(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ses Çözümleme ve Sesi Yazıya Çevirme

Anasayfa » Ses Çözümleme ve Sesi Yazıya Çevirme

Ses Çözümleme ve Sesi Yazıya Çevirme işlemleri, ses dosyalarının yasal amaçlarla yakından incelenmesidir. Ses adli tıp uzmanları, orijinalliğini doğrulamak ve içeriğini netleştirmek için geliştirme teknikleri uygulamak için kaydı bir adli tıp laboratuvarında inceler. Sınav tipik olarak bütünlüğü kontrol etmeyi  , konuşma netliğini geliştirmeyi , diyaloğu yazıya dökmeyi ve olay zaman çizelgelerini yeniden oluşturmayı içerir.

Ses Cozumleme ve Sesi Yaziya Cevirme

Ses Cozumleme ve Sesi Yaziya Cevirme

Ses Çözümleme ve Sesi Yazıya Çevirme 

  • Gözaltı zinciri : Sesli kanıtın kaynağı ve oluşturulduğu andan mahkeme salonuna teslim edildiği ana kadar nasıl işlendiğine ilişkin soruları yanıtlamak için gözaltı zinciri incelenmelidir. Kolluk kuvvetleri, dosyanın gerçekliğini güçlendiren bir gözetim zinciri kaydı tutabilir. Bir adli ses uzmanı, gözetim zincirinde tutarlılığı ve doğruluğu korumak için dosya alımını video kayıtları ve görüntülerle belgelemelidir.
  • Orijinali isteyin : Bir adli ses uzmanı, ses dosyasının orijinal kopyasını veya en eski sürümünü talep edebilir. Orijinal dosya dijital ise, orijinallik için tam olarak kopyalanabilir. Orijinal dosya analog ortamdaysa tam olarak kopyalanamaz.
  • Kabul edilebilir erişim : Bir uzman, bir ses dosyasını mümkün olduğunca orijinal durumuna yakın bir şekilde koruyacak şekilde almalıdır. Bu alma yöntemleri, depolama ortamının veya orijinal dosyanın, orijinal kaydedicinin veya orijinal depolama ortamından bir dosya aktarımının adli görüntüsünü içerir.

Ses Çözümleme ve Sesi Yazıya Çevirme ADLİ SES DOĞRULAMA VE ANALİZİ

Ses Çözümleme ve Sesi Yazıya Çevirme, Kanıtlar toplandıktan sonra, ses adli tıp uzmanı, gerçekliğini belirlemek için kaydı inceleyecektir. Gelişmiş yazılım düzenlemenin bu dijital çağında, bir ses dosyasının kurcalanması kolaydır, bu da onu orijinal olmaktan çıkarır. Uzman, bir ses dosyasının bütünlüğü olup olmadığını belirlemek için DataBase Adli Bilişim,  en iyi uygulamalarını kullanarak kaydı inceleyecektir .

Ses Çözümleme ve Sesi Yazıya Çevirme

Ses Çözümleme ve Sesi Yazıya Çevirme

Ses dosyaları ayrıca istenmeyen arka plan gürültüsünü ortadan kaldıracak şekilde geliştirilebilir, böylece diyaloglar daha net duyulabilir. Bunu başarmak için kayda çeşitli filtreler uygulanır, örneğin:

Sesi yazıya Çevirme

Ses Çözümleme – Sesi Yazıya Çevirme işlemlerinde, Ekolayzerler, belirli frekans bantlarını keser veya artırır. En fazla konuşma içeriğini içeren frekans bantları (600-3.000 hertz), konuşmayı daha anlaşılır kılmak için izole edilebilir veya yükseltilebilir. Yüksek arka plan sesleri varsa, frekanslarını belirlemek ve ekolayzır ile gürültüyü azaltmak için bir spektrum analizörü kullanılabilir.

SIKIŞTIRMA

Kayıttaki konuşma veya sesler zayıfsa, dinamik aralığı azaltmak ve daha yumuşak sesleri artırmak için sinyal sıkıştırılabilir.

ÖZEL FİLTRELER

Lisanslı programlar sayesinde sesleri çeşitli özel filtreler uygulayarak daha net bir ses ve çözümleme elde ederiz.

Firmamız özel studio ve laboratuvarında sesleri titizlikle inceleyerek ve yazıya dökerek müşterilerin isteklerini en iyi şekilde yapma kabiliyetine sahiptir.

Firmamızda Seslerin Çözümlenmesi ve Seslerin yazıya çevrilmesi konusunda destek alabilirsiniz.

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı