundan ziyade firmamızdaki fiyatlandırma konusunu ilgili linkten bakabilirsiniz.

Hardidisk Tamiri
Hardidisk Tamiri

Harddisk Arızaları ve Çözümleri

Bazen, sürücünüzün döndüğünü duyabilirsiniz, ancak asla açılmaz. Ya da belki de tamamen ölüdür. Hasar türünü belirlemek için bilgisayarınızın sürücüyü tanıyıp tanımadığını manuel olarak kontrol etmeye çalışın.

Birincil sabit sürücü olması ve bilgisayarınızın artık başlatılmaması durumunda bunu BIOS üzerinden yapabilirsiniz. Bilgisayarı açtıktan sonra , üreticiye bağlı olarak Del , Esc , F2 veya F10 olabilecek bir tetikleme tuşuna basarak BIOS’a girin .

BIOS içinde, hangi tür sürücülerin bilgisayara bağlı olduğunu nerede listelediğini bulmak için mevcut menülerde gezinin. Bu bilgileri Gelişmiş menüsü altında bulmanız gerekir , ancak Önyükleme ayarları altında dolaylı olarak da bulabilirsiniz .

Teknik olarak, harici PCB’nin değiştirilmesi nispeten kolaydır. Ancak, PCB’yi kendiniz değiştirmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Eşleşen bir model bulmak kadar basit değil.

Sabit sürücünüz eski değilse, PCB ve disk iletişim kurmak için benzersiz bir mikro kod kullanır. Bu mikro kodun önyüklenmesini gerektiren bir sürücünün PCB’sini değiştirirseniz verilerinize kalıcı olarak zarar verebilirsiniz.

Harddisk Tamiri

Harddisk Tamiri

Profesyonel yardım alabiliyor veya bir mucize beklemeyi göze alamıyorsanız, bir uzmana danışın.

Profesyonel teknisyenler ve araçlarla çalışmalı, sabit diskinizi temiz odalarda veya tozsuz koşullarda açabilmeli, endüstri standartlarını izlemeli ve sağlam kimlik bilgilerine ve mükemmel önerilere sahip olmalıdırlar. Sonuçta, özel verilerinizle onlara güveneceksiniz.

 

Profesyonel Destek ve Veri Kurtarma İşlemleri İçin Bizimle iletişime geçiniz…

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı