(0 312) 425 02 04
Sosyal Medya Hesaplarımız

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme

Anasayfa » Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme

Silinen Kamera kayıtlarını geri getirme işlemleri için mutlaka laboratuvar ile çalışma yapmanız gerekmektedir. Çünkü elinizde bunları kurtaracak özel cihazlar ve yazılımlar yoktur. İşin birde teknik boyutu vardır. Silinen kamera kayıtları geri getirmek için herkesin yaptığı yanlışlardan bir tanesi diskin Windows ortamına takılmasıdır. DVR kayıt cihazların işletim sistemleri Linüx’ tur. Dolayısı ile takılan diski Windows kendi partitionda görmeyecektir.

Silinen Kamera kayıtlarınızın kurtarılması için  Uzman Firmamızdan Destek Alınız…

DVR KAYIT CİHAZI HARDDİSKİNI PC YE BAĞLAMAYINIZ..!!

Silinen Kamera Kayitlarini Geri Getirme 1

Silinen Kamera Kayitlarini Geri Getirme

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme

Kameralarımız muhtemelen sahip olduğumuz en önemli dijital cihazlardan biridir. Akıllı telefonların yanı sıra birçok insan hareket halindeyken daha iyi fotoğraflara tıklamak için dijital kameralar kullanıyor. Ne yazık ki, tıpkı diğer elektronik ürünler gibi, zaman zaman arızalanabilir. Fotoğraflarımız en değerli varlıklarımızdır ve onları kaybetmek en büyük kabusumuz olabilir. Dijital kameradaki önemli fotoğraflarınızı da kaybettiyseniz, özel bir veri kurtarma firması ile mutlaka çalışma yapınız

CCTV Kameralar Günlük Hayatımızda Neden Önemlidir?

Kamuya Açık Yerlerde Gözetleme: CCTV kameralarının en önemli ve ortak işlevlerinden biri, halka açık alanların gözetlenmesidir.

Ticari Organizasyonlarda: Ofislerde, varlıkları sürekli izleme ile korumak için CCTV kameraları kurulur. CCTV kameraları, bazı durumlarda güvenlik görevlilerinin yerini bile almıştır.

Bireyler Tarafından : Birçok ev sahibi, evlerini güvende tutmak ve ayrıca çocuklara ve evcil hayvanlara göz kulak olmak için CCTV kameralarına yatırım yapıyor.

CCTV Video DVR’den veya Sabit Diskten Neden Siliniyor?

CCTV sistemlerinde kaydedilen görüntülerin zarar görmesine veya kaybolmasına neden olabilecek birkaç ana neden aşağıda verilmiştir.

 • CCTV görüntülerinin yanlışlıkla silinmesi.
 • Arızalı DVR veya sabit sürücü (mantıksal ve fiziksel arıza).
 • DVR’de yangın hasarı.
silinen kamera kayıtlarını geri getirme

silinen kamera kayıtlarını geri getirme

Su hasarı.DVR sabit disk sürücüsündeki bozuk sektörler.Biçimlendirilmiş SD kart, bozuk veya hasarlı CCTV SD kart veya DVR.CCTV sabit sürücüsüne/SD kartına kötü amaçlı yazılım veya virüs saldırısı.

CCTV Görüntüleri Otomatik Olarak Silinir mi?

Evet. Bir CCTV kameranın görüntüleri yerel bir sabit sürücüde, bulut sunucusunda veya bir tesis dışı sunucuda depolanır. Çoğu durumda, varsayılan olarak, bir ay sonra eski verilerin üzerine yeni veriler yazılır. Bir CCTV sunucusundan görüntülerin otomatik olarak silinmesinin bir diğer önemli nedeni, depolama aygıtında yer olmamasıdır. CCTV görüntülerinin otomatik olarak silinmesini önlemek için, depolama alanını düzenli olarak izlemeniz önerilir.

Silinen CCTV Görüntüleri Nasıl Kurtarılır?

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme çözümü, neden olunan hasarın türüne bağlıdır. Stellar Data Recovery Services tarafından sağlanan fotoğraf kurtarma yazılımı veya video/fotoğraf kurtarma hizmetleri yardımıyla silinen CCTV görüntülerini kolayca kurtarabilirsiniz. Aşağıda , silinen CCTV görüntülerini geri yüklemede etkili olan CCTV görüntü kurtarma yöntemlerini tartışacağız .

1. Yedeklemeyi Kullanarak Silinen CCTV Görüntülerini Geri Yükleyin

Bir yedeğiniz varsa, aşağıdaki basit adımları izleyerek dosyalara erişebilirsiniz:

 • Görüntü yedekleme klasörünü bulun ve açın. Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme teknik bilginiz yoksa yapmayınız. 
 • DVR sabit sürücüsünden veya SD kartından silinen videoyu bulun ve diske veya SD karta geri kopyalayın.

2. CCTV’den Silinen Görüntüleri CMD Kullanarak Kurtarın

Kayıp veya silinmiş CCTV görüntülerini almak için Kontrol İstemi Komutunu veya CMD’yi kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip et:

 • Komut İstemi’ni (CMD) açın.
 • Başlat tuşuna sağ tıklayın. Çalıştıra tıkla. Veya Windows tuşuna ve X harfine (Win+X) basın. Çalıştır istemini açmak için Çalıştır’ı seçin. Cmd girin ve Enter’a tıklayın.
 • Komut İstemi’ne chkdsk space Drive Letter /f yazın (/f parametresi diskte algılanan hataları düzeltir). Komut eylemlerini tamamlayana kadar bekleyin.
 • Hataları düzeltmek ve verileri kurtarmak için belirtilen işlevler için parametreleri kullanın.
  -h:Gizli nitelikleri gösterir.
  -r: bozuk sektörlerin konumunu sağlar ve Salt Okunur bilgileri kurtarır.
  /s: Sisteme belirli yol konumunu araması için komut verir.

Komut İsteminin (CMD) Dezavantajları

Komut İstemi, silinen CCTV görüntülerini kurtarmak için başka bir ek cihaz gerektirmese de, birkaç sınırlaması vardır.

 • Amatör veya teknik olarak bilgisiz kullanıcılar için ideal değildir.
 • Dosyalara bug bulaşmışsa, CCTV kameraların silinen verilerini geri getirme şansı azalır.
 • Kalıcı olarak silinen dosyaların kurtarılması karmaşık bir süreçtir. Yetersiz bilgi, bozulmaya veya kalıcı veri kaybına yol açacaktır.

Daha fazla bilgi için diğer makalemizi okuyunuz..

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme

Hemen Ara 0312 425 02 04
Whatsapp Hattı